Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zmarł Józef Woźniak, jeden z najstarszych Polaków

Zmarł Józef Woźniak, jeden z najstarszych Polaków

wozniakjozefMiał 108 lat! Pisaliśmy o Nim wielokrotnie. Zmarł Józef Woźniak z Woli Buczkowskiej w powiecie łaskim. Był najstarszym strażakiem ochotnikiem w kraju oraz honorowym obywatelem gminy Buczek.

Przez blisko pół wieku Józef Woźniak był sołtysem i komendantem Ochotniczej Straży Pożarne w Woli Buczkowskiej. Ukochanej OSP raz w roku przekazywał swoją emeryturę!
Zasłużonego społecznika tak wspominał w Radiu Łódź Nad Wartą wójt gminy Buczek, Bronisław Węglewski: - Do końca wierzył w to, że przeżyje 111 lat. Urodził się 11 listopada 1911 roku. W domu pod 11 numerem do końca mieszkał. Był strażakiem. Jeszcze trzy, cztery lata temu przychodził na zebrania strażaków i zawsze przekazywał jedną swoją emeryturę na straż. Najstarszy mieszkaniec województwa łódzkiego walczył w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku w 28 pułku Strzelców Kaniowskich z Łodzi. Uroczystości pogrzebowe rozpocznie 22 listopada msza święta w kościele św. Jana Chrzciciela w Buczku. Józef Woźniak spocznie na tamtejszym cmentarzu.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u