Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Segregacja śmieci po nowemu w gminie Zduńska Wola

Segregacja śmieci po nowemu w gminie Zduńska Wola

smieciremodnisZ początkiem lipca w gminie Zduńska Wola uległy zmianie zasady segregacji odpadów oraz kolory i oznaczenie worków do ich gromadzenia. Wprowadzenie zmian - jak wyjaśnia wójt Henryk Staniucha - było podyktowane wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, które ustaliło nowy jednolity dla całego kraju system selektywnego zbierania odpadów.

Od tego miesiąca w gminie mieszkańcy muszą segregować odpady z podziałem na następujące frakcje: tworzywa sztuczne i metale, szkło, papier i tektura, odpady ulegające biodegradacji oraz odpady zmieszane (odpady pozostałe po wysegregowaniu frakcji). Nowością po zmianach jest selektywna zbiórka frakcji BIO oraz oddzielne gromadzenie papieru i tektury, które dotychczas zbierane były razem z tworzywami sztucznymi i metalami. Zmianie uległy również kolory worków do gromadzenia odpadów segregowanych. W związku z późnym rozstrzygnięciem przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów nowe worki obowiązujące od lipca będą dostarczone bezpośrednio do każdej posesji przez firmę Remondis. W lipcu odpady segregowane zostaną odebrane w dotychczas obowiązujących workach, ale już z podziałem według nowych zasad.
Więcej informacji mieszkańcy znajdą w zakładce „Gospodarka odpadami” http://gminazdunskawola.pl/gospodarka-odpadami/zasady-segregacji/

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u