Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 25 WRZEŚNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 25 WRZEŚNIA

20LAPrzed nami przełomowy weekend. Kończy się lato, zaczyna się jesień. Weekend z pogodą nieco bardziej sprzyjającą niż ta z minionego wtorku, czy środy. Placówki kulturalne z regionu rezygnują już z imprez pod chmurką. Za to coraz więcej wydarzeń planują w swych siedzibach. W Sieradzu odbędzie się Impreza modowa "Trendy jesień/zima 2019/2020 i zdrowy styl życia" oraz koncert "Pamięci sieradzan - ofiar II wojny światowej". W Teatrze Miejskim po raz pierwszy jako standuper zaprezentuje się Michał Wójcik, znany jako artysta kabaretu "Ani Mru Mru". W Łasku warto wybrać się na etniczny koncert muzyki orientalnej “Podróż do Chiby”. W Wieluniu odbędzie się koncert "Smaki muzyki" z kameralną kolacją. A na scenie kina "Syrena" w „Scenariuszu dla trzech aktorów” wystąpią: Jan Peszek, Mikołaj Grabowski i Andrzej Grabowski. Uniejów popłynie muzyką razem z Radiem ZET! Wystąpią: Lady Pank, Kult, Krzysztof Cugowski, MrPollack i Baila&Goza. Na doroczny piknik rodzinny z atrakcjami zaprasza też 32. Baza Lotnictwa Technicznego w Łasku. Co jeszcze odbędzie się w regionie? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

SIERADZ

18 - 15 września. Kino Teatr. Repertuar na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci

18 - 20 września. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do zwiedzania wystawy zbiorowej malarstwa, grafiki i rysunku CHRZEST POLSKI W ILUSTRACJI.

18 - 29 września. W Muzeum Okręgowym w Sieradzu wystawa “Wojsko Polskie na walorach filatelistycznych” z Polskiego Związku Filatelistycznego Koło Sieradz-Miasto. Ekspozycja potwierdza słuszność powiedzenia, że znaczek kształci, bawi i pomaga w nauce. Zbiór sieradzkich filatelistów prezentowany w Muzeum przedstawia znaczki, karty okolicznościowe, koperty pierwszego dnia obiegu – FDC, upamiętniające dzieje Oręża Polskiego. W końcowej części pokazane są pamiątki sieradzkich wystaw filatelistycznych poświęconych tej tematyce.

19 - 20 września. Finałowa runda cyklu Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski. Stadion MOSiR. Szczegóły na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10376-w-najbliszy-czwartek-i-pitek-w-sieradzu-paralekkoatletyczne-grand-prix-polski

19 września, Biuro Wystaw Artystycznych, godz. 17. Otwarcie wystawy fotografii Mariusza Raźniewskiego "Ślady". Ekspozycja będzie czynna do 11 października.

19 września, godz. 20. Kino Teatr. Inne Horyzonty Kina, projekcja filmu ,,Ból i blask''. Bilety: 15 zł (dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK).

20 września. Godz. 10, plac Wojewódzki, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, gdzie politycy mają zadecydować o dalszych losach naszej planety. Rządzący muszą wiedzieć, że SPOŁECZEŃSTWO NIE ZGADZA SIĘ, by nasz świat zginął przez ich ignorancję.

20 września. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Godz.17.30. Osiemdziesiąte drugie spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”, rozmowy o „samotniku z Providence”, autorze, który zainspirował wielu twórców, nie tylko anglosaskich. O Lovecrafcie opowie Bartek, interesujący się jego twórczością „od zawsze”.

21 września. Godz. 17 - 20. Centrum Informacji Kulturalnej, Rynek 18. Impreza modowa "Trendy jesień/zima 2019/2020 i zdrowy styl życia". W programie imprezy:
- INTERAKTYWNA WYSTAWA STYLIZACJI JESIEŃ ZIMA 2019/2020
- FULL FASHION SHOW SWIATOWYCH MAREK / PROJEKTANTÓW-
- PORADY STYLISTÓW – KSZTAŁTOWANIE WIZERUNKU / KOLORYSTYKA
- MULTIMEDIALNA PREZENTACJA TRENDÓW NA JESIEN ZIMA 2019/2020
- SESJA FOTO FASHION W STYLIZACJACH JESIEN ZIMA 2019/2020
- STREFA ZDROWIE & URODA / MAKE UP
- WYSTAWA AUTORSKICH KOSTIUMÓW PROJEKTANTÓW GWIAZD – studio TRANSMODE ROMAN CHRUŚCIEL & DARIUSZ JĘDRZEJEK
- FASHION MUSIC
- KAWA,HERBATA,CIACHO GRATIS W STREFIE FASHION RELAX.
Na zakończenie SWAP PARTY czyli WYMIANA UBRAŃ: to idealny czas, by odświeżyć swoją szafę. Przy takich porządkach najczęściej znajdujemy rzeczy, które są w dobrym stanie, a których już nie chcemy nosić. Przynieście niepotrzebne wam już ubrania, dodatki i wymieńcie się nimi z innymi uczestniczkami. Wymiana odbywa się bezgotówkowo. Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/480573766113325/

