Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 11 DO 17 LIPCA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 11 DO 17 LIPCA

regatyNadchodzący weekend na pewno nie będzie upalny, ale za to z wieloma propozycjami spędzania wolnego czasu. W Ostrowie Warckim odbędą się regaty ,,O Błęiitną Wstęgę Zbiornika Jeziorsko''oraz Targi Sun Air Cooperation. Wystąpią tam m.in. Daria Zawiałow i grupa Future Folk oraz Norbi, Klang i Kabaret Rak. W Uniejowie będzie można podziwiać zaprzęgi konne. Sieradzem zawładną motocykliści. Zaczynają się Dni Rząśni i Dni Galewic. W Zduńskiej Woli, Sieradzu i Wieruszowie zaplanowano kino na leżakach. W łaskiej kolegiacie odbędzie się koncert rodziny Raczyńskich, której członkiem jest wokalistka Monika Kuszyńska. W Wieluniu dobiega końca City Plaża, a wystąpi tam z koncertem Elżbieta Adamiak. Co poza tym się będzie działo w Sieradzkiem? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz szczegóły na plakatach.

UNIEJÓW

14 lipca. Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów. Zawody odbędą się tradycyjnie na terenie trawiastym przy kompleksie termalno – basenowym. Poprzedzone zostaną przejazdem zaprzęgów ulicami Uniejowa. Zaprzęgi z terenu zawodów o godzinie 12.45. Zawody właściwe rozpoczną się o godz. 14 powożeniem zaprzęgów jednokonnych i parokonnych kucy przez dzieci do lat 18. Po nich kolejno zostaną rozegrane zawody w kategoriach:
- konie duże zaprzęgi jednokonne (singiel)
- konie duże zaprzęgi parokonne
- zaprzęgi jednokonne i parokonne kucy.

ZDUŃSKA WOLA

11-17 lipca, Kino Ratusz, repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/

12 lipca. Kino plenerowe koło Ratusza, godz. 21.30. Projekcja filmu Bajecznie bogaci Azjaci.

17 lica, godz. 12. "Sto lat zduńskowolskiej Policji" to wystawa przygotowana przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Archiwum Państwowe w Łodzi Oddział w Sieradzu oraz Komendę Powiatową Policji w Zduńskiej Woli. Wystawa czynna będzie do końca września. Ekspozycję opracowano z myślą o przypadającym w tym roku jubileuszu 100-lecia Policji Państwowej. Formacji powołanej do ochrony porządku prawnego odradzającego się państwa. Wystawa koncentrować będzie się na historii policji w powiecie sieradzkim a w szczególności Komisariatu w Zduńskiej Woli. Miejsce: Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, ul. Złotnickiego 7

WIELUŃ

11-14 lipca,. Kino Syrena będzie nieczynne. Repertuar na pozostałe dni na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/06/repertuar-syreny/

12 lipca,. Godz. 21. W ramach projektu City Plaża koncert Elżbiety Adamiak.

13 lipca,. Godz. 21. City Plaża koncert zespołu Panieneczki.

14 lipca,. City Plaża koncert od godz. 14 do 20 Holi Festival - Festiwal Kolorów.

WIERUSZÓW

12 lipca,. Kino plenerowe na Rynku. O godz. 21.30 i 23.30. Filmy związane z muzyką Abby i zespołu Queen.

RZĄŚNIA

13-14 lipca,. Dni Gminy Rząśnia z gwiazdami. Na scenie wystąpią m.in. Patrycja Markowska, Happysad i Afrter Party. Szczegóły na plakacie.

SIERADZ

13 lipca, godz. 19. Sieradz tańczy w rytmie retro. Tarasy widokowe nad Wartą, Przystań.

13 lipca. Kino na leżakach. Godz. 21.30. Tym razem w innej niż dotychczas lokalizacji, bo projekcja odbędzie się w parku na os. Klonowym w Sieradzu (obok skateparku). Do obejrzenia tym razem będzie film „Cudowny chłopak”.

14 lipca, godz. 12.30. IV Sieradzki Piknik Motocyklowy. Impreza będzie miała charytatywny wymiar, bo w jej trakcie zbierane będą pieniądze dla najmłodszych z domów dziecka i krew dla potrzebujących. Będzie też parada motocykli, pokazy jazdy i koncerty. Szczegóły na plakacie. 17 lipca. Godz. 17. Biuro Wystaw Artystycznych. Wystawa prac Piotra Staszczka. Ekspozycja czynna do 23 sierpnia.

OSTRÓW WARCKI

13-14 lipca, Targi Odnawialnych Źródeł Energii oraz XXV Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko. Targi Sun Air Cooperation połączone będą z prezentacją urządzeń technologii opartych na niszach specjalizacyjnych województwa łódzkiego. Targi mają pokazać nowe drogi w rozwoju energetyki i odnawialnych źródeł energii. Szczegóły na: --> http://targioze.gimwarta.pl/index.php/pl/targi-oze-2
Gwiazdami targów będą m.in. Daria Zawiałow i grupa Future Folk oraz Norbi, Klang i Kabaret Rak.

