Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 28 LISTOPADA DO 4 GRUDNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 28 LISTOPADA DO 4 GRUDNIA

28CLEOCiepły listopad dobiega końca. Niestety, ostatnie dni tego miesiąca to też pożegnanie z temperaturą przekraczającą 7-9 stopni Celsjusza. Grudzień powita nas chłodem, a noce będą już mroźne. Ostatniego listopada wypadają Andrzejki. Warto skorzystać z imprez przed adwentem. W Buczku zagra Marek Majewski, w Zduńskiej Woli Andrzej Wawrzyniak, a w Sieradzu kwintet akordeonowy miejscowej szkoły muzycznej.

 

 

W Łasku na otwarciu nowego centrum handlowego zaśpiewa Cleo. W Wieluniu zapowiada się niepowtarzalny koncert, którego gwiazdą będzie Michał Bajor! W Sieradzu zapraszamy też na Bieg i Marsz Pomarańczowych Mikołajów oraz Ekstremalny Maraton Pływacki. W sieradzkim teatrze zaplanowano także Koncert Charytatywny "Pomóżmy Monice i Mateuszowi". W regionie nie zabraknie też tematów związanych z historią. W Warcie dyskutować będą o święcie tamtejszych kupców. W Sieradzu - o motoryzacji z czasów PRL-u oraz o dokonaniach Detektywów Pól Bitewnych. W Zduńskiej Woli na wystawie w "Bunkrze" będzie można zobaczyć jak działa słynny Grom. Co zaplanowano jeszcze w regionie sieradzkim na przełom listopada i grudnia? Gdzie warto się wybrać? Tradycyjnie te podpowiedzi znajdziecie poniżej oraz na plakatach. Przy okazji składamy serdeczne życzenia imieninowe wszystkim Andrzejom i Barbarom. Stu lat!

 


WARTA

30 listopada. Warckie Centrum Kultury, godz. 16 - 20. Chcesz dowiedzieć się czym zajmowali się dawni mieszkańcy Warty? Co pod względem archeologicznym i historycznym wyróżnia okolice tego miasta? W jakich okolicznościach na warckie stoły trafiały nowe potrawy? Jak przebiegał proces o czary i kto wstawiał się za oskarżonymi? Weź udział w wydarzeniu Święto kupców oraz mieszczan w królewskiej Warcie! W ramach współpracy z Bractwem Rycerskim Ziemi Sieradzkiej Muzeum Okręgowe w Sieradzu serdecznie zaprasza do Warckiego Centrum Kultury na cykl ciekawych wykładów. Szczegóły na plakacie.

BUCZEK

30 listopada. Andrzejkowo z Markiem Majewskim - koncert. Godz. 19.30 - 23. Ul. Słoneczna 18 w Buczku. Więcej na: --> https://www.facebook.com/events/588126255258889/

PAJĘCZNO

28 listopada. Godz. 19. Otwarte spotkanie sympatyków Lewicy. W Pizzerii Ricco.

GAJEWNIKI

4 grudnia. Stajnia Gajewniki. Wójt Gminy Zduńska Wola we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Razem Łatwiej” zaprasza mieszkańców gminy na konferencję w ramach projektu pn.„Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola” w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Godz. 16, sala konferencyjna w Stajni Gajewniki.

ZDUŃSKA WOLA

28 listopada - 4 grudnia. Kino Ratusz, repertuar na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

28 listopada - 15 grudnia. STRZELNICA BUNKIER, ul. Łaska 5. Od godz. 12 do godz. 20. Możliwość zwiedzania wystawy "Grom w obiektywie" - wystawa fotografii Piotra Andrews'a, zorganizowana przez Fundację SPRZYMIERZENI z GROM . Dowiecie się kim są ludzie Fundacji. Jeśli zechcecie - wspomożecie. Więcej o wystawie na: --> https://www.facebook.com/events/694054351107166/?event_time_id=694054431107158

28 listopada. Godz. 19. Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Łaska 12. Spotkanie z pisarzem Andrzejem Pilipiukiem. Autor dzień później będzie gościem MBP w Sieradzu. Tam spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

29 listopada. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia zaprasza na koncert z cyklu "Piątkowe wieczory muzyczne". Tym razem pod hasłem "Nasi młodzi wirtuozi". Godz. 17, sala kameralne PSM.

