Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zduńskowolance sąd ograniczył prawa rodzicielskie. Za propagowanie faszyzmu

Zduńskowolance sąd ograniczył prawa rodzicielskie. Za propagowanie faszyzmu

karolinawKarolina W., mieszkanka Zduńskiej Woli na swoim profilu na FB publikowała zdjęcia, na których widoczne były symbole faszystowskie. Sama zresztą ma tatuaże w widocznych miejscach za swastyką. O sprawie policję jeszcze w sierpniu powiadomił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Działacze Ośrodka byli zbulwersowani, że kobieta zamieszczała zdjęcia swojego rocznego dziecka w mieszkaniu, na którego ścianach wiszą nazistowskie flagi i portrety Hitlera.

Policja zbadała zawiadomienie, które potwierdziło sygnały OMZRiK, że mogło dojść do propagowania treści faszystowskich i obawa wychowywania dziecka w otoczeniu swastyk i podobizn Adolfa Hitlera. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Zduńskiej Woli. Jak informuje na FB OMZRiK kara, jaką nałożono na zduńskowolankę jest wręcz śmieszna. Do tego kobieta nie zamierza ze swojego domu usunąć symboli III Rzeszy, mimo wcześniejszych próśb jej znajomych : "Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli zdecydował, że Karolina W. będzie miała ograniczone prawa rodzicielskie. Matka nie chciała zdjąć swastyki ze ściany nawet na prośbę kuratora, pod którego kontrola będzie teraz się znajdowała. Karolina W. w trakcie przesłuchań przyznała, że fascynuje się ideologią faszystowską. Dlatego ma na ciele tatuaże ze swastyką i symbolami III Rzeszy."
Jedyne, co Karolina W. zrobiła, to usunęła... z mediów społecznościowych swoje wcześniejsze zdjęcia, które były dowodem dla sądu.
Tymczasem Art. 256 Kodeksu Karnego mówi:
- § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
- § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. (utracił moc, w części obejmującej wyrazy "albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej).
- § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
- § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy. Konstytucja RP i kodeks karny wyraźnie mówią o zakazie propagowania nazizmu, faszyzmu i komunizmu w Polsce. Do symboli zakazanych należą m.in. swastyka i publikowanie w przestrzeni publicznej wizerunku Adolfa Hitlera. W życiu codziennym - czego przykładem jest postawa mieszkanki Zduńskiej Woli - z respektowaniem zakazu bywa różnie.

KaMi S

Fot. OMZRiK/FB

Więcej na: --> https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/?ref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDEysBq3RjrQ1LWJzFuYGBWmrI0x6ItmjFnAAD1eU6KnoZl-AfsTqaELkevueuM5eVQaEZQOs-5E_lA

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u