Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zmarł Sławomir Brodzki. Pogrzeb byłego prezydenta Zduńskiej Woli w piątek

Zmarł Sławomir Brodzki. Pogrzeb byłego prezydenta Zduńskiej Woli w piątek

slawomirbrodzki116 września zmarł Sławomir Brodzki, były Prezydent Miasta Zduńska Wola. Pełnił tę funkcję od 18 października 1989 roku do 20 czerwca 1990 roku. Był też wielokrotnie radnym Rady Miasta Zduńska Wola. Mieszkańcy czterokrotnie powierzali mu mandat radnego w latach 1994 - 2010. Sławomir Brodzki był aktywnym i cenionym uczestnikiem życia społecznego i gospodarczego Zduńskiej Woli. Wielu mieszkańcom znany jest z pracy w szkole.

Był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 1 (w obecnej siedzibie Zespół Szkół Elektronicznych). Uczył również w Szkole Podstawowej nr 11, a w latach 1966 - 1972 był jej dyrektorem. Działał także w Zarządzie Zduńskowolskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, w latach 1966-1969, a ostatnio w tutejszym oddziale Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Miał 79 lat. O śmierci Ojca poinformował we wzruszającym wpisie na FB jego syn, Andrzej Brodzki:
"16 września 2019 roku odszedł mój ukochany Tata. Odszedł w spokoju i ciszy wśród najbliższych, inaczej niż żył. TATA był aktywnym i dynamicznym człowiekiem, samorządowcem z krwi i kości. Kochał Zduńską Wolę. Działanie na rzecz miasta i mieszkańców dawało mu siłę i satysfakcję. Był często niesprawiedliwie oceniany i atakowany. Ja wiem najlepiej jakim był człowiekiem, wpoił mi szacunek do ludzi słabszych i pokrzywdzonych, zawsze mówił i tak żył, że warto być uczciwym i dotrzymywać słowa, również wtedy kiedy nie jest to standardem. DZIĘKUJĘ Ci Tato za życie i wszystko co dla mnie robiłeś. Już nic nie będzie takie samo. Kocham Cię i zawsze będziesz w moim sercu."
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 20 września o godzinie 14.30 w Kościele św. Antoniego przy ul. Łaskiej 88 w Zduńskiej Woli. Rodzinie i bliskim Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Zespół siewie.tv

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u