29 listopada. Godz. 19. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz - Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, koncert z cyklu "Wieczór z Wawrzynem". Taka gala zdarza się raz na 2 lata i jest podsumowaniem dwóch lat "wawrzynowych" koncertów. Zagrają i zaśpiewają dla gości, ci którzy towarzyszyli Andrzejowi Wawrzyniakowi na koncertach przez ten czas. A zatem na scenie wystąpią: Włodek “Woody" Hechłacz i Gosia Muzaj, 11 String Duo , Elżbieta Stawska, Marek Smuga, Planety (Julia Wojtaszek i Kamil Kaczmarek z zespołem), Klub Piosenki A' Priori. Gospodarz jak zwykle wystąpi w towarzystwie niezastąpionego Wawrzyn Bandu. Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu.

29 listopada. Pub Variete. "Wszystkie Andrzeje w Variete", od godz. 21. Zaprezentują się @DJ Rosiu / PowerScratchers.

30 listopada. Zduńska Wola nie musi się dusić - pokaz ekonomicznego spalania i rozmowę dotyczącą tego co można, a czego nie można wrzucać do pieca. Targowisk przy ul. Piłkarskiej w Zduńskiej Woli. W godz. 9-12.

1 grudnia. Godz. 14.30. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz - Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli zaprasza serdecznie na warsztaty dzieci i dorosłych poświęcone wykorzystaniu czekolady w przygotowaniu świątecznych ozdób oraz jak samodzielnie przygotować ozodoby. Koszt 15 zł od osoby. Szczegóły na plakacie.

1 grudnia. Godz. 15.30 - 19, Zduńskowolskie Centrum Intergracji Ratusz - Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli zaprasza serdecznie wszystkich miłośników rękodzieła LOKALSI HANDAMADE vol.1. Tych co "rękodzielą" i tych, którzy takie skarby lubią nabyć. Pierwsze zduńskowolskie Targi Rękodzieła będą świetną okazją do nabycia wyjątkowych prezentów pod choinkę. To będzie idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoje prace. Pamiętajcie! Rękodzieło to wyrób wytworzony w sposób nie przemysłowy, zazwyczaj ręczny, posiadający walory artystyczne, najczęściej zawierający motywy typowe dla kultury, w której powstał.

4 grudnia. MBP w Zduńskiej Woli, ul. Łaska 12, godz. 18. Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim.

ZŁOCZEW

30 listopada. Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet powyżej 50 roku życia. Od godz. 10, plac przy remizie OSP. Więcej na: --> https://zloczew.pl/wiadomosci/6645/bezplatne-badania-mammograficzne

SIERADZ

28 listopada - 4 grudnia. Kino Teatr, repertuar na: ---> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci

28 listopada. Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Godz. 12.30. Zarząd Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego “Grota” w Sieradzu oraz Muzeum Okręgowe w Sieradzu zapraszają na wykład “Nie tylko maluch. Motoryzacja Polski Ludowej” – o tym jak Polacy żyjący w PRL-u przesiedli się z rowerów i motorowerów do własnych samochodów. Wykład wygłosi dr Bartłomiej Kluska Oddział IPN w Łodzi. Odczyt odbędzie się 28 listopada w Muzeum Okręgowym w Sieradzu, ul. Zamkowa 1.

28 listopada, Powiatowa Biblioteka Publiczna, godz. 18. Sieradzcy Detektywi Pól Bitewnych zrelacjonują m.in. wyniki badań terenowych z miejsca walk batalionu, które przeprowadzili 29 września 2019 r. w lasach Dąbrowy Wielkiej, przy wsparciu Stowarzyszenia "Wizna 1939". Odpowiedzą na pytania i przedstawią plany na przyszłość. Więcej na: --> https://sieradz.eu/4-batalion-w-walce-deboleka-kusnie-dabrowa-wielka-2847

29 listopada. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia. Hardcorowe „Andrzejki” z kwintetem akordeonowym o godz. 18 z okazji 35- lecia szkoły i 20- lecia owego kwintetu. Ostatnie, bezpłatne wejściówki do pobrania w sekretariacie szkoły.

