Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Woda w Zduńskiej Woli już jest zdatna do picia

Woda w Zduńskiej Woli już jest zdatna do picia

mpwikzdwolaWczoraj 25 bm. na stronie Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zduńskiej Woli ukazał się kolejny komunikat dotyczący jakości wody dostarczanej mieszkańcom przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Po pobraniu próbek z ujęć na terenie miasta sanepid ma w końcu dobrą wiadomość! Woda, nawet ta z kranu nadaje się już do picia. Nawet bez przegotowania, co 20 listopada zalecano jeszcze - jak oświadczył podczas briefingu wiceprezydent miasta Paweł Szewczyk - tylko profilaktycznie (więcej na ten temat na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10714-woda-w-zduskiej-woli-lepsza-od-sodkiej-coli-poki-co-tej-z-kranow-lepiej-jej-nie-pi ).

 

"Empewik" po burzy medialnej związanej z zanieczyszczeniem wody i naganie ze strony prezydenta miasta przeprowadził w międzyczasie procedurę płukania sieci wodociągowej oraz jej dezynfekcję. Jak podaje na swojej stronie miejska spółka teraz na bieżąco dokonuje pobierania i odczytywania prób wody. I jak zapewnił jej prezes Radosław Tyrakowski w przyszłości nie dojdzie już więcej do sytuacji, że informacje o kłopotach z wodą nie będą publikowane na stronie MPWiK, jak to miało miejsce kilka dni temu. Prezes zobowiązał się także, że natychmiast posiadaną wiedzę o wodzie będzie przekazywał do prezydenta miasta oraz do mediów. Dodajmy, że komunikaty "sanepidu", zamieszczone dopiero 20 listopada, choć wodę do badania pobierano tydzień wcześniej wywołały w mieście i okolicy zamieszanie. A wiele osób, które w tym czasie cierpiało na kłopoty żołądkowe i jelitowe, właśnie w mediach społecznościowych obarczało za to spółkę, ale najbardziej odbiorców wody wkurzył brak wiedzy od "wodociągów" i od władz miasta, że z wodą, jest coś nie tak. Gorzkich słów na samorząd i MPWiK wylała się cała masa... Zwłaszcza, że w ubiegły czwartek 21 listopada miała miejsce sesja Rady Miasta Zduńska Wola, ale temat złej jakości wody nie został na niej poruszony. Obrady zaś można na bieżąco śledzić online w internecie. Co też wiele osób robi.

Oto treść wspomnianego wcześniej komunikatu (pisownia oryginalna):

"KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI Z DNIA 25.11.2019 ROKU skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego Zduńska Wola (miejscowości: Zduńska Wola, Czechy, Izabelów, Tymienice, Swędzieniejewice, Karsznice, Paprotnia, Opiesin, Janiszewice, Karolew, Henryków, Suchoczasy, Ochraniew, Maciejów, Marzenin, Holendry, Beniaminów).
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli po zapoznaniu się z wynikami badań wody w ramach urzędowej kontroli pobranych w dniu 21.11.2019r. z punktów poboru zlokalizowanych na sieci wodociągu publicznego Zduńska Wola i po rozpatrzeniu sprawozdania z badań Nr PSSE-OL-HŚ/N/340/19 z dnia 25.11.2019r. wykonanych przez Oddział Laboratoryjny Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Zduńskiej Woli stwierdza w zakresie wykonanych badań przydatność wody do spożycia z Wodociągu Publicznego w Zduńskiej Woli. Komunikat skierowany do konsumentów wodociągu Publicznego Zduńska Wola obsługiwany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o ul. Królewska 15."

Przypomnijmy, że problem z wodą wciąż mają mieszkańcy Sieradza i okolicznych miejscowości jak: Bogumiłów, Bogumiłów-Kolonia, Chojne, Charłupia Mała, Kłocko, Kuśnie, Kozy, Dąbrowa Wielka, Dzierlin, Dąbrówka, Kalinki, Sokołów, Okręglica, Okręglica-Kolonia, Bobrowniki, Borzewisko, Jeziory, Stoczki, Wiechutki, Wiechucice, Dzigorzew i Monice. Wciąż obowiązuje ich, mowa o terminie do 3 grudnia, zakaz spożywania wody prosto z kranu. Zalecane jest nawet co najmniej dwuminutowe przegotowanie wody do mycia owoców i warzyw i innych celów spożywczych oraz podczas higieny jamy ustnej (więcej na:-->http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10716-woda-z-kranow-w-sieradzu-i-okolicy-nie-nadaje-si-do-picia ). Mieszkańcy powiatu sieradzkiego informacje o jakości wody mogą na bieżąco sprawdzać na stronie: --> http://www.pssesieradz.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=12

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u