Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W grodzie Mściwoja - Strońsko na osi czasu już po raz ósmy /foto/

W grodzie Mściwoja - Strońsko na osi czasu już po raz ósmy /foto/

DSC03689Podobnie jak w poprzednich siedmiu edycjach, w Strońsku, w gminie Zapolice w miniony weekend nie zabrakło atrakcji przybliżających współczesnym życie naszych przodków z czasów średniowiecza. Byli rycerze, były turnieje, była inscenizacja zdobycia grodu.

A wszystko to realizacja projektu ,,W grodzie Mściwoja - Strońsko na osi czasu'', jaki przygotował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zapolicach przy współpracy z Bractwem Rycerskim „Złoty Krzyż”. Impreza z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę amatorów historii. W tym do Strońska dotarło blisko sześć tysięcy widzów z całego regionu.

Leon

Fot. GOKSiR Zapolice

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u