30 listopada. Teatr Miejski. Godz. 19. Koncert Andrzejkowy "W kropli wosku" Piwnicy św. Norberta. Bilety w cenie 25 zł do kupienia w kasie SCK oraz online na www.scksieradz.pl. Więcej na: --> http://www.scksieradz.pl/node/2513

1 grudnia. Bieg i Marsz Pomarańczowych Mikołajów w Sieradzu.Godz. 10. Szczegóły na: --> https://www.facebook.com/events/802748353411212/

1 grudnia. Ekstremalny Maraton Pływacki. W godz. 10-13, okolice mostu wiszącego w Sieradzu. Więcej na: --> https://www.facebook.com/events/2468896616765394/

3 grudnia. Teatr Miejski. Godz.18. Koncert charytatywny "Pomóżmy Monice i Mateuszowi". „Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia.” Słowa Władysława Loranca stały się myślą przewodnią koncertu charytatywnego „Pomóżmy Monice i Mateuszowi”. Pomysł narodził się wśród wolontariuszy działających w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu. Koleżanki Moniki zaproponowały zorganizowanie koncertu dla niej i dla 10-letniego Mateusza, dla którego Szkolny Wolontariat od 5 lat zbiera plastikowe zakrętki. Dzięki Towarzystwu Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15”, Szkolnemu Wolontariatowi, ZSP nr 2, Sieradzkiemu Centrum Kultury i Agencji Artystyczno – Reklamowej „Punkt” koncert odbędzie się 3 grudnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Wystąpią w nim uczniowie sieradzkich szkół średnich, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli, Zespół Wokalny SCK oraz zespoły Oto My i Spon - Tan, Kapela PSP. Idea pomocy Monice i Mateuszowi sprawiła, że wykonawcy spontanicznie zgłosili się do udziału w koncercie. Mamy nadzieję, że chętnych do ich obejrzenia i wysłuchania będzie jeszcze więcej. Każdy może wspomóc Monikę i Mateusza, wrzucając pieniądze do puszek oraz kupując ciasta i fotografie, które będą sprzedawane w foyer Teatru Miejskiego. Monika ma tylko 19 lat... Była zwykłą dziewczyną, która miała swoje marzenia, pasje, plany na przyszłość. Jej wielką miłością była siatkówka – marzyła o tym, żeby grać zawodowo. W sierpniu 2014 roku wyczuła u siebie guzek. Diagnoza, którą usłyszała, zdruzgotała ją i jej bliskich - mięśniakomięsak, nowotwór złośliwy tkanek miękkich - bardzo rzadki, niebezpieczny, trudny do wyleczenia! Zaczęła się walka o jej zdrowie i życie - chemia, operacja, radioterapia… Leczenie trawało 2 lata i zakończyło się sukcesem. Monika odzyskała nadzieję, mogła zacząć normalnie żyć. Zakochała się, była szczęśliwa, rozpoczęła naukę w szkole średniej, zrobiła prawo jazdy. Ale szczęście trwało tylko 18 miesięcy. W zeszłym roku okazało się, że koszmar powrócił. Leczenie zamiast osłabić nowotwór, osłabiło Monikę. Po zastosowaniu wielu terapii możliwości leczenia wyczerpały się! Lekarze rozkładają ręce… Szansą dla Moniki jest Kabozantynib – lek, który ma precyzyjnie uderzyć w zmiany nowotworowe i zatrzymać postęp choroby. Niestety, lek nie jest w Polsce refundowany, a koszt miesięcznego leczenia to 32 tysiące złotych! Monika musi przyjmować go przez 6 miesięcy... Mateusz skończył w tym roku 10 lat... Urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, z niedowładem spastycznym czterokończynowym. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Jest chłopcem bardzo pogodnym i towarzyskim, lubi muzykę, która go uspokaja. Nie mówi, ale łatwo nawiązuje kontakt, rozpoznaje bliskich i znajomych. Uśmiecha się wtedy tak promiennie, jakby nic mu nie dolegało. 2 lata temu mógł po raz pierwszy założyć buty – było to możliwe dzięki dwóm operacjom przeprowadzonym w Krakowie. W ubiegłym roku przeszedł bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa. Jest szansa, że kiedyś stanie na własnych nogach! Ale żeby było to możliwe, potrzebuje tygodniowo 8 godzin rehabilitacji. Miesięczny koszt wszystkich zabiegów to około 2. 800 złotych. A to nie koniec wydatków – potrzebny jest jeszcze jest wózek inwalidzki, pionizator, chodzik, ortezy i tak dalej... Lista potrzeb jest bardzo długa. Pomóżmy Monice i Mateuszowi oraz ich bliskim! W takiej sytuacji nie mogą zostać sami!