GALEWICE

13-14 lipca Dni Gminy Galewice. W sobotę od zawodów wędkarskich na stawie przy stadionie rozpoczną się Dni Galewic. Następnie organizatorzy - Urząd Gminy i Dom Kultury - przygotowali spartakiadę dla dzieci, mecze piłki nożnej i paradę motocykli. Pierwszy dzień święta gminy zakończy impreza klubowa prowadzona przez czterech DJ-ów. Co w niedzielę? - Niedziela będzie typowo rozrywkowa. Starujemy o godz. 15 blokiem programowym dla dzieci z Fundacją Happy Kids. Około 16.30 Bubble Show- pokaz potężnych baniek mydlanych. O 17 koncert Katarzyny Zawady - muzyka popowa, największych polskich artystów. O 18 Kabaret 4. Fala, o 19 koncert Bartosza Jagielskiego. O 20.30 gwiazda wieczoru, zespół Łobuzy, a o 22 pokaz fireshow w wykonaniu zawodowych tancerzy z ogniem. Po pokazie oczywiście zabawa taneczna do białego rana. Zapraszamy do gminy Galewice - mówi Irena Janiaczyk, dyrektorka GOK. Podczas Dni Galewic będzie również rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

KAMIONKA, GM. PĄTNÓW

14 lipca. Darmowe dmuchańce dla dzieci, regionalne przysmaki i towarzyski mecz piłki nożnej - tak zapowiada się niedzielny Piknik Rodzinny organizowany w Kamionce w gminie Pątnów. - Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionce i druhowie strażacy z Kamionki zapraszają wszystkich mieszkańców z rodzinami z Kamionki i okolic na Piknik Rodzinny organizowany 14 lipca. O godz. 15 rozpoczniemy malowaniem twarzy dla dzieci, a o 16 oficjalne otwarcie Pikniku przy Sołeckim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamionce. W programie dużo zabawy i konkursów sportowych dla dzieci i młodzieży, towarzyski mecz piłkarski, dmuchańce, wata cukrowa, zabawa z basenem i pompą strażacką, grill i ognisko z kiełbaskami, kawa, herbata i inne swojskie kulinarne przysmaki. Oczywiście nie zabraknie śpiewu i zabaw ludowych, zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego biesiadowania - zaprasza Stanisława Morka, przewodnicząca KGW w Kamionce.

ŁASK

11-17 lipca. Repertuar KinoIno: --> https://kinoino.pl/#repertuar

13 lipca. Nocny turniej mikstów w ramach Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej, teren kąpieliska. Od godz. 18.

13 -14 lipca. Mistrzostwa Łasku w Tenisie Ziemnym, teren CSiR. Od godz 10.

14 lipca, Kolegiata w Łasku, godz. 19. III Międzynarodowy Letni Festiwal w Łaskiej Kolegiacie. Mury świątyni po raz kolejny wypełnią wspaniałe dźwięki i niepowtarzalna atmosfera. Drugi już koncert nosi tytuł „Muzyczne Pasje Rodziny Raczyńskich”. Wystąpi Monika Kuszyńska-Raczyńska (była wokaliska Various Manx) oraz Kuba i Rafał Raczyńscy z zespołem.

17 lipca. Wakacyjna akademia piłkarska dla dzieci, w godz. 17-20. Teren CSiR.

17-20 lipca. 26. Wyścig Kolarski PO ZIEMI ŁÓDZKIEJ oraz Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łaskiej” – III etap ze startem i metą w Łasku. Szczegóły na: --> https://www.pzkol.pl/kalendarz/763,26-wyscig-kolarski-po-ziemi-lodzkiej.html

A CO PLACÓWKI KULTURALNE Z SIERADZKIEGO PROPONUJĄ PODCZAS WAKACJI? Polecamy śledzenie stron organizatorów:
- https://www.facebook.com/mosirzdunskawola/
- http://www.mdk-zdunskawola.pl/
- http://dklokator.pl/
- http://www.wdkwieruszow.pl/
-http://www.bibliotekapubliczna.wielun.pl/
- http://wdkwielun.pl/
- https://laskidomkultury.com.pl/
- http://lask.pl/content/aktywne_wakacje_2019
- http://www.scksieradz.pl/
- http://www.buczek.pl/
- http://www.sdk.ssmsieradz.pl/
- http://ckb.blaszki.pl/aktualnosc/zakr%C4%99cone-wakacje-w-ckb
- https://mbp.sieradz.eu/
- https://poczta.o2.pl/d/#/draft?id=d72fc87907144094eec87b37&type=edit&label=4

Zebrał: KaMi S, źródło: Radio Ziemi Wieluńskiej oraz placówki kulturalne z regionu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u