Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 12 DO 18 GRUDNIA?

CO, GZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 12 DO 18 GRUDNIA?

19SIERADZTylko chwilowe ochłodzenie przypomniało, że zbliża się zima. Najbliższy tydzień znów będzie ciepły jak na połowę grudnia. Z temperaturą w ciągu dnia rzędu 5-9 stopni Celsjusza. Ponownie będzie można poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Jarmarki i kiermasze odbędą się m.in. w Działoszynie, Sieradzu, Wieluniu i Wieruszowie. W Uniejowie niemal już wigilijnie będzie z harcerzami. W Szadku po raz 19. odbędzie się promocja "Biuletynu Szadkowskiego". W Osjakowie zabrzmią moniuszkowskie nuty, a w Zapolicach ciekawscy dowiedzą się, czy czosnek i miód służą zdrowiu. W Sieradzu zaprezentują się absolwenci miejscowej "muzycznej", a rozgłośnia Naszego Radia po raz 9. zaprasza na Targi Ślubne do Galerii Dekada. W Zduńskiej Woli i Wieluniu przypomniana zostanie też 38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Co jeszcze odbędzie się w regionie? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

ZAPOLICE

18 grudnia. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, godz. 17. Spotkanie pt. "Czosnek w miodzie", czyli wszystko o właściwościach zdrowotnych miodu i czosnku. Więcej na: --> https://www.facebook.com/events/586532052121346/

ZŁOCZEW

15 grudnia. Koncert Organowy w kościele św. Andrzeja Apostoła, godz. 11.30.

DZIAŁOSZYN

14 grudnia. Godz. 15 . MGOK, Świąteczny Kiermasz Twórczości Artystycznej.

OSJAKÓW

12 grudnia. Gminny Ośrodek Kultury, godz. 17 - "Wieczór Moniuszki".

SZADEK

13 grudnia. Godz. 17. Promocja XIX Biuletynu Szadkowskiego pod redakcją profesora Tadeusza Marszała. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

SIERADZ

12 - 18 grudnia. Kino Teatr. Więcej na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci ; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10798-grudniowe-premiery-w-kino-teatr-w-sieradzu

13 grudnia. Powiatowa Biblioteka Publiczna, 86. spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”. Godz. 17.30. Uczestnicy porozmawiają o Wiedźminie. Zarówno o netfliksowym serialu, jak i produkcji fanowskiej.

14 grudnia. Po raz XIII na sieradzkim Rynku zorganizowany zostanie Jarmark Adwentowy "Sieradz pod choinkę". Stragany handlowe i gastronomiczne staną na sieradzkim Rynku. Będzie można rozgrzać się przy grzańcu. W ofercie znajdą się również ciasta, pierniki, miody, sery góralskie i... smaki litewskie, prosto z Kowna. Oferta gastronomiczna jarmarku to nie wszystko. Na stoiskach będzie można zaopatrzyć się również w świąteczne ozdoby czy zabawki, także te wyrabiane ręcznie. W sumie będzie można wybierać z oferty ponad 50 stoisk. Jedno z nich należeć będzie do Młodzieżowej Rady Miejskiej, która gościom jarmarku oferować będzie domowe ciasta i inne pyszności. Jak co roku nie zabraknie także występów artystycznych. O muzyczne wprowadzenie w czas świąt zadbają podopieczni Sieradzkiego Centrum Kultury oraz zespół "Farba" i "Ciupaga". Jarmark odwiedzi również Święty Mikołaj, a uczniowie z sieradzkich szkół, którzy wzięli udział w konkursie filmowym "Ary Sternfeld. Tak Go widzę" poznają jego zwycięzcę. W czasie Jarmarku będzie można również obserwować proces tworzenia lodowych sań. - Cały proces rzeźbienia jest efektowny i jestem pewien, że obserwujący go mieszkańcy Sieradza będą zadowoleni. Rzeźbę będziemy tworzyć z sześciu lodowych bloków o wymiarach 100/50/25 cm - wyjaśnia Robert Stawowy, z Ice Evolution. Każdy z tych bloków waży 120 kg czyli, jak łatwo policzyć, lodowe sanie będą miały wagę ponad 700 kg. - Najpierw bloki kładziemy na siebie i z tak ułożonej konstrukcji rzeźbimy kształt - wyjaśnia Pan Robert. Cały proces tworzenia ma zająć trzy godziny, a będzie można go obserwować od godz. 13.00 do 16. Lodowe sanie będą ozdobą nie tylko podczas wydarzeń 14 grudnia, ale pozostaną na sieradzkim Rynku na dłużej. - Lodowa rzeźba w temperaturze pokojowej trzyma się 10 godz. Nie jest jednak tak, że po tym czasie już lód jest całkowicie roztopiony. Po prostu po tych godzinach zaczyna się proces topienia. Na zewnątrz, przy temperaturze 3-5 stopni Celsjusza, bo taką zapowiadają w drugiej połowie grudnia, sanie postoją bardzo długo - tłumaczą lodowi rzeźbiarze. Lodowe sanie będą miały ok. 2 m długości i metr szerokości. Swobodnie będą mogły w nich usiąść dwie dorosłe osoby. Konstrukcja wieczorem będzie też podświetlona. Początek Jarmarku o godz. 12.

