Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Na pożegnanie wakacji w Centrum Informacji Kulturalnej

Na pożegnanie wakacji w Centrum Informacji Kulturalnej

logo_cik1Kolejne wydanie Akademii Bazylika w Centrum Informacji Kulturalnej SCK w Sieradzu to zajęcia rękodzieła dla dzieci w wieku od lat ośmiu. Na pożegnanie wakacji CIK zaprasza w dniach 26-28 sierpnia.

I tak zachęca potencjalnych uczestników: Nie chcemy, żeby koniec lata był powodem do smutku - dlatego przygotowaliśmy dla was trzy dni dobrej zabawy z różnymi formami rękodzieła. Pierwsze dwa dni to kulturowa podróż do odległych zakątków świata. 26 sierpnia (w godz. 11-13) będziemy poznawać japońską technikę plecenia sznurków i wstążek - kumihimo, zaś 27 sierpnia (w godz. 11-13) będziemy tworzyć indiańskie łapacze snów. Na koniec, 28 sierpnia (w godz. 11-12) zamkniemy wspomnienie wakacji w żelowych świeczkach razem z Centrum Edukacyjnym Atom.
Kumihimo - japońska sztuka plecionkarska. Sznury i wstążki są wytwarzane przez przeplatanie pasm przy użyciu specjalnego narzędzia. Kumi himo po japońsku oznacza „zebrane wątki”. Powstałe w ten sposób sznurki w dawnej Japonii stosowano m.in. do wiązania ubrań, dzisiaj można wykorzystać je jako biżuterię, np. bransoletki.
Łapacz snów - dzisiaj jest elementem niezwykle popularnym w modzie i wystrojach wnętrz. Oryginalnie łapacz snów był wykorzystywany jako amulet przez niektóre plemiona Indian z Ameryki Północnej. Wpleciona w okrąg siatka miała wyłapywać złe sny i myśli, te dobre zaś mogły przedostać się przez jej oczka i spłynąć po wahadle w dół. Żelowe świeczki, w których zatopić można różnego rodzaju dodatki, jak np. piasek, czy muszelki wyglądają bardzo efektownie i długo cieszą oko - szczególnie, jeśli wykonamy je samodzielnie. Przy okazji poznamy też historię, wykorzystanie i technologię produkcji świec.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy pod numerem telefonu:43 677 72 14 W przypadku rezygnacji z zajęć prosimy o możliwie szybką informację. Wydarzenie na facebooku:https://www.facebook.com/ events/694361324324416/

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyA może by tak wyjechać w Bieszczady...?

Egzamin wstępny na studia - kierunek nauki polityczne. Doktor rozmawia z kandydatką:
- Co Pani wiadomo na temat programu ekonomicznego dla Polski, realizowanego przez rząd premiera Morawieckiego?
Dziewczyna milczy.
- No to może Pani wie coś o założeniach polityki społecznej rządu?
Dziewczyna nadal milczy.
- A wie Pani chociaż kto jest Jarosław Kaczyński ?
Dziewczyna milczy i milczy.
Doktor myśli; może jest niemową? Jednak po chwili pyta:
- A skąd Pani pochodzi?
- Z Bieszczad, Panie doktorze.
Doktor zamyślił się głęboko, podszedł do okna, wyjrzał na ulicę, chwilę się zastanowił i powiedział samo do siebie:
- Kurcze..., może by tak wszystko rzucić i wyjechać w te Bieszczady?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u