Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności I Sieradzkie Spotkania Filmowe

I Sieradzkie Spotkania Filmowe

ISIeradzkiecrka15 października ruszają w naszym mieście I Sieradzkie Spotkania Filmowe. Do 20 października uczniowie będą mogli wziąć udział w warsztatach, seansach filmowych, spotkać się w kinie z przyjaciółmi i rodzicami.

 

Większość seansów to propozycje dla grup zorganizowanych. Sobota to dzień otwarty. Proponujemy Wam 2 filmy dla dwóch grup odbiorców. Najmłodszych z pewnością wciągnie przygoda podczas, której razem z bohaterami filmu "Misja Yeti" będą poszukiwać wielkiej stopy. Film dla dzieci o godz. 15 - bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina od wtorku 15.10. od godziny 14. Kolejna sobotnia propozycja to film "Córka trenera" skierowany nie tylko do młodego widza, ale także do rodziców, bo poruszający ważny temat rodzicielstwa. Co zrobić by sprawdzić się w roli dziecka i rodzica? Jak ukształtować wspólną drogę by przebiegała zgodnie z potrzebami obu stron? Wpadnijcie na film i zobaczcie jak poradzą sobie z tym bohaterowie filmu. Znawcy twierdzą, że to najlepsza rola Jacka Braciaka w całej dotychczasowej karierze. To wieloetapowe spotkania skupione wokół filmowej tematyki, a zmierzające do wspólnego ukształtowania oferty kulturalnej i edukacyjnej w Sieradzu, a także zapoznania młodego widza z kinematografią, kulturą kina i filmem, jako środkiem wspomagającym edukację. Najpierw z opowieścią o kinie, filmie i opowiadanych przez niego historiach pojawimy się w lokalnych szkołach. Z najmłodszymi, czyli pierwszakami z czterech klas spotkamy się w ich salach. Wspólnie stworzymy zaproszenia do kina, którymi pierwszaki obdarują swoich rodziców. Warsztaty filmowe pomogą najmłodszym zapoznać się z kinem i jego bogactwem.
Z nauczycielami porozmawiamy o filmach, które mogą stać się świetnym uzupełnieniem podstawy programowej. Opowiemy przede wszystkim o filmach, które na całym świecie wspomagają edukację najmłodszych, a które nie zawsze pojawiają się na afiszach w dużych multipleksach. Oprócz tej wiedzy pokażemy również nauczycielom gdzie i jak szukać ciekawych ofert, jak organizować interesujące wydarzenia związane z filmem i skojarzymy ich z lokalnymi organizatorami takich wydarzeń. Chcemy, żeby rodzice wspólnie z dziećmi wypełnili dla nas krótką ankietę. W ankiecie zapytamy o życie w Sieradzu – o to jak sobie wyobrażają przyszłe życie swoje i swoich dzieci, jakiej oferty edukacyjnej i kulturalnej oczekują, jakie mają zainteresowania oni i ich dzieci, a także jak chcieliby włączyć się do budowania wspólnej przestrzeni społecznej. Zapytamy także o bariery, jakie stoją przed nimi i ich dziećmi, a jakie nie pozwalają im się włączyć do życia kulturalnego i społecznego, a także o sposoby pokonania tych barier. Ankieta, zarówno ta przedłożona rodzicom jak i ta zrealizowana wspólnie z młodzieżą pomoże nam odpowiedzieć na wiele pytań. Z wynikami ankiety spotkamy się z dyrektorami placówek kulturalnych i edukacyjnych z naszego regionu i innymi uczestnikami życia społecznego. Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura woj. łódzkie

15– 20 PAŹDZIERNIKA 2019

Program:
15 – 16.10.2019 – godz. 9:00 – 14:00 – warsztaty filmowe w szkołach

Czwartek 17.10.2019
godz. 8:30 – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica. Klasy I-III
godz. 11:00 – Najlepszy. Szkoła ponadpodstawowa.

Piątek 18.10.2019
godz. 8.30 – Na linii wzroku. Klasy IV-VI
godz. 11:00 – Była sobie dziewczynka. Klasy VII – VIII

Sobota 19.10.2019
godz. 15:00 Misja Yeti. Przedszkola, b/o
godz. 17:30 Córka Trenera. Szkoła ponadpodstawowa. Dorośli.

Niedziela 20.10.2019
godz. 11:00 Villads. Klasy I-III

Michał Sitarek Referat Promocji UM Sieradza

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u