Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uczniowie zduńskowolskiego "Mechanika" za Konfederacją

Uczniowie zduńskowolskiego "Mechanika" za Konfederacją

wyb5W ramach akcji "Młodzi głosują - Wybory do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej' 2019" uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli wzięli udział w szkolnych prawyborach. Oddanych zostało 230 głosów.

Największą liczbę głosów zdobył Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość - 58 głosów. Na miejscu drugim uplasował się Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość z 48 głosami, a miejsce trzecie zajął Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 45 ważnych głosów. Pozostałe komitety wyborcze zdobyły następującą ilość głosów:
- Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 39,
- Polskie Stronnictwo Ludowe - 18,
- Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy - 10.
Oddano też 12 głosów nieważnych.
Serdeczne podziękowania należą się szkolnej komisji wyborczej: Wiktorii Dziewic, Wiktorii Wolskiej oraz Zuzannie Naumowicz z klasy III TE. Jak odmiennie zagłosowali podczas szkolnych prawyborów ich rówieśnicy w Wieruszowie przeczytać można na: --http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10491-wieruszowianie-zagosowali-w-prawyborach-pis-zdecydowanym-zwycizc
Pod tym linkiem znajdziecie też listy kandydatów do Sejmu i Senatu, na których głosować będziemy w niedzielę 13 października. Przypominamy, że 11 października o północy zaczyna się cisza wyborcza. Prosimy zatem o wstrzemięźliwość w komentarzach po tej godzinie, aż do godziny 21 w niedzielę 13 bm.

Opr. Leon

Fot. ZSZ nr 1/FB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u