Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "Jarmark Adwentowy'' w Sieradzu po raz trzynasty

"Jarmark Adwentowy'' w Sieradzu po raz trzynasty

jarmarkadwentowyW najbliższą sobotę 14 grudnia po raz trzynasty na sieradzkim Rynku zorganizowany zostanie ,,Jarmark Adwentowy Sieradz pod choinkę". Jak zwykle będzie kilkadziesiąt kramów ze wszystkim tym co na święta i świąteczne prezenty. A jedną z atrakcji będą lodowe sanie, które rzeźbiarze wykonają przez trzy godziny na oczach uczestników Jarmarku.

 

Stragany handlowe i gastronomiczne staną na sieradzkim Rynku już od południa. Będzie można rozgrzać się grzańcem, będzie można kupić ciasta, pierniki, miody, sery góralskie i przysmaki litewskie, prosto z Kowna. Na stoiskach będzie można zaopatrzyć się również w świąteczne ozdoby czy zabawki, także te wyrabiane ręcznie. Będzie można wybierać z oferty ponad 50 stoisk. Jedno z nich należeć będzie do Młodzieżowej Rady Miejskiej, która gościom jarmarku oferować będzie domowe ciasta i inne pyszności. Jak co roku nie zabraknie także występów artystycznych. O muzyczne wprowadzenie w czas świąt zadbają podopieczni Sieradzkiego Centrum Kultury oraz zespół "Farba" i "Ciupaga". Jarmark odwiedzi również Święty Mikołaj. Poznamy też nagrodzonych uczniów z sieradzkich szkół, którzy wzięli udział w konkursie filmowym "Ary Sternfeld. Tak Go widzę". W czasie Jarmarku będzie można również obserwować proces tworzenia lodowych sań. Rzeźba powstanie z sześciu lodowych bloków o wymiarach 100/50/25 cm. Jak mówi Robert Stawowy, z Ice Evolution, każdy z tych bloków waży 120 kg czyli, lodowe sanie będą miały wagę ponad 700 kg. W lodowych saniach swobodnie będą mogły usiąść dwie dorosłe osoby. Wieczorem rzeźba będzie podświetlona.
Początek Jarmarku o godz. 12. W w programie: 12:30 - prezentacje artystyczne (podopieczni SCK) 13:00 - rzeźbienie lodowych sań (potrwa do godz. 16.00) 14:00 - koncert zespołu Farba 15:30 - życzenia Świętego Mikołaja 16:00 - prezentacje artystyczne (podopieczni SCK) 16:30 - konkursy 17:00 - rozstrzygnięcie konkursu "Ary Sternfeld. Tak Go widzę" 17:30 - koncert zespołu Ciupaga.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDziadek przestał chrapać...

Zakłopotany syn zwraca się do ojca:
- Mam dwie wiadomości...
- Pewnie dobrą i złą?
- ...tak jakby, ale dwie w jednej...
- Jak to?! - Ano, dziadek przestał chrapać...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u