Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 18-latek za kierownicą był pijany, przechodzień czujny!

18-latek za kierownicą był pijany, przechodzień czujny!

policja2Dziękujemy za czujność i godną naśladowania obywatelską postawę! Reakcja 39–letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego doprowadziła do tego, że wyeliminowany został z ruchu kolejny nietrzeźwy. 18–letni kierowca Audi kierował samochodem mając prawie 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Takiego pecha, a może szczęście (?) miał 25 listopada około godziny 16 w miejscowości Smardzew! Jadącego w kierunku Sieradza 39–latka zaniepokoił nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nim Audi. Jego kierowca zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, po czym wjechał na znajdującą się przy drodze prywatną posesję. Podejrzewając, że ten kierowca może być na "podwójnym gazie”, pojechał za nim. Gdy ten zaparkował auto, mężczyzna podszedł do samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając młodzieńcowi dalsza jazdę. Natychmiast zaalarmował też dyżurnego sieradzkiej policji o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 18–letni obywatel Mołdawii. Został on przewieziony do sieradzkiej komendy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało, że ma on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za powyższe przestępstwo grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą nietrzeźwi za kierownicą potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom. Taka zadecydowana postawa zasługuje na uznanie i być może zapobiegła tragedii.

asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka
KPP w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u