Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jest akt oskarżenia o zabójstwo w Sieradzu

Jest akt oskarżenia o zabójstwo w Sieradzu

policja2Prokuratura Rejonowa w Sieradzu skierowała do Sądu Okręgowego w Sieradzu akt oskarżenia przeciwko dwóm obywatelom Ukrainy o dokonanie zabójstwa. Do zbrodni doszło w 2 marca tego roku na terenie Sieradza.

 

Sprawcy działali - jak informuje Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu - w ten sposób, że przewidując możliwość pozbawienia życia pokrzywdzonego i godząc się na to, zadali kopnięcia w okolice głowy i twarzy, powodując liczne złamania kości twarzoczaszki oraz uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, na skutek czego pokrzywdzony zmarł w dniu 21 kwietnia. 22-letni i 24-letni oskarżeni przyznali się do winy, ale wskazali, że nie pamiętają zdarzenia z uwagi na stan trzeźwości. Oskarżeni przebywali w Polsce pracując. W dniu zdarzenia wracali z pubu i wtedy spotkali pokrzywdzonego. Wszczęli z nim kłótnię, w czasie której przewrócili mężczyznę i zaczęli kopać oraz bić po głowie, by ostatecznie pozostawić go i oddalić się.
Pokrzywdzonego znalazła przypadkowo przechodząca tamtędy osoba i wezwała za pomocą numeru alarmowego 112 służby ratownicze. Po przewiezieniu do szpitala pokrzywdzonemu udzielano pomocy medycznej, ale w dniu 21 kwietnia 2019 roku mężczyzna zmarł. Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą do dożywotniego pozbawienia wolności.

leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZ domu do przedszkola

Wychowawczyni w przedszkolu, podczas rutynowego, okresowego zebrania, zwraca się do rodziców:
- Szanowni Państwo, ja nie wnikam, co Państwo robią w weekend. Ale coś w tym jest, że w poniedziałek wszystkie dzieci stukają się kubeczkami z mlekiem...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u