Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kto podrzuca śmieci w gminie Zduńska Wola?

Kto podrzuca śmieci w gminie Zduńska Wola?

76204361_2802436279789779_5428596052326350848_nCeny za wywóz śmieci w gminie Zduńska Wola nie należą do najniższych w regionie: 15 zł za posegregowane od osoby, 30 zł za niesortowane, czyli tak zwany niesort. Zdaniem wójta tej gminy Henryka Staniuchy, być może w 2020 roku będą jednak niższe. Wtedy, kiedy gmina wybuduje swój własny PSZOK w Tymienicach. A do takiej budowy, aby być niezależną od Szadku, z którym ma umowę się przymierza. Wyda na tę inwestycję niemal 1,2 mln zł , ale liczy na wsparcie w wysokości 800 tys. zł z WFOŚ.

Jednak, obecnie w gminie, co potwierdza wójt w rozmowie z siewie.tv, zdarzają się sytuacje, że mieszkańcy segregacji się nie trzymają. Ale nie tylko oni, choć na wszystkie odpady gospodarstwa domowe dostają taką ilość worków, aby mogli w wyznaczonych dniach oddać osobno papier, plastik, odpady biodegradalne, popiół i metale... Śmieci do gminy, jak podejrzewa wójt, podrzucają też mieszczuchy.
Do wójta Staniuchy dochodzą co jakiś czas informacje, o tym, że w okolicznych lasach ciągle można natknąć się na dzikie wysypiska. Mając w pamięci, że wszelakie odpady może z każdego domostwa odebrać firma śmieciowa, jest tym zbulwersowany. I nie ukrywa, że o śmieci w lasach raczej nie podejrzewa mieszkańców gminy Zduńska Wola, - Czytam, na fejsbuku, że ktoś idzie na grzyby na naszym terenie a w zagajniku napotyka górę śmieci. Proszę zatem, bo takie sygnały natychmiast były przekazywane do naszego urzędu. Każdy sygnał będziemy sprawdzać. A śmieciarzy surowo karać - apeluje H. Staniucha. Wójt nie jest też obojętny wpisowi pani Agaty, która wybrała się na grzyby w okolice Gajewnik. Tak to 11 listopada opisała na FB Agata Nowak:
"Święto Niepodległości, to takie, w którym myślimy o naszej ojczyźnie. Zawsze zastanawiam się kim są ludzie, którzy swoje śmieci wywalają do lasu? Czy to cudzoziemcy, którzy przyjechali niszczyć nasz kraj? Czy może świetnie znający swoje małe ojczyzny tubylcy - patrioci, którzy w sobotę robią porządki, a w niedzielę, zupełnie oczyszczeni, idą na sumę. ..kochasz? nie niszcz!!!" - Znamy już, dzięki apelom w mediach społecznościowych okolice, gdzie ten teren lasu został zaśmiecony. Będą konsekwencje. Kary. Ustalimy szybko, kto podrzuca te śmieci. Tym razem media i technologia nam pomogą. Śmieciarze, nie mogą się czuć bezkarni - zapewnia wójt Henryk Staniucha.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u