Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wojciech Ogrodniczek zasłużył sobie na ten honor - pracownia endoskopii w Pajęcznie nosi Jego imię

Wojciech Ogrodniczek zasłużył sobie na ten honor - pracownia endoskopii w Pajęcznie nosi Jego imię

endoskopiaImię Wojciecha Ogrodniczka, lekarza, wieloletniego szefa placówki i prekursora badań endoskopowych w powiecie pajęczańskim nosi od wtorku pracownia endoskopii w powiatowym szpitalu w Pajęcznie. Badania wykonywane są tam już od 10 lat. W tym roku pracownię przeniesiono do nowego pomieszczenia w podziemiach szpitala.

 

W Radiu Ziemi Wieluńskiej tak mówił o nowej pracowni i jej patronie dyrektor SP ZOZ w Pajęcznie, Adam Stachera: - Powierzchnia zwiększyła nam się dwukrotnie, mamy dodatkowe, drugie stanowisko do endoskopii. Cały czas się rozwijamy i dokupujemy sprzęt, udało nam się również pozyskać do pracy nowego gastroenterologa, który notabene jest uczniem zmarłego Wojciecha Ogrodniczaka. Ta oferta jest coraz większa, wykonujemy bardziej zaawansowane badania diagnostyczne i mało inwazyjne zabiegi. Możemy się pochwalić bardzo dużą wykrywalnością nowotworów. Na pewno kilkadziesiąt istnień ludzkich dzięki naszej pracowni i naszej kadrze zostało uratowanych. Wojciech Ogrodniczak zmarł w maju. Był prekursorem badań endoskopowych na terenie powiatu pajęczańskiego; on pierwszy przeprowadził takie badania na naszym terenie. Można powiedzieć, że ta pracownia nowa to jego dziecko, to wszystko było tworzone pod jego nadzorem i jego konsultacjami. I też ze względu na to, że zaszczepił takiego bakcyla wśród naszych lekarzy, i żeby zachować go w naszych sercach i pamięci, wyszedłem z inicjatywą, żeby tę pracownię nazwać jego imieniem. Spotkało się to z akceptacją organu założycielskiego. W uroczystości brała również udział małżonka i synowie, była to bardzo doniosła chwila.
Nową pracownię endoskopii szpital zmodernizował i przeniósł w inne miejsce z własnych środków, jednak - jak mówi dyrektor Adam Stachera - dużą rolę odegrała pomoc posłanki Beaty Mateusiak-Pieluchy i wicewojewody łódzkiego, Karola Młynarczyka, którzy również uczestniczyli w otwarciu pracowni. Dzięki ich staraniom udało się zakupić ambulans, sprzęt do badań USG dla ośrodka w Strzelcach Wielkich oraz sprzęt do rehabilitacji, co znacznie odciążyło budżet szpitala. Środki, które pozostały, czyli ponad pół miliona złotych, przeznaczono na dostosowanie pomieszczeń na pracownię endoskopii i pracownię rentgenowską.

(opr. KJB)

fot: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u