Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 10 DO 16 PAŹDZIERNIKA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 10 DO 16 PAŹDZIERNIKA

11VERDEPrzed nami szczególny weekend. W piątek o północy zaczyna się cisza wyborcza, a w niedzielę będziemy wybierać posłów i senatorów na kolejne 4 lata. Ale cicho nie będzie w placówkach kulturalnych. W Zduńskiej Woli zaczynają się XXIV Dni św. Maksymiliana. W tym mieście odbędzie się też "Pieńkowanie na Piwnej", czyli dawanie nowego życia wyciętej przy tej ulicy topli. W Sieradzu wciąż trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Sieradzka Jesień Organowa", a w cyklu "Muzyka w dawnym Sieradzu" wystąpi portugalska gwiazda piosenki, Nancy Vieira. W Złoczewie i Czastarach będzie możliwość posłuchania utworów Stanisława Moniuszki. W Uniejowie odbędzie się XIII edycja Biegu „Do Gorących Źródeł – Sanus per aquam”. W Wieluniu wystąpi z kolei grupa De Mono. Co poza tym zaplanowano w Sieradzkiem? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

LUTUTÓW

12 października. Godz. 17, GOK, Biesiada Folklorystyczna.

CZASTARY

15 października. Godz. 19, Gminny Ośrodek Kultury. Miejscowy chór Con Grazia wystąpi z koncertem "Chórem za Moniuszką". Słuchacze będą mogli poznać bliżej sylwetkę wybitnego kompozytora na specjalnie przygotowanej wystawie prac uczniów Szkoły Podstawowej w Czastarach oraz prezentację najciekawszych historii i ciekawostek z życia Moniuszki.

ZŁOCZEW

11 października. Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie zaprasza na koncert z projektu "Muzyczne wieczorki z wybitnymi mistrzami- wspomnienie Stanisława Moniuszki". Koncert wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Moniuszkowskiego. Koncert "Od Moniuszki do Sinatry" rozpocznie się o godz. 19. Wystąpią: Sylwia Strugińska - sopran, Mariusz Ambroszczyk- fortepian, Wojciech Wolniak - trąbka, Waldemar Zybała - akordeon i Michał Nowak - bas.

UNIEJÓW

13 października. Godz. 13.30, Rynek w Uniejowie. Trzynasta edycja Biegu „Do Gorących Źródeł – Sanus per aquam”. Przypominamy wszystkim, którzy chcieliby jeszcze wystartować, a nie zdążyli zgłosić w nim swojego udziału, że mogą to zrobić rejestrując się na stronie Datasport pod linkiem: www.online.datasport.pl/zapisy Więcej o biegu na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10465-xiii-edycja-biegu-do-gorcych-rode-sanus-per-aquam-w-uniejowie

DZIAŁOSZYN

10 - 25 października. Gminny Dom Kultury w Działoszynie serdecznie zaprasza na wystawę twórczości Joanny Frączyk (mieszkanki powiatu pajęczańskiego). Autorka tak mówi o sobie: "Malarstwo jest moją pasją od najmłodszych lat. Działalność artystyczną wykonuję amatorsko, gdyż wynika z potrzeby serca. Zawodowo zawsze byłam związana z księgowością. Obecnie łączę moje pasję z działalnością gospodarczą". Uwaga! Istnieje możliwość zakupu prac oraz oprawy zakupionych prac.

SIERADZ

10 - 16 października. Kino Teatr. Repertuar na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci

10 października. Godz. 17, w Teatrze Miejskim Sieradzkiego Centrum Kultury przy ul. Dominikańska 14. Prof. Michał Seweryński, wicemarszałek Senatu RP wraz z Olgą Kołoszczyk, przewodniczącą Rady Powiatu Sieradzkiego zapraszają na specjalny bezpłatny seans polskiego filmu „Legiony”.

11 października. Teatr Miejski, godz. 19. Koncert NANCY VIEIRA - muzyka z Cabo Verde. Koncert w ramach cyklu "Muzyka w dawnym Sieradzu". Bilety w cenie: 50 zł (Bilety do kupienia w kasie SCK lub online na www.scksieradz.pl).

12 października. Klasztor Sióstr Urszulanek, godz. 18. Marcin Dylla- koncert gitarowy.

13 października. Godz. 19. III Koncert Festiwalowy - Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego. MARIA PERUCKA – SKRZYPCE PROF. ROMAN PERUCKI - ORGANY. Wydarzenie w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sieradzka Jesień Organowa".

14 października. Centrum Informacji Kulturalnej, Rynek 18. Godz. 9.30. ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA DZIECI do 3 lat.

14 października. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. Godz. 18. Spotkanie pt. "Domy naturalne - co nowego w Polsce i w Austrii?". Gościem będzie Przemysław Raj, który opowie o domach ze słomy i gliny.

