Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 5 DO 11 GRUDNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 5 DO 11 GRUDNIA

6SIERADZPrzed nami pierwszy przedświąteczny weekend. Mikołajkowy. W Sędziejowicach, Złoczewie, Zduńskiej Woli, Uniejowie i Łasku odbędą się pierwsze w Sieradzkiem kiermasze i jarmarki świąteczne. Będzie też można spotkać się ze szczodrymi Motomikołajami. Co poza tym w regionie? O tym poniżej oraz na plakatach. Przypominamy, aby na zabawy pod chmurką zabrać ciepłe czapki i rękawiczki, bo niestety pogoda raczej będzie dokuczliwa. Ma być chłodno i miejscami też deszczowo. Kierowcom przypominamy, że nad ranem może być ślisko. Uważajcie na siebie, innych uczestników ruchu oraz na pieszych! A panom, obchodzącym swe imieniny 6 grudnia, Mikołajom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 

ZŁOCZEW

6 grudnia. Jarmark Bożonarodzeniowy, od godz. 9, parking przy Miejskim Ośrodku Kultury.

PAJĘCZNO

7 grudnia. Dzieci trenujące w Akademii Sportu Zawiszy Pajęczno w sobotę zagrają w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej. Zmagania odbędą się w hali przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pajęcznie. Początek o 11. Zaplanowano między innymi spotkanie ze świętym Mikołajem oraz animacje. W czasie turnieju będzie też prowadzona zbiórka paczek dla Domów Dziecka w Kłobucku i Częstochowie. To część akcji Akademii Sportu „Dzieci Dzieciom”. Przed świętami Bożego Narodzenia klub chce wesprzeć placówki, które mają różne potrzeby, w zależności od wieku dzieci, które do nich trafiają. Jak można pomóc? Przekazując np. kaszki, pieluchy jednorazowe, ubrania, przybory szkolne czy zabawki. Szczegóły pod numerem telefonu 530 307 760.

DZIAŁOSZYN

8 grudnia. Moto Team Działoszyn i Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie po raz kolejny zapraszają na MotoMikołajki, które odbędą się w hali sportowej przy ulicy Ogrodowej. To impreza dedykowana dzieciom, ale dorośli również nie będą się nudzić. Start o godz. 14.

SĘDZIEJOWICE

8 grudnia."Sędziejowicki Kiermasz Bożonarodzeniowy", w godz. 13-18 w Parku w Sędziejowicach. Będzie możliwość nabycia ozdób świątecznych, wypieków i skosztowania dań związanych z wigilią. Zaprasza mieszkańców gminy i nie tylko wójt Dariusz Cieślak.

ZDUŃSKA WOLA

5 - 11 grudnia. Kino Ratusz. Repertuar bieżący na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

6 - 8 grudnia. Kino Ratusz. Mikołajkowy weekend w kinie. Szczegóły na: --> http://www.kinoratusz.com/wydarzenia.php#mikolajki

7 grudnia , od godz. 11, plac przy ZCI Ratusz. V Motomikołaje w Zduńskiej Woli. Będą rozdawali dzieciakom cukierki i zabawki, będzie to też okazja, by dzieci wsiadły na motocykle i zrobiły sobie zdjęcia z Mikołajem. Następnie motocykliści będą obdarowywać chore maluchy w zduńskowolskim szpitalu powiatowym, pojadą też do Szadku, a na zakończenie akcji odwiedzą Dom Dziecka w Wojsławicach.

7 grudnia. Pokaz specjalny w kinie Ratusz."Serce Jamajki". Więcej na: --> http://www.kinoratusz.com/wydarzenia.php#sercejamajki

8 grudnia. IV Świąteczny Charytatywny Bieg w Zduńskiej Woli. Tym razem dla Grzegorza, ucznia II LO w Zduńskiej Woli. Od godz. 12 na terenie PMOS przy ul. Dolnej 41. Będzie też kiermasz świąteczny. Szczegóły na: --> https://www.facebook.com/events/2204230913203136/

8 grudnia. Dom Kultury Lokator, ul. Łaska 46, wejście od strony bloków. Giełda Kolekcjonerów. Od godz. 10 do 13.

10 grudnia. Browar Staropolski. Godz. 19.30. Stand Up. Wystąpią: Michał Pałubski i Damian Usewicz. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10766-zduska-wola-i-stand-up-wystpi-micha-paubski-i-damian-

WIELUŃ

5 - 11 grudnia. Kino Syrena: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/10/repertuar-syreny/

5 grudnia. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu przygotowała atrakcje dla dzieci w związku ze zbliżającymi się mikołajkami. Spotkanie w bibliotece startuje o godz. 10.

6 grudnia. Od godz. 10 będzie można spotkać w Wieluniu świętych Mikołajów na motocyklach. Każdy zainteresowany będzie mógł np. wsiąść na motocykl, a najmłodsi mogą liczyć na drobny upominek. Wyjątkowa inicjatywa młodych fanów dwóch kółek z regionu wieluńskiego rozpocznie się na terenie Era Parku.

