Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czy Łukasz Rzepecki rezygnuje ze startu w jesiennych wyborach?

Czy Łukasz Rzepecki rezygnuje ze startu w jesiennych wyborach?

rzepeckiCzy poseł z Kukiz'15 Łukasz Rzepecki wystartuje z listy Koalicji Polskiej /PSL i KUIZ'15/ w nadchodzących wyborach parlamentarnych? Choć polityk otrzymał propozycję pierwszego miejsca w okręgu konińskim, jeszcze nie wiadomo jaka będzie jego decyzja. Podobno ma to ogłosić mediom do 26 sierpnia.

 

– Do Sejmu dostałem się z okręgu sieradzkiego, to jest zupełnie inne województwo, a w postulatach Kukiz’15 ma wpisane JOW-y (jednoosobowe okręgi wyborcze). Co ja miałem powiedzieć ludziom w Koninie? – zastanawia się poseł kończącej się kadencji Sejmu. Wcześniej reprezentował Sieradzkie z PiS, a obecnie z Kukiz'15.
Od 2015 roku zasłynął tym, iż dostał mandat posła jako jeden z najmłodszych parlamentarzystów powojennej historii Polski. Startował wówczas jako student i był kawalerem. Miał 23 lata. Z PiS rozstał się w roku 2017. Teraz jest już magistrem prawa i szczęśliwie poślubionym mężem. Wydał w sprawie kandydowania oświadczenie (pisownia oryginalna - przyp. siewie.tv):
"Szanowni Państwo, urodziłem się w Zgierzu, pochodzę z Ozorkowa, gdzie byłem radnym, studia ukończyłem na Uniwersytecie Łódzkim, natomiast z okręgu sieradzkiego dzięki Państwa zaufaniu, kampanii bezpośredniej i uzyskaniu 9229 głosów z 8 miejsca zostałem wybrany Posłem na Sejm RP. Wyborcy byli, są i będą dla mnie zawsze najważniejsi ! Po podpisaniu porozumienia Kukiz’15 z PSL dostałem propozycję startu z 1 miejsca w Koninie( woj wielkopolskie). Do wczoraj usilnie przekonywano mnie bym wystartował z Konina. W porozumieniu programowym wpisane są JOWy. Tłumaczyłem Pawłowi Kukizowi, że nigdy nie byłem w Koninie , nie mam żadnych związków z tym okręgiem.
Natomiast nadal przekonywano mnie do startu z okręgu konińskiego. Więc mam pytanie do Pawła Kukiza , gdzie są te jednomandatowe okręgi wyborcze ? Szanowni Państwo - jestem Posłem z okręgu sieradzkiego i nie mogę wystartować z Konina. Nie mogę Państwa zdradzić. Co miałbym powiedzieć ludziom w Koninie ? W województwie łódzkim nie ma żadnego porozumienia pomiędzy Kukiz’15 a PSL. Nie było żadnych rozmów. Nikt z Kukiz’15 nie startuje w Łódzkiem. 2 jedynki na 3 ma PSL 1 PO. Więc co to za porozumienie ?
Członkowie ruchu Kukiz’15 są zbulwersowani zaistniałą sytuacją, nie ma i nigdy nie będzie na to mojej zgody. Twarzy takiemu porozumieniu dawać nie będę. Nie mogę również dawać twarzy również z powodu obecności na listach PSL autonomistów śląskich. Ich poglądy są dla mnie nieakceptowalne i powinny być poza debatą publiczną!! W związku z powyższym informuję, że nie wystartuje z powyższych powodów w najbliższych wyborach parlamentarnych z list PSL‼️