16 października. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. Godz.18. Spotkanie autorskie z Witoldem Szabłowskim. Autor opowie o Turcji oraz o swojej najnowszej książce "Jak nakarmić dyktatora". Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

ZDUŃSKA WOLA

10 - 16 października. Repertuar Kina Ratusz- --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

12 października. W godz. 12 - 15 - "Pieńkowanie na Piwnej". Uczestnicy happeningu uczczą wyciętą topolę przy ulicy Piwnej! Tego dnia pień po słynnej już zduńskowolskiej topoli zostanie pocięty na pieńki, które staną na polanie przy wspomnianej ulicy. Wszystkich zainteresowanych zapraszają w samo południe, w sobotę 12 października na polanę; " Upamiętnimy naszą topole, dając jej drugie życia! " Proszą, aby uczestnicy zabrali ze sobą rękawice ochronne i pędzle, by bezpiecznie zaimpregnować pieńki farbą przed zimą. Nie pogardzą także i farbami do drewna.

13 października. Giełda Kolekcjonerów w Domu Kultury Lokator, w godz. 10-12.

13 października, pod przewodnictwem Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, mszą świętą o godz. 10.30, w Bazylice Mniejszej rozpoczną się XXIV Dni św. Maksymiliana. O godz. 16.00, do obejrzenia będzie w kinie Ratusz film „Miłość i miłosierdzie”, w reżyserii Michała Kondrata o św. Faustynie; bezpłatne bilety można otrzymać w kasie kina Ratusz. Natomiast o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy w Bazylice, w wykonaniu uczniów Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku. Dni św. Maksymiliana zakończą się w niedzielę 20 października, podczas mszy świętej o godz. 10.30.

13 października. Parafia św. Pawła Apostoła. Ostatnie nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Msza Święta o godz. 19 i procesja fatimska do parafii Wniebowzięcia NMP.

14 października. Godz. 12, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego. OTWARCIE WYSTAWY “Ludwik Wicher. Belfer. Numer bez wartości”. PROMOCJA PUBLIKACJI pt. ,,Ludwik Wicher. Nauczyciel, dyrektor, publicysta, więzień Dachau'', autorstwa ks. Mariusza Budkiewicza, Iwony Grubeckiej, Doroty Kosteckiej (wystawa czynna do połowy listopada).

ŁASK

10 - 16 października. Repertuar KinoIno- --> https://kinoino.pl/#repertuar

11 października, Łaski Dom Kultury. Godz. 11. ŁDK bardzo gorąco zaprasza wszystkie dzieci do obejrzenia niezwykłego spektaklu przygotowanego przez Studium wokalno-aktorskie “aM” z Łaskiego Domu Kultury. Co takiego spotkało niesamowitego Pirata Szprota? Jak potoczą się jego losy? Przyjdźcie koniecznie 11 października do ŁDK aby się przekonać! Bilety: 8 zł do nabycia w pok. 44 (I piętro ŁDK), rezerwacje grupowe i indywidualne – tel. 43 6753713.

12 października. Targ Różności na Targowisku. W godz. 8-13.

12 października Kolegiata w Łasku. Godz. 14. Koncert zatytułowany: „Przeboje muzyki klasycznej” w wykonaniu zespołu DUO GAVLICCI.

13 października. Gościem Kolegiaty w Łasku będzie GRZEGORZ MIECZNIKOWSKI. O godz. 18 - Eucharystia dla młodzieży i studentów „Osiemnastka”. Bezpośrednio po mszy spotkanie w ramach cyklu Centrum Idei ku Humanizmowi "Ale! Gość". Grzegorz Miecznikowski jest człowiekiem, który od fascynacji złem przeszedł drogę do przyjaźni z Bogiem. Warto posłuchać jego świadectwa.

13 października. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, na które Kolegiata Łaska zaprasza do ORCHOWA. O godz. 19:15 Msza św. w intencji mieszkańców Orchowa. Msza św. będzie odprawiona Domu Ludowym. Po mszy św. procesja ulicami w kierunku Łasku. Procesję zakończy poświęcenie odnowionego Krzyża.

16 października. Łaski Dom Kultury. Godz. 19. Koncert The Beat Freaks. Bilety w cenie 30 zł. Więcej informacji o koncercie na: --> https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/the-beat-freaks/

WIELUŃ

10 - 16 października. Repertuar Kina Syrena- --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/09/repertuar-syreny/

10 października. „Światłocienie” to dziewiąty tomik poezji wielunianki Niny Pawlaczyk. Jego promocja odbędzie się o godz. 17 w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. Wiersze czytać będą wieluńscy samorządowcy oraz osoby związane z twórczością wieluńskiej poetki.

11 października. Teatr Syrena, KONCERT grupy De Mono, godz. 19.

WIERUSZÓW

10 - 16 października. Repertuar Kina Słońce- --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u