Strona główna Artykuły Aktualności Bohdan Tułacz - dzielnicowy z Błaszek z brązowym medalem Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza

259-100851Znakomity występ w kolejnym swoim biegu i to w liczących się zawodach zanotował Bohdan Tułacz. Dzielnicowy z Błaszk zdobył brązowy medal w rozegranym po raz 39 Międzynarodowym Biegu Ptolemeusza w Kaliszu. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Wśród zawodników jak zwykle nie zabrakło przedstawiciela sieradzkich policjantów.

Międzynarodowy Bieg "Ptolemeusza" odbywa się corocznie, począwszy od 1981 roku. Tym razem. na starcie stanęło około tysiąca zawodników i zawodniczek, którzy mieli do pokonania 10 kilometrową trasę. Wśród startujących nie zabrakło policjantów, w tym naszego dzielnicowego z Komisariatu Policji w Błaszkach, który pomimo zmęczenia ciężkim sezonem zajął miejsce na "pudle". W nagrodę oprócz własnej satysfakcji z dobrej lokaty, otrzymał również pamiątkowy puchar i medal. Ostateczna klasyfikacja na podium wyglądała następująco:

3. Bohdan Tułacz z KPP w Sieradzu 0:39:07

Puchary i nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczył zawodnikom Pierwszy Zastępca Komendant Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Tadeusz Królikowski oraz Damiana Łada z Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.