Strona główna Artykuły Aktualności Zawodnicy z sokolim okiem

Zawodnicy z sokolim okiem

S6304223Kolejne zawody na szczeblu wojewódzkim potwierdziły prawdziwie mistrzowską formę strzelców zduńskowolskiego ,,Sokoła''. I to zarówno tych, którzy w jego barwach wciąż startują, jak i tych, którzy spod skrzydeł ,,Sokoła'' przeszli do innych klubów w regionie.

Strzelcy Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego ,,Sokół'' ze Zduńskiej Woli, pod opieką trenera Eugeniusza Kalety, w niedzielę 28 października walczyli o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego' 2012. W konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów wygrał zduńskowolanin reprezentujący KS Społem, Kamil Grenda z wynikiem 581 pkt., zdobywając tytuł mistrza i złoty medal. Joachim Wika z ,,Sokoła'' zajął IV miejsce. Uzyskał 547 pkt. Mistrzem województwa w konkurencji Kpn 30 został Daniel Mucha, który złoty medal wystrzelał 266 punktami. II wicemistrzem w Kpn30 młodzików został Jakub Włodarczyk z ,,Sokoła'' uzyskując 254 pkt . Najmłodszy z ekipy zduńskowolskiej Kacper Sadowski zdobył V miejsce. Mistrzynią w Kpn40 kobiet została była zawodniczka ,,Sokoła'', Marta Klimczak /obecnie reprezentująca KSS Społem/ osiągając bardzo dobry wynik - 390pkt. na 400 możliwych /99,94,99,98/. Konkurująca z nią Ewa Wrąbel z ,,Sokoła'' wywalczyła V miejsce /367 pkt/. Nasze młodziczki w Kpn 30 też spisały się na medal. I wicemistrzynią została Magdalena Długosz 279 pkt, IV miejsce ustrzeliła Marta Kujawiak z 26 7 pkt., V miejsce Paulina Wrąbel z 261 pkt.., VI miejsce -Bogna Kapuścińska z 257pkt. i VII miejsce - Natalia Maciejewska z 249 pkt. W konkurencji pistoletu pneumatycznego kobiet II wicemistrzynią została Małgorzata Cichecka strzelając 314pkt na 400, a wśród mężczyzn w Ppn60 - Wojciech Sznajder był VII uzyskując 537 pkt . Ludwik Malasiński zajął miejsce VIII - 532 pkt., Wojciech Sadowski - XII z 526 pkt. a Łukasz Suwald - XIII z wynikiem 518 pkt.
Następne zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej odbędą się 10 listopada na strzelnicy SKSS ,,Sokół'' przy ul. Szadkowskiej 16a w Zduńskiej Woli. Strzelcy będą walczyć o Puchary Starosty Powiatu Zduńskowolskiego w kolejnej edycji Turnieju Odzyskania Niepodległości Polski. Zawodnicy i Zarząd Klubu zapraszają wszystkich sympatyków strzelectwa do udziału w tej imprezie.
Naszym ,,Sokołom'' z prawdziwie sokolim okiem gratulujemy!!!