Z wyrazami szacunku
Łukasz Rzepecki

A co na to Paweł Kukiz:
"Mam sms-y gdzie raz pisze, że decyduje się na Konin a potem, że nie chce Konina tylko jedynke w Sieradzu" – ujawnił na Facebooku Paweł Kukiz ( pisownia oryginalna).
"Nie mam w zwyczaju ujawniać prywatnej korespondencji nawet, żeby zaprzeczyć kłamstwu" - odpowiedział mu Rzepecki ( pisownia oryginalna).
Na decyzję Rzepeckiego zareagował znów Paweł Kukiz, który skomentował na Facebooku jeden z wpisów parlamentarzysty.
"Jeszcze dzis rano (o 09:58) Łukasz dzwonił do mnie z pytaniem, czy jedynka w Koninie jest aktualna. Że skoro nie jedynka w Sieradzu to niech będzie Konin. Odpowiedziałem, ze juz aktualna nie jest. Po tej informacji zrobił konferencje i swój wpis. Mam sms-y gdzie raz pisze, że decyduje się na Konin a potem, że nie chce Konina tylko jedynke w Sieradzu. A tak poza wszystkim - cała ta sytuacja to kolejny dowód, że obecna ordynacja wyborcza jest chora! Ludzie powinni startowac ze swojego okregu z imienia i nazwiska a nie z jakis partyjnych list z "gwarantujacymi wejscie do Sejmu jedynkami"! Wyborca powinien decydowac, kto w tym Sejmie sie znajdzie a nie szef partii! Po prostu - jak w Anglii- do sejmu wchodzi ta osoba która dostała w swoim okregu najwiecej głosów. Proste?" – napisał ( pisownia oryginalna).
"Pawle, nie masz racji na temat Konina. Nigdy nie chciałem startować z okręgu konińskiego i o to nie zabiegałem. Chciałem ponownie wystartować z Sierdza, żeby wyborcy mojego okręgu mogli ocenić moją pracę. Dlatego ten okręg był dla mnie priorytetem.Kończąc temat mojej decyzji o rezygnacji ze startu w wyborach. Nie mam w zwyczaju ujawniać prywatnej korespondencji nawet, żeby zaprzeczyć kłamstwu.Wiem, że jak jutro wstanę rano to będę mógł spojrzeć w lustro. Będę mógł także bez wsytdu rozmawiać z moimi Wyborcami. Nie zawiodłem Ich i nie oszukałem. Tego samego życzę wszystkim, którzy dzisiaj odsądzają mnie od czci i wiary. Wiem, że niektórzy będą mieli z tym problem. Paweł, mimo wszystko szanuje Cie i mam nadzieję, że tak zostanie. P.S. Mając w pamięci Twoje wpisy o pośle Marku Jakubiaku, bardzo Cię proszę nie pisz w nocy nic o mnie. Nie martwię się o siebie ale o Waszą kampanię i Wasz wynik" – odpowiedział Kukizowi Łukasz Rzepecki ( pisownia oryginalna).
To newsy z FB'ka.

A na razie wszystko wskazuje na to, że "JEDYNKĄ" z PSL-KUKIZ'15 w Sieradzkiem ma być 13 października Paweł Bejda, także poseł na Sejm RP obecnej kadencji. W 2015 roku Bejda startował w wyborach parlamentarnych jako lider listy PSL w okręgu sieradzkim i zdobył mandat posła. Otrzymał wówczas 6.283 głosy. Czyli o 2.946 głosów mniej niż Rzepecki z ówczesnej "ósemki" z listy PiS.

Leon
fot. Leon

Rzepecki pochodzi z Ozorkowa, gdzie ukończył szkołę podstawową i Liceum Ogólnokształcące nr 1. W 2019 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. W 2014 rok zdał egzamin dla członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. W 2010 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Był dyrektorem biura poselskiego Marcina Mastalerka i asystentem europosła Janusza Wojciechowskiego. Został sekretarzem PiS w województwie łódzkim i przewodniczącym regionalnych struktur Forum Młodych PiS. W 2010 uzyskał mandat radnego Ozorkowa, a w 2014 z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego Łodzi. W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PiS kandydował do Sejmu w okręgu sieradzkim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 9.229 głosów i będąc najmłodszą osobą spośród wybranych w tych wyborach. W Sejmie został m.in. członkiem Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. 1 października 2017 został zawieszony w prawach członka PiS, a 10 dni później wykluczony z klubu parlamentarnego tego ugrupowania. W międzyczasie publicznie wskazał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę. W ciągu kilku poprzednich miesięcy media kilkakrotnie opisywały jego odmienne głosowania niż pozostałych posłów partii. Łukasz Rzepecki w Sejmie wystąpił przeciwko projektowi posłów PiS dotyczącemu wyższej opłaty paliwowej. Później nie zagłosował za ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, następnie poparł publicznie prezydenckie weta do tych ustaw. Także wbrew swojemu ugrupowaniu opowiedział się za uchyleniem immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu w sprawie z oskarżenia prywatnego ze strony posła PO Marcina Kierwińskiego. Dwa dni po wykluczeniu z KP PiS ogłosił swoje przystąpienie do klubu poselskiego Kukiz’15.

Podobne:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4563-na-tych-kandydatow-gosowalicie-skutecznie
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4190-zarzd-pis-w-sieradzu-rozwizany-wiceprezydent-miasta-rafa-m-z-zarzutami-o-podrobienie-podpisow

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u