Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Metoda "na wnuczka" wciąż bywa skuteczna. Oszuści wyłudzili pieniądze od dwóch seniorek w Zduńskiej Woli

Metoda "na wnuczka" wciąż bywa skuteczna. Oszuści wyłudzili pieniądze od dwóch seniorek w Zduńskiej Woli

policjaPrzestępcy działają różnymi metodami, próbując oszukać głównie starsze osoby. Sprawcy chcą wyłudzić pieniądze, które często stanowią cały dorobek seniorów. I wciąż, mimo licznych apeli policji w mediach, znajdują ofiary, które dają się nabrać na starą metodę "na wnuczka".

 

4 listopada dwie seniorki ze Zduńskiej Woli zostały oszukane przez osoby, które uśpiły ich czujność. W obydwu przypadkach sprawcy powiadomili, że najbliżsi starszych pań mają kłopoty. Następnie poinformowali kobiety, że aby pomóc rodzinie, muszą wypłacić i przekazać im pieniądze. Emocje i ufność wobec rozmówcy sprawiły, że kobiety straciły swoje oszczędności. Aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców obu przestępstw.

Policjanci radzą jak się ustrzec przed oszustami:

- Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Nie reagujmy pochopnie na hasło: syn, wnuczek, siostrzenica potrzebują pomocy, gdy tylko usłyszymy głos w słuchawce. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy krewny, np. poprzez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny.
- Bliscy mogą pomóc potwierdzić, czy jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje pomocy. Pamiętajmy, że sami również możemy zweryfikować dzwoniącego. W większości przypadków mamy numery do członków rodziny. Nie bójmy się do nich zadzwonić i ustalić czy przedstawiona sytuacja miała miejsce. Lepiej wykonać jeden telefon więcej niż stracić swoje oszczędności.
- Jeśli osoba przedstawi się za policjanta, to pamiętajmy: prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

KPP Zduńska Wola

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10532-qwnuczkowa-mafiaq-autorstwa-zduskowolanki-debiutuje-na-rynku#comment-25071

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy,,Wisienki sobie jem...''

Koń w pełnym galopie ucieka przed stadem wygłodniałych wilków! Co chwilę obraca się za siebie i widzi że wilki są coraz bliżej.
W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że nie zdoła im uciec i że jedynym ratunkiem będzie ucieczka na drzewo.
W ostatniej chwili udaje mu się tam wdrapać. Zdyszany siedzi na gałęzi, a tu - ku jego zdziwieniu - obok siedzi krowa.
Zaskoczony pyta:
-Co ty tutaj robisz?
-Wisienki sobie jem!
-Jak to? Przecież to jest grusza?
- A w słoiczku sobie przyniosłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u