Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nadzieja umiera ostatnia... Poszukiwania 73-latki wciąż trwają

Nadzieja umiera ostatnia... Poszukiwania 73-latki wciąż trwają

zaginionaapelTo już tydzień, jak 3 października z domu w Dobrej, w gminie Sędziejowice, wyszła do pobliskiego lasu 73-letnia Danuta Kaźmierczak. Rzekomo na spacer, po kilka grzybków... Zabrała ze sobą młodego, niespełna czteromiesięcznego szczeniaka (na zdjęciach poniżej).

 

Jak informuje aspirant Katarzyna Staśkowska, rzecznik prasowy Powiatowej Komendy Policji w Łasku, od ubiegłego czwartku w poszukiwania kobiety zaangażowani są: rodzina, bliscy zaginionej, sąsiedzi, także z okolicznych sołectw, mieszkańcy gminy Sędziejowice, strażacy ochotnicy, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, Żandarmeria Wojskowa oraz policja. W sumie blisko ponad 300 osób!
Do tej pory w poszukiwaniach na wyznaczonym obszarze ponad dwóch tysięcy hektarów podczas działań ratowniczych użyto już między innymi psów tropiących, dronów, quada, policyjnego helikoptera z kamerą termowizyjną. Sprawdzono również wszystkie okoliczne zbiorniki wodne. Przeszukano też niemal metr po metrze okoliczne lasy. Do tej pory nie natrafiono na żaden ślad kobiety, ani jej pieska. Młody pisiak, czego nie kryje rzeczniczka łaskiej komendy Katarzyna Staśkowska, mógł uciec przecież kobiecie. A osoba, która go znalazła mogłaby z kolei policji przybliżyć teren poszukiwań zaginionej mieszkanki Dobrej.
Mimo setek udostępnień w mediach społecznościowych apelu policji dotyczącego poszukiwań kobiety, w Komendzie Policji w Łasku żaden z odebranych dotąd sygnałów o pani Kazimierze, ani o szczeniaku, nie potwierdził się. Ale sprawdzany jest każdy! W akcjach poszukiwawczych brali do tej pory udział druhowie ochotnicy z Sędziejowic, Grabii, Brzesk, Pruszkowa i Marzenina oraz strażacy z PK PSP w Łasku. Zaangażowane były też Jednostka Ratownictwa Kryzysowego w Pabianicach oraz oddział prewencji z KWP w Łodzi, jak i Wydział Techniki Operacyjnej w KWP w Łodzi. Póki co, bezskutecznie... Ani śmigłowiec, ani obrazy z drona nie potwierdziły, że na badanym obszarze jest pani Danuta! - Poszukiwania wciąż trwają. Liczba osób i jednostek zaangażowana w nie jest bardzo duża. Poszukiwania trwają od świtu do nocy. My, jako policja, w swoim apelu prosimy już nawet nie o sygnały odnoście ewentualnych kontaktów z zaginioną z ostatniego tygodnia, ale też z wcześniejszych. Nawet z miesiąca przed zaginięciem. Może ta pani kogoś poznała, może gdzieś się schroniła, gdzieś wcześniej była? Ma kłopoty z pamięcią, więc może nawet nie wie, skąd pochodzi i gdzie ma wrócić? Ale w rozmowie z kimś nawet nowo poznanym może być bardzo przekonująca, opowiadać o zdarzeniach sprzed lat, jakby się wydarzyły przed chwilą, co jest charakterystyczne dla osób z chorobą Altzheimera. A poszukiwana właśnie na nią choruje. Wciąż liczymy na szczęśliwe zakończenie tych długich poszukiwań, choć raczej pogoda nie sprzyja wędrówkom po lasach osobie w wieku tej pani. Noce zimne z przymrozkami mamy od kilku dni. Ale nadzieja umiera ostatnia... Będziemy szukać pani Danuty do skutku - zapewnia Katarzyna Staśkowska w rozmowie z siewie.tv.

Siewie.tv przypomina: 73-letnia kobieta wyszła z domu w czwartek ( 3 października 2019 r.) około godz. 16 nie informując dokąd dokładnie wychodzi, kierując się w stronę kompleksu leśnego. Do tej pory nie wróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną ani ze znajomymi. Nie zabrała ze sobą dokumentów i jakichkolwiek rzeczy osobistych. WAŻNE!!! Kobieta może reagować na imię Janka, Jasia lub Jancia - tak zwraca się do Niej rodzina i znajomi. Na spacer wyszła z trzymiesięcznym psem.

RYSOPIS ZAGINIONEJ: DANUTA KAŹMIERCZAK
wiek 73 lata
szczupła budowa ciała
wzrost 160 cm.
włosy krótkie, siwe, proste oczy zielone, nos prosty, uzębienie niepełne (proteza)
brak znaków szczególnych
Danuta Kaźmierczak w chwili zaginięcia najprawdopodobniej ubrana była w: marynarkę koloru brązowego w kratę, szare spodnie dresowe, kalosze niebieskie w kwiatki.
Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu Danuty Kaźmierczak, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łasku pod numerem telefonu 43 675 69 11 lub najbliższą jednostką Policji, bądź pod nr 112.

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u