Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wiem więcej, mogę więcej - inwestycja w przyszłość uczniów SP nr 4 w Sieradz

Wiem więcej, mogę więcej - inwestycja w przyszłość uczniów SP nr 4 w Sieradz

sp4Kursy języka angielskiego, efektywnej nauki, neurodydaktyki, doradztwa zawodowego, programów graficznych i wiele innych. Blisko cztery tysiące godzin zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i kół zainteresowań. Ponad tysiąc siedemset nowych pomocy dydaktycznych i materiałów niezbędnych do prowadzenia zajęć. I ponad 550 osób zaangażowanych w działania. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczynają realizację projektu "Wiem więcej, mogę więcej - inwestycja w przyszłość uczniów SP nr 4 w Sieradzu".

 

Projekt finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-20. Jego wartość to ponad 930 tys. zł, z czego 865.155 zł to wspomniane właśnie dofinansowanie. Jego głównym celem jest zwiększenie umiejętności w zakresie kompetencji kluczowych oraz wyrównanie dysproporcji edukacyjnych wśród uczniów i uczennic a także podniesienie kompetencji nauczycieli i nauczycielek pracujących w szkole.
Zakres projektu to różnego rodzaju kursy i studia podyplomowe dla nauczycieli, dotyczące między innymi języka angielskiego, doradztwa zawodowego, efektywnej nauki, myślenia wizualnego, eksperymentów w warunkach szkolnych, programów graficznych, terapii pedagogicznej czy terapii ręki. Uczniowie i uczennice będą mogli uczestniczyć w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, kołach zainteresowań czy lekcjach z native-speakerem. W sumie będzie to niemal 4 tys. zajęć. Do tego dochodzą również wycieczki naukowe, utworzenie nowej pracowni chemicznej i komputerowej, zakup komputerów z oprogramowaniem, tabletów i urządzeń wielofunkcyjnych. Projekt realizowany będzie do końca czerwca 2021 r.

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

fot: facebook.com/spnr4sieradz

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u