Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Woda w Sieradzu - dobra czy zła?

Woda w Sieradzu - dobra czy zła?

wodaMiejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sieradzu spodziewa się jutro (29 bm.) kolejnych wyników badań jakości wody przeprowadzonych przez SANEPiD w Zduńskiej Woli. Pierwsze, dokonane po wypłukaniu sieci wodociągowej w miejscach, w których wcześniej wykazano przekroczenia mikroorganizmów, były prawidłowe. Jednak Sanepid w Sieradzu do wydania ostatecznej decyzji o właściwych parametrach potrzebuje także dodatkowych wyników badań dotąd nie kwestionowanych wskaźników wody.

 

19 listopada Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sieradzu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia. Mieszkańcy mogą ją spożywać po minimum dwuminutowym przegotowaniu. Stało się tak po wynikach badań jakości wody, które wykazały przekroczenia mikroorganizmów w sieci wodociągowej w odcinkach: ul. Leśniowskiego w Sieradzu (rejon Szkoły Podstawowej nr 4), ul. Krakowskie Przedmieście w Sieradzu (rejon sklepu DINO) oraz w gminie Sieradz: w Bogumiłowie 29B, Wiechucicach 15, w Chojnem przy ul. Środkowej 4A. MPWiK w Sieradzu natychmiast wypłukało wskazane odcinki siec. Następnie na bieżąco kontrolowane wyniki badań w laboratorium przedsiębiorstwa nie wykazywały już żadnych nieprawidłowości.
W czwartek 21 listopada przeprowadzone zostały pełne badania jakości wody przez akredytowane laboratorium – JS Hamilton Poland Sp. z o. o. Dzień później próbki wody pobrał zduńskowolski Sanepid. - Oczekujemy, że wkrótce Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sieradzu, po uzyskaniu pełnych, ostatecznych wyników badań, wyda komunikat o przydatności wody do spożycia bez konieczności jej przegotowania – mówi Krzysztof Grabowski prezes MPWiK w Sieradzu. MPWiK o wynikach badań poinformuje na swojej stronie internetowej www.mpwiksieradz.pl

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u