Program Jarmarku:
12:30 - prezentacje artystyczne (podopieczni SCK)
13:00 - rzeźbienie lodowych sań (potrwa do godz. 16.00)
14:00 - koncert zespołu Farba
15:30 - życzenia Świętego Mikołaja
16:00 - prezentacje artystyczne (podopieczni SCK)
16:30 - konkursy
17:00 - rozstrzygnięcie konkursu "Ary Sternfeld. Tak Go widzę"
17:30 - koncert zespołu Ciupaga.

15 grudnia. IX Regionalne Targi Ślubne, od godz. 10 w Galerii Dekada. Swoją ofertę zaprezentują firmy z branży ślubno-weselnej. Wśród nich: moda ślubna, moda męska, dodatki ślubne, akcesoria ślubno-weselne, biżuteria, wypożyczalnie akcesoriów ślubno-weselnych, usługi fotografii studyjnej, plenerowej, filmowania z lotu ptaka, oferty sal weselnych, hoteli, agencji usług kompleksowych, firm cateringowych, pracowni florystycznych, dekoracji, transportu ślubnego - limuzyn, starych samochodów, karety i innych pojazdów, zespołów muzycznych, prezenterów, wodzirejów, barmanów, firm fryzjerskich i kosmetycznych, zaproszeń, fontann czekoladowych, pokazów pirotechnicznych...i wiele innych. Na naszych targach przyjęcie weselne można zorganizować w ciągu jednego dnia bez jeżdżenia po mieście. Oferty internetowe nigdy nie zastąpią bezpośredniego kontaktu. Targi to również okazje. Wiele firm przygotowało rabaty i promocje targowe. Nasze Radio 104,7 fm i Regionalny portal informacyjny www.nasze.fm wraz ze sponsorami przygotuje wiele nagród dla zwiedzających targi. Ponadto na specjalnej scenie: prezentacje, pokazy, wywiady i konkursy.

15 grudnia. Teatr Miejski, godz. 16, spektakl dla dzieci "Gdzie jest Mikołaj?". Bilety: 10 zł - ulgowy, 15 zł - normalny.

17 grudnia. PBP. Spotkanie z autorami albumu "Zatrzymana w miejscu", godz. 18. Podczas spotkania ks. Piotr Nowak, proboszcz parafii w Tumie, autor książki "TumJest" opisującej dzieje Archikolegiaty, przedstawi nieznane dotąd wątki związane z tym niezwykłym miejscem. Ryszard Sierociński, fotografik i wydawca, zaprezentuje fotografie Archikolegiaty, także te nieopublikowane w poświęconym jej albumie.

18 grudnia. Koncert absolwentów PSM I stopnia w Sieradzu, który odbędzie się o godzinie 18 w Sali Koncertowej. Koncert wpisuje się w obchody XXXV – lecia placówki. Byli uczniowie szkoły zaprezentują się w repertuarze klasycznym oraz rozrywkowym.

UNIEJÓW

15 grudnia. Godz. 15, Uniejowski Rynek. Komenda Hufca ZHP im. M.Konopnickiej w Uniejowie serdecznie zaprasza mieszkańców na wspólne kolędowanie. Kwadrans po godzinie 15 zaplanowano zbiórkę przy Domu Harcerza, skąd przemaszerujemy w świątecznym korowodzie na Rynek. Tam, po oficjalnym powitaniu, rozpoczniemy wspólne kolędowanie. Wystąpią między innymi: zespół „Grzmiąca”, chór „Efatha” czy Orkiestra Dęta ZHP-OSP Uniejów pod batutą Jakuba Pięgota. Około godziny 17 nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Resztę wieczoru wypełnią koncerty kolęd w wykonaniu artystów „Grzmiącej” i „Efatha”, przeplatane występami zuchów oraz harcerzy. Poza kolędowaniem, na niedzielną wigilię zaplanowano między innymi: spotkanie z Mikołajem, przejażdżki bryczką z końmi oraz świąteczne animacje dla dzieci. Będzie też coś dla wielbicieli smakołyków, bo harcerze zachęcają do degustacji świątecznych pierniczków. Będzie także rozgrzewający posiłek, na który lokalni restauratorzy zapraszają wszystkich kolędujących w niedzielne popołudnie na Rynku.

