Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Droższe śmieci w Działoszynie

Droższe śmieci w Działoszynie

smieciRada Gminy Działoszyn ustalili nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych. Od stycznia za śmieci segregowane zamiast dotychczasowych 8 mieszkańcy zapłacą 22 złote, za niesegregowane nawet 44 złote. Rafał Drab, burmistrz miasta i gminy Działoszyn wyjaśniał w rozmowie z Radiem Ziemi Wieluńskiej, że to sytuacja trudna do zaakceptowania. Pojawiły się więc plany utworzenia gminnej spółki, która w przyszłości miałaby zajmować się odbieraniem odpadów od mieszkańców.

 

Jak donosi RZW, ten wzrost nikogo nie zadowala, ani samorządowców, ani mieszkańców. - My jako samorząd i Rada Miejska postanowiliśmy, że będziemy starać się uruchomić własną spółkę od 2021 roku, która zajmie się odbiorem nieczystości, żeby zejść z tych kosztów, z tej marży i to też będzie miało znaczący wpływ na obniżenie stawek, odpłatności. Taką spółkę chcemy uruchomić od miesiąca czerwca, lipca przyszłego roku. Wiadomo, że będziemy musieli wygenerować jakieś środki finansowe na utworzenie tej spółki, zakupić sprzęt i kosze na śmieci, ale to wszystko będziemy robić po to, żeby zejść z tak dużych kosztów, jakie mamy teraz po przetargu i podpisanej umowie z firmą, która odbiera nieczystości - mówił w RZW burmistrz Rafał Drab.
Przyczyn podwyżek, które dotkną mieszkańców w całej Polsce, jest wiele. Jak podaje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, winny jest m.in. brak konkurencji i wyższe stawki za składowanie oraz przechowywanie odpadów, które ponoszą firmy.

(opr. KJB)

fot: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u