WIERUSZÓW

5 - 11 grudnia. Kino Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

6 grudnia. Motomikołajki w Wieruszowie. Rozpoczną się od godz.16 Paradą Mikołajów. W paradzie mogą wziąć udział dorośli i dzieci w przebraniu Mikołaja! Na paradę można zabrać przeszkadzajki, dzwonki, transparenty! Pohałasujmy i rozweselmy miasto pozytywną energią! Zbiórka Mikołajów od godz.15:30 do 16:00 przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka. Parada wyruszy ulicą Warszawską na Rynek! Paradę poprowadzi grupa młodzieżowa YoungFire! Jeśli ktoś ma pomysł uatrakcyjnienia parady mile widziany każdy pomysł! Zgłaszać się do WDK! Na rynku dla dzieci będzie czekać moc atrakcji:
- Razem, Z Mikołajami wspólnie własnymi siłami i energią odpalimy światełka na rynku!
- Powstanie fit Mikołajowy Tor Przeszkód (zorganizowany przez OSP Podzamcze w Wieruszowie)
- Rozgrzejemy się przy Mikołajowym Tańcu Radości ( przygotowanym przez dzieci z kółka tanecznego przy SP nr 1)
- Jeśli pogoda pozwoli, zobaczymy Mikołajowy Teatr Ognia. - Małe Mikołajowe Strażaki się również są gotowi do akcji. - Zobaczycie Fabrykę Lizaków Mikołaja.
- Wystawę karmników konkursowych.
- Dla Mikołajów i grzecznych dzieci będzie najlepszy, odżywczy, rozweselający, najlepszy napój świata na zimne nóżki i rączki czyli „ Czekolada na gorąco” z bitą śmietaną i posypką!
Każde grzeczne dziecko oraz Mikołaj z "Parady Mikołajów" (czapka i peleryna to mus!!!) będzie mogło kupić ten napój w cenie tylko - 2 zł (dwie złotóweczki weźcie sobie w kieszeń!). Niegrzeczne dzieci - niestety płacą 6 zł. Ponadto: słodkie upominki dla Mikołajów, cukierki i inne...

ŁASK

5 - 11 grudnia. KinoIno: --> https://kinoino.pl/#repertuar

6 grudnia. Biblioteka Publiczna w Łasku zaprasza na "Planszogranie z Mikołajem", które odbędzie się w godzinach 15 - 17 w Czytelni dla dorosłych. Dla uczestników słodka niespodzianka.

7 grudnia. Ostatni Targ Różności w Łasku. Targowisko Miejskie od godz 9 do godz. 16.

8 grudnia. Łascy samorządowcy zachęcają do udziału w kiermaszu świątecznym, który odbędzie się na pl. 11 Listopada w Łasku w godz. 10-14. Zaprezentowane zostaną produkty z rękodzieła artystycznego, ozdoby świąteczne, wyroby cukiernicze, zabawki itp.

8 grudnia. Łaski Dom Kultury zaprasza na "Mikołajkowe warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat". Warsztaty odbędą się o godzinie 15. W programie m.in. robienie ozdób choinkowych oraz ubieranie choinki. Zapisy pod numerem telefonu: 727 936 952.

11 grudnia, o godzinie 18, w Galerii z Fortepianem Łaskiego Domu Kultury, koszt biletu 30 zł. Koncert Yagi Kowalik. To absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90. wyjechała na stypendium piosenkarskie do Paryża. Uczęszczała do prestiżowego “Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona. W Paryżu poznała kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki p.t. ”Cracovie". Ma też za sobą udział w targach płytowych MIDEM w Cannes oraz występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

UNIEJÓW

6 - 8 grudnia. Uniejowski Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z Mikołajkami. Zaplanowano dla gości szereg atrakcji, nie tylko handlowych. Przy kompleksie termalno-basenowym. Od godz. 10 do 20.

GAJEWNIKI

7- 8 grudnia. Stajnia Gajewniki. Woltyżerka w Gajewnikach, Treningi z Haliną Kopcińską. Od godz. 9 do 16.30.

SIERADZ

9 - 11 grudnia. Kino Teatr. Więcej na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci

5 grudnia. Muzeum Okręgowe w Sieradzu. O godzinie 17 wykład Stefanii Gąsiorowskiej prezesa Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej pt. “HISTORIA SPÓŁDZIELCZOŚCI”. Miejsce spotkania: ul. Zamkowa 1.

6 grudnia, godz. 18, Biuro Wystaw Artystycznych, otwarcie wystawy Ewy Kozery.

6 grudnia, godz. 18. Mikołajki poetyckie. Centrum Informacji Kulturalnej.

6 grudnia. O godzinie 18 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu. Specjalnie dla najmłodszych nauczyciele przygotowali szereg niespodzianek z okazji mikołajek. Uczniowie będą w tym roku rozpoznawać dźwięki z otoczenia. Oprócz tego nauczyciele zaprezentują się na scenie w repertuarze, który każdego dnia wytrwale ćwiczą ich podopieczni. Liczymy również na prezenty od Mikołaja. Na koncert zapraszamy przede wszystkim uczniów szkoły muzycznej. Ale nie tylko. 7 grudnia. Galeria Sieradz. Mikołajki w Galerii. Od godz. 10. Szereg atrakcji dla dzieci. Więcej na: --> http://www.galeriasieradzka.pl/aktualnosci.html

11 grudnia. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Koncert Janusza Grochmalskiego.Więcej na: --> https://pbp.sieradz.pl/caly-ten-jazz-koncert-gitarowy-janusza-grochmalskiego,n2461.html

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u