Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 23-27 września – Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

23-27 września – Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

zusProwadzisz firmę, albo myślisz o założeniu własnego biznesu? Tydzień Przedsiębiorcy jest właśnie dla Ciebie. Od 23 do 27 września 2019, w każdej jednostce ZUS planowane są szkolenia i spotkania z ekspertami ZUS oraz pracownikami współpracujących z ZUS-em instytucji, które na co dzień zajmują się sprawami przedsiębiorców.

To już piąta edycja Tygodnia Przedsiębiorcy w ZUS. Za każdym razem staramy się, by w trakcie tego Tygodnia osoby zainteresowane prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, mogły spotkać się nie tylko z pracownikami ZUS-u, ale także ekspertami z innych instytucji, które na co dzień zajmują się sprawami przedsiębiorców. Tegoroczną edycję TP ZUS realizuje we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, która jest partnerem strategicznym kampanii PIP: „Pracuję legalnie.” Zapraszamy na szkolenia z udziałem pracowników PIP, które odbędą się w Łodzi, Zduńskiej Woli, Wieluniu, Rzgowie, Kutnie, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim i Rawie Mazowieckiej. W naszych jednostkach można też będzie spotkać się z pracownikami Powiatowych Urzędów Pracy, Urzędów Skarbowych i Urzędów Miast.
W Łodzi, w I Oddziale ZUS na ul. Zamenhofa 2, 24 września w godz. od 11:00 do 13:00, w jednym miejscu dyżurować będę przedstawiciele: Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatowego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Izby Administracji Skarbowej, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich i Centrum Obsługi Przedsiębiorców. Specjaliści zgromadzeni w jednym miejscu, będą udzielali informacji na I piętrze w Sali Obsługi Klientów. W naszych jednostkach prowadzić też będziemy szkolenia, które dotyczyć będą między innymi ogólnych zasad wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych, wypłaty świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, kontroli zwolnień lekarskich, zbiegów tytułów do ubezpieczeń, legalnej pracy/zatrudnienia i prawa do świadczeń z tego tytułu, ubezpieczeń unijnych, ulg składkowych dla przedsiębiorców i konsekwencji ich stosowania. Warto zwrócić też uwagę na szkolenia, które organizowane będą wspólnie przez II Oddział ZUS w Łodzi wraz z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego. Tematem szkoleń będą „Fundusze na rozwój firmy”. Chodzi tu o pieniądze na start, pożyczki na inwestycje i nieruchomości w ramach inicjatywy JEREMIE.
W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy, nasi pracownicy będą także dyżurować poza siedzibami Zakładu. Spotkać nas będzie można m.in. w Powiatowych Urzędach Pracy, Urzędach Miast i Gmin czy niektórych Urzędach Skarbowych. Zainteresowanych szkoleniami, wykładami i dyżurami, którzy chcieliby skorzystać z naszych propozycji zapraszamy na stronę internetową ZUS, www.zus.pl, gdzie znajdziemy więcej informacji o planowanym nadchodzącym Tygodniu Przedsiębiorcy.

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u