Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wieruszowska policja szuka włamywaczy

Wieruszowska policja szuka włamywaczy

policja2Wieruszowscy policjanci poszukują sprawców kradzieży z włamaniami, do których doszło w ostatnim czasie doszło w Wieruszowie i w gminie Wieruszów.

Policja poszukuje sprawców trzech kradzieży z włamaniami do domów jednorodzinnych. Z ustaleń policji i relacji pokrzywdzonych wynika, że w drugiej połowie czerwca oraz na początku lipca w Polesiu, Wieruszowie i Mirkowie złodzieje skradli z domów jednorodzinnych biżuterię oraz pieniądze o łącznej wartości prawie 25 tysięcy złotych. Każdorazowo włamywacze w trakcie swoich przestępczych działań wykorzystywali nieobecność lub sen domowników i w tym czasie włamywali się do pomieszczeń.
W związku z tymi przestępstwami policja apeluje do mieszkańców, zwłaszcza właścicieli mieszkań, domów jednorodzinnych i innych obiektów o właściwe zabezpieczenie własnego mienia w celu uniknięcia włamania, kradzieży lub podobnych nieprzyjemnych sytuacji. Szczególnie w nocy trzeba pamiętać o zamknięciu okien i drzwi, głównie tarasowych oraz balkonowych. Bądźmy ostrożni, zwłaszcza w okresie wakacyjnym w informowaniu nieznajomych na temat trybu życia naszych sąsiadów i przekazywaniu innych istotnych informacji. Pamiętajmy, że jeżeli cokolwiek wyda nam się podejrzane w zachowaniu przypadkowo napotkanych osób w pobliżu naszych posesji o poinformowaniu Policji o zaobserwowanej sytuacji. Apelujemy również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przypadkowych kontaktów z osobami nieznajomymi, które pod jakimkolwiek pretekstem chcą wejść do naszego domu lub mieszkania. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się zwieść szczególnym ofertom przedstawianym przez obcych, na przykład dotyczących podpisania korzystniejszych umów na dostarczanie energii elektrycznej lub chcących pozyskać jakiekolwiek informacje.
Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat powyższych zdarzeń prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieruszowie, pod nr tel. 62-78-32-411, osobiście lub z najbliższą jednostką policji. Osobom kontaktującym się zapewniamy anonimowość. asp. sztab. Damian Pawlak

(opr. KaMi S)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u