Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności „Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia.”

„Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia.”

mateuszmonikaSłowa Władysława Loranca stały się myślą przewodnią koncertu charytatywnego „Pomóżmy Monice i Mateuszowi”. Pomysł narodził się wśród wolontariuszy działających w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu. Koleżanki Moniki zaproponowały zorganizowanie koncertu dla niej i dla 10-letniego Mateusza, dla którego Szkolny Wolontariat od 5 lat zbiera plastikowe zakrętki.

 

Dzięki Towarzystwu Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15”, Szkolnemu Wolontariatowi, ZSP nr 2, Sieradzkiemu Centrum Kultury i Agencji Artystyczno – Reklamowej „Punkt” koncert odbędzie się 3 grudnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Wystąpią w nim uczniowie sieradzkich szkół średnich, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskej Woli, Zespół Wokalny SCK oraz zespoły Oto My i Spontan, Kapela PSP. Idea pomocy Monice i Mateuszowi sprawiła, że wykonawcy spontanicznie zgłosili się do udziału w koncercie. Mamy nadzieję, że chętnych do ich obejrzenia i wysłuchania będzie jeszcze więcej. Każdy może wspomóc Monikę i Mateusza, wrzucając pieniądze do puszek oraz kupując ciasta i fotografie, które będą sprzedawane w foyer Teatru Miejskiego. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane Fundacj Siepomaga, która wspiera Monikę oraz Fundacji Zdążyć z pomocą, której podopiecznym jest Mateusz.
Monika ma tylko 19 lat... Była zwykłą dziewczyną, która miała swoje marzenia, pasje, plany na przyszłość. Jej wielką miłością była siatkówka – marzyła o tym, żeby grać zawodowo. W sierpniu 2014 roku wyczuła u siebie guzek. Diagnoza, którą usłyszała, zdruzgotała ją i jej bliskich - mięśniakomięsak, nowotwór złośliwy tkanek miękkich - bardzo rzadki, niebezpieczny, trudny do wyleczenia! Zaczęła się walka o jej zdrowie i życie - chemia, operacja, radioterapia… Leczenie trawało 2 lata i zakończyło się sukcesem. Monika odzyskała nadzieję, mogła zacząć normalnie żyć. Zakochała się, była szczęśliwa, rozpoczęła naukę w szkole średniej, zrobiła prawo jazdy. Ale szczęście trwało tylko 18 miesięcy. W zeszłym roku okazało się, że koszmar powrócił. Leczenie zamiast osłabić nowotwór, osłabiło Monikę.  Po zastosowaniu wielu terapii możliwości leczenia wyczerpały się! Lekarze rozkładają ręce… Szansą dla Moniki jest Kabozantynib – lek, który ma precyzyjnie uderzyć w zmiany nowotworowe i zatrzymać postęp choroby. Niestety, lek nie jest w Polsce refundowany, a koszt miesięcznego leczenia to 32 tysiące złotych! Monika musi przyjmować go przez 6 miesięcy...
Mateusz skończył w tym roku 10 lat... Urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, z niedowładem spastycznym czterokończynowym. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Jest chłopcem bardzo pogodnym i towarzyskim, lubi muzykę, która go uspokaja. Nie mówi, ale łatwo nawiązuje kontakt, rozpoznaje bliskich i znajomych. Uśmiecha się wtedy tak promiennie, jakby nic mu nie dolegało. 2 lata temu mógł po raz pierwszy założyć buty – było to możliwe dzięki dwóm operacjom przeprowadzonym w Krakowie. W ubiegłym roku przeszedł bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa. Jest szansa, że kiedyś stanie na własnych nogach! Ale żeby było to możliwe, potrzebuje tygodniowo 8 godzin rehabilitacji. Miesięczny koszt wszystkich zabiegów to około 2 800 złotych. A to nie koniec wydatków – potrzebny jest jeszcze jest wózek inwalidzki, pionizator, chodzik, ortezy i tak dalej... Lista potrzeb jest bardzo długa.
Pomóżmy Monice i Mateuszowi oraz ich bliskim! W takiej sytuacji nie mogą zostać sami!

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u