Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Społeczny las przy zduńskowolskiej Kępinie się rozrasta. Posadzono tam już ponad 230 drzew

Społeczny las przy zduńskowolskiej Kępinie się rozrasta. Posadzono tam już ponad 230 drzew

69642875_712668432529103_2245860041418604544_oPrzybywa drzew i drzewek w lesie, którego nasadzenie zduńskowolanie wzięli w swoje własne ręce. Sami kupują sadzonki i sami je sadzą! A potem oznaczają. Mowa o terenie, który wskazał pod koniec lata, we wrześniu br. mieszkańcom Urząd Miasta Zduńska Wola. O terenach wokół zbiornika Kępina.

Jak informuje Aleksander Guć, po poprzedniej, pierwszej tak spektakularnej akcji - nawet w skali kraju - drzew wciąż przybywa. Wówczas mieszkańcy Zduńskiej Woli w kilka godzin posadzili aż 166 nowych drzew w jedynym w swoim rodzaju lesie mieszkańców. Ale na tym się nie skończyło! Pod koniec listopada też byli aktywni. Zanim przyjdą mrozy. Tym razem z inicjatywą przyszli pszczelarze z miasta i okolic Zduńskiej Woli. Z myślą, aby pszczoły w przyszłości miały miejsce na pobieranie nektaru. A tym miejscem na pewno drzewa lip.
"Nasz jedyny w swoim rodzaju las społeczny przybrał już w pełni jesienne barwy jednocześnie nie przestaje się rozrastać. Dzięki wspaniałej inicjatywie zduńskowolskich pszczelarzy przybyło nam 70 lip i nasz las liczy już prawie 300 roślin. Zduńska Wola jest wielka, a jej mieszkańcy wspaniali! Nasze dzieci nam za to podziękują w przyszłości, a ja dziękuje WAM już dziś." - napisał na FB Aleksander Guć.

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u