ŁASK

12 - 18 grudnia. KinoIno: --> https://kinoino.pl/#repertuar

13 grudnia. Okazja by obejrzeć zmodernizowany obiekt oczyszczalni ścieków. Zapraszamy, bo to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków w Łasku „od kuchni" i poznać dość skomplikowany proces oczyszczania ścieków. W godz. 12 - 16.

13 grudnia. Godz. 17, Koncert „Piosenki z Dzwoneczkami”. sala gimnastyczna - ul. 9 Maja 12 Organizator: SP nr 1.

13 grudnia. Mecz II ligi kobiet w siatkówce Łaskovia Łask - AZS AWF Warszawa, godz. 18, hala przy ul. Warszawskiej 13.

WIERUSZÓW

12 - 18 grudnia. Kino Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

14 grudnia. W godz. 10 - 14 , Wieruszowski Dom Kultury, Jarmark Bożonarodzeniowy i akcja ” Pies Bożonarodzeniowy” czyli wielka wymiana! Od godziny 12 mieszkańcy będą mogli dokonać wymiany! W zamian za koce, pościel, zabawki, psie smakołyki dla czworonogów ze schroniska dostaną karmnik wykonany przez dzieci!

WIELUŃ

12 - 18 grudnia. Kino Syrena: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/10/repertuar-syreny/

12 grudnia. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu, godz. 17. Spotkanie poetyckie „Listkliwie”.

13 grudnia. Obchody 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Rozpoczną się uroczystą mszą świętą w intencji ofiar stanu wojennego i za ojczyznę w piątek w Wieluniu o godz. 18.30 w kościele Ojców Franciszkanów. Szczegóły na plakacie.

15 grudnia. Wieluńskie Dzwoneczki - Jarmark Bożonarodzeniowy. Od godz. 12 do 19, plac przy Urzędzie Miasta Wieluń. Wśród wielu atrakcji starcie kulinarne Kuroń - Okrasa. Szczegóły na plakacie.

ZDUŃSKA WOLA

12 - 18 grudnia. Kino Ratusz. Repertuar bieżący na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

12 - 31 grudnia. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza do oglądanie wystawy fotografii Justyny Matczak – Kubasiewicz zatytułowanej „Droga miłości”. Autorka jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro, fotografem z licznymi publikacjami w Digital Photographer i Digital Camera Polska. Wystawa dla zwiedzających dostępna będzie w godzinach pracy biblioteki 10 -18.

13 grudnia, godz. 10.45, Zespół Szkół Zawodowych nr 1. Spotkanie z cyklu "Świadkowie historii" z Janem Brzozowskim. Jan Brzozowski to działacz opozycyjny i niepodległościowy. Był także regionalnym koordynatorem w wyborach czerwcowych ’89 z ramienia Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie.

13 grudnia. Koncert Świąteczny "Świeć Gwiazdeczko Świeć" godz. 17 i 19 sala widowiskowa PCKSR - PMOS ul. Dolna 41 w Zduńskiej Woli.

14 grudnia. Dom Kultury Lokator, godz. 16. Spotkanie z polską misją w Ugandzie pt. "Czy święta w Ugandzie mogą trwać cały rok?".

14 grudnia. Kino Ratusz. Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Poza obrazami". Projekcja filmu "Lighthouse". Godz. 18.

15 grudnia. Kino Ratusz. Spotkanie teatralne dla dzieci "W pracowni świętego Mikołaja", godz. 11. Bilety dla dzieci - 15 zł, dla opiekuna 5 zł.

16 grudnia. Godz. 12, PCKSR - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury "Na Pięterku", ul. Kilińskiego 17. Podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom XX, jubileuszowego Powiatowego Konkursu "Kartka na Boże Narodzenie". 18 grudnia, godz.17. Muzeum Historii Miasta, spotkanie z cyklu "Podwieczorki z Historią". Tym razem o wyjątkowej postaci, jaką był urodzony w Zduńskiej Woli Leon Pietrzykowski - teatrolog, przyjaciel Jerzego Szaniawskiego, który ocalił znaczną część rękopisów wybitnego pisarza Jerzego Szaniawskiego.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u