Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W grodzie Mściwoja - Strońsko na osi czasu już po raz ósmy /foto/

W grodzie Mściwoja - Strońsko na osi czasu już po raz ósmy /foto/

DSC03689Podobnie jak w poprzednich siedmiu edycjach, w Strońsku, w gminie Zapolice w miniony weekend nie zabrakło atrakcji przybliżających współczesnym życie naszych przodków z czasów średniowiecza. Byli rycerze, były turnieje, była inscenizacja zdobycia grodu.

A wszystko to realizacja projektu ,,W grodzie Mściwoja - Strońsko na osi czasu'', jaki przygotował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zapolicach przy współpracy z Bractwem Rycerskim „Złoty Krzyż”. Impreza z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę amatorów historii. W tym do Strońska dotarło blisko sześć tysięcy widzów z całego regionu.

Leon

Fot. GOKSiR Zapolice

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u