4 grudnia. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia. O godz. 18 w Sieradzu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. ul. Jana Pawła II 48. Jazzowa „Barbórka”. Bilety w cenie 25 zł. Zespół Krzemiński Reunion Project zagra kompozycje Piotra Krzemińskiego w stałym składzie (Piotr Krzemiński- trąbka, Michał Borowski – saksofon tenorowy, Dariusz Petera – instr. klawiszowe, Andrzej Zielak – kontrabas i Karol Domański – perkusja). Koncert odbędzie się w sali, której świetna akustyka pozwoli na użycie minimalnej ilości nagłośnienia i uzyskanie akustycznego brzmienia zespołu – które lubimy najbardziej :) – mówi lider zespołu – Piotr Krzemiński. Na koncert zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu oraz Towarzystwo Muzyczne FERMATA. Bilety są do nabycia w szkolnym sekretariacie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18.

OŻARÓW

1 grudnia. Muzeum Wnętrz Dworskich, godz. 17. Koncert kameralny „Piękne arie, piękne głosy”. To kolejna muzyczna propozycja Muzeum. W kameralnych wnętrzach wystąpią artyści scen śląskich, a słowo o muzyce wygłosi Grażyna Brewińska. Bilety w cenie 25 zł dostępne przed występem. .

WIELUŃ

28 listopada - 4 grudnia. Kino Syrena, repertuar na: ---> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/10/repertuar-syreny/

29 listopada, godz. 11.45, Powiatowa Biblioteka Publiczna. Wykład, który wygłosi Grzegorz Nowak. Będzie to zakończenie wystawy "Strzelcy Kaniowscy", którą w bibliotece można było oglądać od 1 września.

29 listopada. Kino Teatr Syrena, godz.19. Koncert Michała Bajora "Kolor Cafe". Bilety w cenie 100 i 90 zł.

30 listopada. Godz. 19 - 24. Wyjątkowa noc, pełna magii, muzyki i tańca – mowa o sobotniej zabawie andrzejkowej, która odbędzie się w Wieluńskim Domu Kultury. Zabawie koszyczkowej. Są jeszcze wolne miejsca, bilety w cenie 30 złotych od osoby są dostępne w sekretariacie WDK.

WIERUSZÓW

28 listopada - 4 grudnia. Kino Słońce, repertuar na: ---> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

UNIEJÓW

28 - 29 listopada. Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie, Urząd Miasta.

29 listopada. Obchody Dnia Seniora. Godz. 17, strażnica OSP.

