Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności We wtorek 30 lipca pogrzeb wieluńskiego chirurga, ofiary wypadku na motocyklu

We wtorek 30 lipca pogrzeb wieluńskiego chirurga, ofiary wypadku na motocyklu

motorrozbityWe wtorek 30 lipca o godz. 13 na cmentarzu w Wieluniu rozpocznie się pogrzeb znanego wieluńskiego chirurga Krzysztofa Wujca, który zginął 23 lipca w wypadku motocyklowym w Gruszewni pod Kłobuckiem.

Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, Krzysztof Wujec był „ Dobrym duchem Klubu WKS, a przede wszystkim ojcem, mężem i dziadkiem. Ciepły, serdeczny, uśmiechnięty, zawsze służył pomocą i dobrą radą, ale przede wszystkim kochał siatkówkę. Żył nią, grał amatorsko „od zawsze”, na boisku potrafił pokazać swój charakter i pazur. Krzysztof był wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Polski Lekarzy w Piłce Siatkowej, miał swoją drużynę w Amatorskiej Wieluńskiej Lidze Siatkówki. Po prostu żył sportem” - tak mówili o nim koledzy.
Krzysztof Wujec poświęcał się swojej pracy, nieustannie się uczył, ale zawsze miał czas dla pacjentów. Przypomnijmy, jak doszło do tragicznego wypadku: 61-letni motocyklista zginął 23 bm. około godz. 17.20 na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Gruszewnia, w powiecie kłobuckim. Z ustaleń policji wynika, że 22-letni kierowca osobowego samochodu BMW wyjechał z drogi podporządkowanej, z ulicy Górnej i uderzył w motocyklistę, jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu. Kierowca auta był pijany.
Oto co mówił tuż po tym wypadku rzecznik prasowy KPP w Kłobucku, mł. asp. Kamil Raczyński:
- Niestety, w wyniku tego wypadku kierowca motocykla zginął na miejscu. Kierujący BMW nie odniósł obrażeń ciała. W trakcie badania stanu trzeźwości tego kierowcy okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy; alkomat pokazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym 22 latek został zatrzymany. Dodatkowo policjanci zlecili pobranie krwi do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Pracę policjantów nadzorował Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Sprawca wypadku został zatrzymany. Wczoraj został doprowadzony do sądu i usłyszał zarzuty.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u