Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ,,Kryminalna Noc w Bibliotece'', czyli konkurs na opowiadanie kryminalne w Wieruszowie

,,Kryminalna Noc w Bibliotece'', czyli konkurs na opowiadanie kryminalne w Wieruszowie

kryminalJak informuje radio Ziemi Wieluńskiej, Wieruszowska Biblioteka Powiatowa oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie zapraszają do udziału w konkursie literackim. Zadaniem jest napisanie opowiadania kryminalnego.

Oto co mówiła w RZW Elżbieta Dąbrowska ze wspomnianej biblioteki: - Do konkursu zapraszamy uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego. Wszystko w ramach Nocy Bibliotek. W tym roku to wydarzenie odbędzie się 5 października i będzie ono organizowane razem z wieruszowską policją pod hasłem „Kryminalna Noc w Bibliotece - biblioteczne biuro śledcze”. Jednym z elementów będzie konkurs powiatowy „Zagadka kryminalna z Wieruszowem w tle”. Zadaniem uczestnika będzie nadesłanie opowiadania kryminalnego, w którym istotne znaczenie odegra nasze miasto Wieruszów. Prace można nadsyłać do biblioteki końca września.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u