WIDAWA

30 listopada. Wzorem lat ubiegłych Wójt Gminy Widawa w dniu 30 listopada organizuje V Bal Charytatywny w Villi Paradise w Widawie. Cel? Pomoc w zebraniu środków finansowych na zakup pompy insulinowej dla 8 – letniej Kaliny z Józefowa Widawskiego. Ośmioletnia Kalina z Gminy Widawa jest radosną dziewczynką u której zdiagnozowano w wieku trzech lat cukrzycę I stopnia (insulinozależną). Dziewczynka każdego dnia uczy się żyć z chorobą - w domu, w szkole wśród grup rówieśniczych podczas codziennych zabaw. Rodzice dziecka na miarę możliwości starają się zapewnić córce jak najlepsze warunki rozwoju i komfort życia. Leczenie cukrzycy nowoczesnymi metodami jest niestety kosztowne i przekracza możliwości finansowe rodziny dziewczynki. Nowoczesna pompa z ciągłym monitoringiem glikemii pozwoli Kalinie i jej rodzicom na większą swobodę w życiu codziennym, gdyż cukrzyca I stopnia dla rodzica jest ciężka do zdyscyplinowania. Kalina ma szansę na życie bez konieczności kłucia palca co 2 godziny w celu pomiaru cukru oraz podawania insuliny w takiej samej częstotliwości za pomocą zastrzyków. Pompa z ciągłym monitoringiem glikemii ostrzega przed najgorszym i odetnie dostawę insuliny na czas co pozwoli zapobiec hipoglikemii. Nowoczesna pompa insulinowa pomoże 8 – letniej dziewczynce na większą samodzielność i bezpieczeństwo bo przecież przed Kaliną całe życie. Zapisy na bal są przyjmowane jeszcze / zostało/ kilka miejsc w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widawie lub pod numerem telefonu 43 672116. Osoba do kontaktu Agnieszka Leopolska. Koszt balu wynosi 340 zł od pary, 170 zł od osoby.

BUCZEK

2 grudnia. Godz. 17. Biblioteka w Buczku serdecznie zaprasza wszystkie panie na warsztaty makijażu świąteczno - sylwestrowego. Każda osoba wykona makijaż pod okiem profesjonalnej kosmetyczki.

SĘDZIEJOWICE

29 listopada. Godz. 17. Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem.

ŁASK

28 listopada - 4 grudnia. KinoIno, repertuar na: ---> https://kinoino.pl/#repertuar

28 listopada. Godz. 9 - nastąpi uroczyste otwarcie Vendo Parku w Łasku. Wraz z nim w mieście zadebiutują nowe marki, a park handlowy dostarczy zróżnicowaną ofertę zakupową. Swoje sklepy otworzą znane sieci, takie jak Sinsay, Top Secret, Hebe, Neonet, Martes Sport, Action oraz KiK. Już od godz. 10 na parkingu Vendo Parku będzie na gości czekać gorąca kawa oraz VendoBar, specjalnie przygotowana strefa z ciepłymi napojami i przekąskami. Podczas otwarcia przewidziano dawkę pozytywnej energii. Gwiazdą wieczoru będzie polska wokalistka – Cleo.
Program:
9:00 – otwarcie sklepów
12:00 – uroczyste przecięcie wstęgi
12:30 – występy lokalnych artystów i konkursy z nagrodami:
12:25, Zespół taneczny "Dance Yeah” i Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku
13:00, 14:30, 15:00, 15:45, Grupa Taneczna S'crew z Studio Tańca S'artists w Łasku
13:05, Dj KRISS 13:35, MAŁY
14:35, Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łasku: Julia Jędrzejowska, Małgorzata Jakubczak, Milena Kalinowska, Wiktoria Kulesza, Natalia Marchewka, Julia Marynowska, Dominika Mikła, Roksana Sobala, zespół taneczny: Natalia Klich, Agata Krzykowska, Dominika Markowska, Zuzanna Ozimek, Oliwia Węglewska, rap: Bartłomiej Gwis, Kacper Kopijas, Bartłomiej Kurbiel.
15:05, 15:30, Ladies Dance ze Zduńskiej Woli 15:15, Aniela Łoniewska
15:55, Paula "CURLY" Kucharska.
17:00 – koncert Cleo.

28 listopada, godz 18. W Sali Widowiskowej Łaskiego Domu Kultury Spektakl „Łódź, moja miłość” to opowieść o Łodzi na przestrzeni wieków, pełna anegdot, interesujących historyjek, wierszy i piosenek. Kabaretowa forma spektaklu granego przez grupę aktorów 60+ z działającego przy AOIA Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Ponadczasowi. z muzyką na żywo, jest propozycją dla widza w każdym wieku. Dla słuchaczy Łaskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (po okazaniu ważnej legitymacji) wstęp jest bezpłatny. Bilety w cenie 10 zł.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u