Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dworzec w Wieruszowie do kupienia z 700 tys. zł!

Dworzec w Wieruszowie do kupienia z 700 tys. zł!

dworzecwiwieruwzowieChcesz zostać właścicielem zabytkowego dworca kolejowego? Proszę bardzo! Takowy jest do kupienia w Wieruszowie - Podzamczu. Co prawda, jest w złym stanie, ale cena jest zachęcająca, więc pewnie kupiec szybko się znajdzie.

 

Jak informuje Radio Łódź Nad Wartą, na zewnątrz budynek przeszedł jakiś czas temu renowację, ale wnętrze to przykry obraz. Budynek dworca w Wieruszowie, zbudowany w 1915 roku, od lat nie jest wykorzystywany do obsługi pasażerów. Nie jest też zagospodarowany w inny sposób. Nie było tam żadnych najemców i dlatego dla PKP to kula u nogi. Ponieważ obiekt przynosi straty PKP są przygotowane do jego sprzedaży. Na jednym z portali umieszczone zostało ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości.
- Linia kolejowa 181, która przebiega przez Wieruszów, ma potencjał. Ten dworzec ponownie mógłby tętnić życiem - mówi burmistrz Wieruszowa, Rafał Przybył. - Jako obiekt Polskich Kolei Państwowych nie będzie funkcjonował, dopóki nie zostanie tam przywrócony ruch. A część powierzchni można zagospodarować w różnoraki sposób. Można przeznaczyć na mieszkania, na miejsca dla stowarzyszeń lokalnych, a część oczywiście jako pełniącą funkcje dworca - podkreślał burmistrz na radiowej antenie.

(opr. KJB)

fot: PKP SA

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u