Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 11 DO 17 LIPCA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 11 DO 17 LIPCA

regatyNadchodzący weekend na pewno nie będzie upalny, ale za to z wieloma propozycjami spędzania wolnego czasu. W Ostrowie Warckim odbędą się regaty ,,O Błęiitną Wstęgę Zbiornika Jeziorsko''oraz Targi Sun Air Cooperation. Wystąpią tam m.in. Daria Zawiałow i grupa Future Folk oraz Norbi, Klang i Kabaret Rak. W Uniejowie będzie można podziwiać zaprzęgi konne. Sieradzem zawładną motocykliści. Zaczynają się Dni Rząśni i Dni Galewic. W Zduńskiej Woli, Sieradzu i Wieruszowie zaplanowano kino na leżakach. W łaskiej kolegiacie odbędzie się koncert rodziny Raczyńskich, której członkiem jest wokalistka Monika Kuszyńska. W Wieluniu dobiega końca City Plaża, a wystąpi tam z koncertem Elżbieta Adamiak. Co poza tym się będzie działo w Sieradzkiem? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz szczegóły na plakatach.

UNIEJÓW

14 lipca. Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów. Zawody odbędą się tradycyjnie na terenie trawiastym przy kompleksie termalno – basenowym. Poprzedzone zostaną przejazdem zaprzęgów ulicami Uniejowa. Zaprzęgi z terenu zawodów o godzinie 12.45. Zawody właściwe rozpoczną się o godz. 14 powożeniem zaprzęgów jednokonnych i parokonnych kucy przez dzieci do lat 18. Po nich kolejno zostaną rozegrane zawody w kategoriach:
- konie duże zaprzęgi jednokonne (singiel)
- konie duże zaprzęgi parokonne
- zaprzęgi jednokonne i parokonne kucy.

ZDUŃSKA WOLA

11-17 lipca, Kino Ratusz, repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/

12 lipca. Kino plenerowe koło Ratusza, godz. 21.30. Projekcja filmu Bajecznie bogaci Azjaci.

17 lica, godz. 12. "Sto lat zduńskowolskiej Policji" to wystawa przygotowana przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Archiwum Państwowe w Łodzi Oddział w Sieradzu oraz Komendę Powiatową Policji w Zduńskiej Woli. Wystawa czynna będzie do końca września. Ekspozycję opracowano z myślą o przypadającym w tym roku jubileuszu 100-lecia Policji Państwowej. Formacji powołanej do ochrony porządku prawnego odradzającego się państwa. Wystawa koncentrować będzie się na historii policji w powiecie sieradzkim a w szczególności Komisariatu w Zduńskiej Woli. Miejsce: Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, ul. Złotnickiego 7

WIELUŃ

11-14 lipca,. Kino Syrena będzie nieczynne. Repertuar na pozostałe dni na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/06/repertuar-syreny/

12 lipca,. Godz. 21. W ramach projektu City Plaża koncert Elżbiety Adamiak.

13 lipca,. Godz. 21. City Plaża koncert zespołu Panieneczki.

14 lipca,. City Plaża koncert od godz. 14 do 20 Holi Festival - Festiwal Kolorów.

WIERUSZÓW

12 lipca,. Kino plenerowe na Rynku. O godz. 21.30 i 23.30. Filmy związane z muzyką Abby i zespołu Queen.

RZĄŚNIA

13-14 lipca,. Dni Gminy Rząśnia z gwiazdami. Na scenie wystąpią m.in. Patrycja Markowska, Happysad i Afrter Party. Szczegóły na plakacie.

SIERADZ

13 lipca, godz. 19. Sieradz tańczy w rytmie retro. Tarasy widokowe nad Wartą, Przystań.

13 lipca. Kino na leżakach. Godz. 21.30. Tym razem w innej niż dotychczas lokalizacji, bo projekcja odbędzie się w parku na os. Klonowym w Sieradzu (obok skateparku). Do obejrzenia tym razem będzie film „Cudowny chłopak”.

14 lipca, godz. 12.30. IV Sieradzki Piknik Motocyklowy. Impreza będzie miała charytatywny wymiar, bo w jej trakcie zbierane będą pieniądze dla najmłodszych z domów dziecka i krew dla potrzebujących. Będzie też parada motocykli, pokazy jazdy i koncerty. Szczegóły na plakacie. 17 lipca. Godz. 17. Biuro Wystaw Artystycznych. Wystawa prac Piotra Staszczka. Ekspozycja czynna do 23 sierpnia.

OSTRÓW WARCKI

13-14 lipca, Targi Odnawialnych Źródeł Energii oraz XXV Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko. Targi Sun Air Cooperation połączone będą z prezentacją urządzeń technologii opartych na niszach specjalizacyjnych województwa łódzkiego. Targi mają pokazać nowe drogi w rozwoju energetyki i odnawialnych źródeł energii. Szczegóły na: --> http://targioze.gimwarta.pl/index.php/pl/targi-oze-2
Gwiazdami targów będą m.in. Daria Zawiałow i grupa Future Folk oraz Norbi, Klang i Kabaret Rak.

