Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 26 GRUDNIA. NA ŚWIĘTA!

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 19 DO 26 GRUDNIA. NA ŚWIĘTA!

22KONCVERTKończy się jesień. Zaczyna kalendarzowa, choć faktycznie tylko kalendarzowa zima i już tylko dni dzielą nas od świąt Bożego Narodzenia. W tym roku i bez mrozów, i bez śniegu. Ochłodzenie zapowiadane jest dopiero po świętach. Ale i na ten czas synoptycy nie przewidują mrozów. Ledwie spadek z 5-8 stopni Celsjusza na 2-3 w ciągu dnia. Ale wciąż na plusie...

 

Póki co, od 6 grudnia czynne jest jednak lodowisko w Wieruszowie. Niestety , jakiś wciąż nieustalony wandal zniszczył namiastkę zimy - lodowe sanie - na sieradzkim Rynku. Komu nie w smak jesienno-zimowy wyjątkowo ciepły jak na tę poru roku klimat, może korzystać z atrakcji niemal letnich w basenach termalnych w Uniejowie. Nawet w święta. Ale poza tym? W Zduńskiej Woli i Wieluniu odbędą się Jarmarki Bożonarodzeniowe. To będzie też ostatnia okazja do zakupu nań ozdób świątecznych oraz wypieków. W Sieradzu 21 i 22 grudnia w Galerii Dekada odbędą się Adwentowe Spotkania z Antykiem organizowane przez Sieradzki Klub Kolekcjonera. Można tam będzie zobaczyć unikatowe pocztówki z kolekcji świątecznej Arkadiusza Balcerzaka. Niektóre "perełki" liczą sobie nawet sto lat!
Poniżej oraz na plakatach prezentujemy wydarzenia na nadchodzące dni. Naszym Sympatykom oraz tym jeszcze nie przekonanym do siewie.tv składamy przy okazji życzenia. Aby Święta Bożego Narodzenia były dla Wszystkich ciepłe, rodzinne, zdrowe i oczywiście udane, a święty Mikołaj niech wszystkich obdarzy wymarzonymi prezentami.

ZDUŃSKA WOLA

19 - 26 grudnia. Kino Ratusz. Repertuar na te dni na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php. Kino będzie nieczynne 24 i 25 grudnia.
19 - 23 grudnia. V-Line, ul. Łaska 43, wystawa figurek z klocków lego związana z "Gwiezdnymi wojnami". Od godz. 9 do 16.

19 - 26 grudnia. Bazylika Mniejsza, Parafia pw. WNMP, przy ul. Kościelnej, w kiosku parafialnym dostępne są zestawy świąteczne, przygotowane własnoręcznie przez Polonię z Treviso, czyli Wenecji Euganejskiej. Nabywając taki zestaw pomagamy rodakom za granicą realizować zamierzone przez nich przedsięwzięcia promujące polską kulturę i tradycję.

19 - 23 grudnia. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. W godzinach pracy placówki do nabycia kartki bożonarodzeniowe i noworoczne wzorowane na tych sprzed niemal stu lat.

20 - 22 grudnia. Parafia pw. WNMP, rekolekcje adwentowe. Godz. 17. Dzięki uprzejmości ks. Zbigniewa Musielaka, zduńskowolanina posługującego w sanktuarium w Lourdes, w zakrystii jest dostępna dla chorych woda ze źródła w Lourdes. Trzeba przynieść własne naczynia na wodę.

20 grudnia, siedziba ZUS w Zduńskiej Woli, ul. Kilińskiego, szkolenie dla lekarzy i asystentów medycznych. Od godz. 9, sala na II piętrze.

20 - 21 grudnia. Jarmark Bożonarodzeniowy "Zduńska Wola pod jemiołą". Teren wokół Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, plac Wolności 26. W piątek od godz. 15 do 19, w sobotę od godz. 10 do 19. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie o godz. 17 kapela Drewutnia. Szczegóły na plakacie.

RUDNIKI

22 grudnia. Godz. 13. Wigilijne morsowanie, zalew Młyny.

UNIEJÓW

20 grudnia. Godz. 17, koncert wigilijny w Szkole Podstawowej w Uniejowie.

WIELUŃ

19 - 26 grudnia. Kino Syrena: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/10/repertuar-syreny/

19 grudnia. Jarmark Bożonarodzeniowy, godz. 8 -18, plac Legionów.

WIERUSZÓW

19 - 26 grudnia. Kino Słońce: --> http://kinoslonce.pl/repertuar-miesieczny/

24 grudnia. Od godz. 16 wigilia dla samotnych w Wieruszowskim Domu Kultury. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10845-wigilia-dla-samotnych-w-wieruszowie

ŁASK

19 - 26 grudnia. KinoIno: --> https://kinoino.pl/#repertuar. Kino będzie zamknięte 24 grudnia.

WOJSŁAWICE

21 grudnia. Godz. 9.30- 19. Seminarium z Antonim Płońskim 4 Dan Aikido. Organizator: Zduńskowolska Akademia Aikido Aikikai/FB --> https://www.facebook.com/events/2409706745952113/

KLONOWA

20 grudnia , sala OSP, godz. 18, spektakl bożonarodzeniowy "W drodze cud".

SIERADZ

19 - 26 grudnia. Kino Teatr. Więcej na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci ; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10798-grudniowe-premiery-w-kino-teatr-w-sieradzu Kino nie będzie czynne od 23 do 26 grudnia.

19 grudnia, w godz. 10 – 12 (rekrutacja od godziny 9.45), sala konferencyjna Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu, ul. Rynek 14. Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Wypromuj swój projekt – obowiązki informacyjno-promocyjne Beneficjentów realizujących projekty z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020”. Do skorzystania ze spotkania zapraszamy osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

19 grudnia. Godz. 19, Galeria Teatru Miejskiego. Otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Jabłońskiego "Niebo na plus".

20 grudnia. Godz. 17, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu. Koncert świąteczno-noworoczny. Wykonawcami będą m.in. utalentowani i nagradzani w konkursach uczniowie szkoły.

21 i 22 grudnia. Galeria Dekada. Adwentowe Spotkania z Antykiem organizowane przez Sieradzki Klub Kolekcjonera. Będzie tam możliwość zobaczenia unikatowych pocztówek nawiązujących do świąt z kolekcji Arkadiusza Balcerzaka. W godz. 9- 21 w sobotę, w godz. 10-19 w niedzielę. Szczegóły na plakacie.

27 grudnia. Powiatowa Biblioteka Publiczna, 87. spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta”. Godz. 17.30. Uczestnicy porozmawiają o tym, co ich interesowało w mijającym roku 2019. WESOŁYCH ŚWIĄT!

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u