Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dzięki funkcjonariuszom KAS z Sieradza do obrotu nie trafiło 27 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Dzięki funkcjonariuszom KAS z Sieradza do obrotu nie trafiło 27 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

fajkiFunkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Sieradzu zabezpieczyli w mijającym tygodniu 27 tysięcy sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Nielegalne wyroby akcyzowe przejęto w trakcie dwóch kontroli prowadzonych w Zduńskiej Woli i w Łasku.

 

7 sierpnia w godzinach południowych, w trakcie patrolu na terenie jednego z osiedli w Zduńskiej Woli funkcjonariusze zauważyli kobietę w średnim wieku, wychodzącą z bloku z kartonem papierosów bez polskiej akcyzy. Okazało się, że papierosy sprzedał jej 60-letni lokator jednego z mieszkań z bloku. W trakcie kontroli mieszkania wyszło na jaw, że mężczyzna miał w domu jeszcze 10.200 sztuk papierosów bez akcyzy. Następnego dnia ci sami funkcjonariusze wykryli i zajęli na targowisku w Łasku kolejne nielegalne papierosy. Tym razem 16.780 sztuk. Posiadał je posiadał 65-letni mężczyzna.
Mężczyźni nie tylko stracili towary bez akcyzy, ale jeszcze grozi im wysoka grzywna. Dzięki sieradzkim funkcjonariuszom Skarb Państwa nie stracił ponad 30 tys. zł. Na tyle szacuje się cło i podatki, o które zostałyby uszczuplony, gdyby wyroby trafiły do nielegalnego obrotu.

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDziadek przestał chrapać...

Zakłopotany syn zwraca się do ojca:
- Mam dwie wiadomości...
- Pewnie dobrą i złą?
- ...tak jakby, ale dwie w jednej...
- Jak to?! - Ano, dziadek przestał chrapać...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u