GALEWICE

13-14 lipca Dni Gminy Galewice. W sobotę od zawodów wędkarskich na stawie przy stadionie rozpoczną się Dni Galewic. Następnie organizatorzy - Urząd Gminy i Dom Kultury - przygotowali spartakiadę dla dzieci, mecze piłki nożnej i paradę motocykli. Pierwszy dzień święta gminy zakończy impreza klubowa prowadzona przez czterech DJ-ów. Co w niedzielę? - Niedziela będzie typowo rozrywkowa. Starujemy o godz. 15 blokiem programowym dla dzieci z Fundacją Happy Kids. Około 16.30 Bubble Show- pokaz potężnych baniek mydlanych. O 17 koncert Katarzyny Zawady - muzyka popowa, największych polskich artystów. O 18 Kabaret 4. Fala, o 19 koncert Bartosza Jagielskiego. O 20.30 gwiazda wieczoru, zespół Łobuzy, a o 22 pokaz fireshow w wykonaniu zawodowych tancerzy z ogniem. Po pokazie oczywiście zabawa taneczna do białego rana. Zapraszamy do gminy Galewice - mówi Irena Janiaczyk, dyrektorka GOK. Podczas Dni Galewic będzie również rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

KAMIONKA, GM. PĄTNÓW

14 lipca. Darmowe dmuchańce dla dzieci, regionalne przysmaki i towarzyski mecz piłki nożnej - tak zapowiada się niedzielny Piknik Rodzinny organizowany w Kamionce w gminie Pątnów. - Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionce i druhowie strażacy z Kamionki zapraszają wszystkich mieszkańców z rodzinami z Kamionki i okolic na Piknik Rodzinny organizowany 14 lipca. O godz. 15 rozpoczniemy malowaniem twarzy dla dzieci, a o 16 oficjalne otwarcie Pikniku przy Sołeckim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamionce. W programie dużo zabawy i konkursów sportowych dla dzieci i młodzieży, towarzyski mecz piłkarski, dmuchańce, wata cukrowa, zabawa z basenem i pompą strażacką, grill i ognisko z kiełbaskami, kawa, herbata i inne swojskie kulinarne przysmaki. Oczywiście nie zabraknie śpiewu i zabaw ludowych, zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego biesiadowania - zaprasza Stanisława Morka, przewodnicząca KGW w Kamionce.

ŁASK

11-17 lipca. Repertuar KinoIno: --> https://kinoino.pl/#repertuar

13 lipca. Nocny turniej mikstów w ramach Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej, teren kąpieliska. Od godz. 18.

13 -14 lipca. Mistrzostwa Łasku w Tenisie Ziemnym, teren CSiR. Od godz 10.

14 lipca, Kolegiata w Łasku, godz. 19. III Międzynarodowy Letni Festiwal w Łaskiej Kolegiacie. Mury świątyni po raz kolejny wypełnią wspaniałe dźwięki i niepowtarzalna atmosfera. Drugi już koncert nosi tytuł „Muzyczne Pasje Rodziny Raczyńskich”. Wystąpi Monika Kuszyńska-Raczyńska (była wokaliska Various Manx) oraz Kuba i Rafał Raczyńscy z zespołem.

17 lipca. Wakacyjna akademia piłkarska dla dzieci, w godz. 17-20. Teren CSiR.

17-20 lipca. 26. Wyścig Kolarski PO ZIEMI ŁÓDZKIEJ oraz Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łaskiej” – III etap ze startem i metą w Łasku. Szczegóły na: --> https://www.pzkol.pl/kalendarz/763,26-wyscig-kolarski-po-ziemi-lodzkiej.html

A CO PLACÓWKI KULTURALNE Z SIERADZKIEGO PROPONUJĄ PODCZAS WAKACJI? Polecamy śledzenie stron organizatorów:
- https://www.facebook.com/mosirzdunskawola/
- http://www.mdk-zdunskawola.pl/
- http://dklokator.pl/
- http://www.wdkwieruszow.pl/
-http://www.bibliotekapubliczna.wielun.pl/
- http://wdkwielun.pl/
- https://laskidomkultury.com.pl/
- http://lask.pl/content/aktywne_wakacje_2019
- http://www.scksieradz.pl/
- http://www.buczek.pl/
- http://www.sdk.ssmsieradz.pl/
- http://ckb.blaszki.pl/aktualnosc/zakr%C4%99cone-wakacje-w-ckb
- https://mbp.sieradz.eu/
- https://poczta.o2.pl/d/#/draft?id=d72fc87907144094eec87b37&type=edit&label=4

Zebrał: KaMi S, źródło: Radio Ziemi Wieluńskiej oraz placówki kulturalne z regionu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u