21 września. Godz.19.30. Teatr Miejski. Upiór w Operetce - Multimedialne widowisko muzyczne. Bilety w cenie: normalny 60-70 zł, ulgowy 50-60 zł (do kupienia w kasie SCK lub online na scksieradz.pl). Bilety ulgowe są ważne za okazaniem przy wejściu na spektakl legitymacji szkolnej (dotyczy dzieci do 13 lat) oraz legitymacji emeryta lub dowodu osobistego, na podstawie których można będzie stwierdzić wiek powyżej 65 lat.

22 września. Teatr Miejski. Spektakl dla dzieci „Królewna z drewna”. Godz. 16. Bilety w cenie: 10 zł (ulgowy),15 zł (normalny), do kupienia w kasie SCK lub online na www.scksieradz.pl.

24 września. Teatr Miejski. Godz. 19. Koncert "Pamięci sieradzan - ofiar II wojny światowej". Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie SCK (informacja na: www.scksieradz.pl).

25 września. Teatr Miejski. Godz. 19. Stand Up - Michał Wójcik - LIVE Volume 1. Bilety: 65 zł (dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK).

WIERUSZÓW

19 -25 września. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/

ZDUŃSKA WOLA

18 -15 września. Repertuar Kina Ratusz: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

18 - 20 września. Parafia św. Pawła. W tych dniach wystawiony będzie pojemnik na makulaturę. Z jej sprzedaży opłacone będą m.in. obiady dla dzieci z najuboższych rodzin.

25 - 30 września, Hol w ZCI Ratusz. WYSTAWA - TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI 100. ROCZNICA POWSTANIA. Ekspozycja czynna do 30 września w godzinach pracy placówki.

ŁASK

18 -15 września. Repertuar KinoIno: --> https://kinoino.pl/#repertuar

21 września, na terenie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbędzie się piknik lotniczy. Rozpocznie się o godz. 10. Szczegóły na plakacie.

25 września. Łaski Dom Kultury. Godz. 18. Podróż do Chiby. Etniczny koncert muzyki orientalnej “Podróż do Chiby” to projekt specjalny kolektywu artystyczno – warsztatowego Łódzka Grupa Kreatywna. W programie znajdą się utwory muzyki orientalnej z wydawnictw polskich oraz zagranicznych. Kompozycje przygotowane są w autorskich aranżacjach pióra wykonawcy i aranżera Marcina Wernera. Bilety w cenie 30 zł. W scenariuszu koncertu ujęte będą fragmenty książek autorstwa Joanny Bator. Stanowią one literackie uzupełnienie muzycznych obrazów tworzonych przez Marcina Wernera – pianistę, kompozytora i dyrygenta, oraz Małgorzatę Korpysz – skrzypaczkę. Koncert poprowadzi Konrad Michalak, muzyk, wokalista i scenarzysta autorskich koncertów Łódzkiej Grupy Kreatywnej.

CZASTARY

20 września. Marsz śladami wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej. O godz. 10. Szczegóły na plakacie.

UNIEJÓW

21 września, Koncert z Radiem ZET. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10373-koncert-sia-muzyki-w-uniejowie-i-konkurs

WIELUŃ

18 -15 września,. Repertuar Kina Syrena na te dni na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/06/repertuar-syreny/

20 września. Godz. 12 - 14. Plac Legionów. Międzynarodowy Dzień Pokoju. WDK zaprasza na performance Mirka Chudego wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach, który odbędzie się w przeddzień Międzynarodowego Dnia Pokoju.

21 września. Godz. 18. Kameralny koncert z kolacją SMAKI MUZYKI na Dworcu Kulturalnym Dąbrowa. Koszt kolacji 50 zł.

23 września. Kino Syrena. Godz. 19. „Scenariusz dla trzech aktorów”. Wykonanie: Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Andrzej Grabowski. To rzadka okazja uczestniczenia w teatralnej próbie! Oto seans zbudowany na tekście Bogusława Schaeffera. Aktorzy wypełniają go improwizacją, zdradzając nieco ze swej prywatności, prowadząc błyskotliwą, ciętą, czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. „Teatr w teatrze”, pogranicze absurdu i rzeczywistości, niepowtarzalna, dowcipna gra ludzi teatru prowadzona z inteligentnym widzem.'' Bilety w cenie 85 zł normalny/95 zł ulgowy dostępne są w kasie kina i na stronie bilety.wdkwielun.pl.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u