Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Z wodą w gminie Zapolice znów nie jest dobrze. Kolejny komunikat sanepidu. Pić tylko wodę przegotowaną!

Z wodą w gminie Zapolice znów nie jest dobrze. Kolejny komunikat sanepidu. Pić tylko wodę przegotowaną!

sanepidezdW gminie Zapolice jak w wierszu Adama Mickiewicza "Lis i kozioł" , czyli "Już był w ogródku, już witał się z gąską; Kiedy skok robiąc wpadł w beczkę wkopaną, Gdzie wodę zbierano...". Tak, jak i mieszkańcy tej gminy już z końcem grudnia 2019 roku myśleli, że ich kłopoty, ciągnące się od listopada (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10759-woda-w-gminie-zapolice-skaona-bakteriami-coli ) z zanieczyszczoną wodą z gminnego wodociągu się skończyły, bo bakterie Ecoli i innych rzekomo w niej znów nie wykryto. O poprawie jakości wody i niezbędnych naprawach zapewniał wówczas wójt Witold Oleszczyk.

 

Tymczasem okazuje się, że badania jakości wody powtórzone przez sanepid w tym roku nie napawają odbiorców wody w tej gminie optymizmem. Woda jest zdatna do picia ponownie TYLKO PO PRZEGOTOWANIU. Ta z kranu nie nadaje się nawet do mycia warzyw, rąk, czy zębów. Także do pojenia zwierząt. Na szczęście w nieszczęściu tym razem nie chodzi bakterie Ecoli, ale o wysokie podwyższone wskazania ogólnej liczby mikroorganizmów w wodzie. Nawet o 200 procent! O jakie konkretnie chodzi, pewnie wiedzą spece z laboratorium z sanepidu. Ale statystki dają do myślenia. Jedno jest w tym pewne: Woda w gminie, ze wskazanych źródeł (poniżej w komunikacie) dobra na pewno nie jest!

A oto treść komunikatu w całości:

"KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI Z DNIA 10.01.2020 R. skierowany do odbiorców wody wodociągu Publicznego Rembieszów w gm. Zapolice (miejscowości: Rembieszów, Branica, Jelno, Jeziorko, Kalinowa Pstrokonie, Woźniki). Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli informuje, iż w próbkach wody pobranych w dniu 07.01.2020 r. z wodociągu Publicznego Rembieszów w wyniku oznaczenia stwierdzono:
- Stacja Uzdatniania Wody Rembieszów - woda wprowadzana do sieci: obecność ogólnej liczby mikroorganizmów w (22+/-2oC >300 jtk/1ml przy zalecanej nie przekraczającej 100 jtk/1 ml w wodzie wprowadzonej do sieci;
- sieć Pstrokonie 60 - obecność ogólnej liczby mikroorganizmów w (22+/-2)oC >300 jtk/1ml przy zalecanej nie przekraczającej 200 jtk/1 ml w kranie u konsumenta;
- sieć Branica 27 - obecność ogólnej liczby mikroorganizmów w (22+/-2)oC 280 jtk/1ml przy zalecanej nie przekraczającej 200 jtk/1 ml w kranie u konsumenta;
- sieć Jelno 7 - obecność ogólnej liczby mikroorganizmów w (22+/-2)oC >300 jtk/1ml przy zalecanej nie przekraczającej 200 jtk/1 ml w kranie u konsumenta;
- sieć Jeziorko 18 obecność ogólnej liczby mikroorganizmów w (22+/-2)oC 286 jtk/1ml przy zalecanej nie przekraczającej 200 jtk/1 ml w kranie u konsumenta.
Po rozważeniu stopnia zagrożenia dla zdrowia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi dostarczanej z wodociągu Publicznego Rembieszów gm. Zapolice, a po ustaleniu zakresu i terminu realizacji działań naprawczych mających na celu przywrócenie należytej jakości wody wyznaczył termin wykonania do dnia 10 lutego 2020 r. Woda jest warunkowo zdatna do spożycia po uprzednim przegotowaniu. Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo warzyw i owoców, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.
Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej: http://www.pssezdunskawola.pl w zakładce komunikaty "Komunikat o jakości wody do spożycia". Zalecenia obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu na stronie internetowej http://www.pssezdunskawola.pl w zakładce komunikaty "Komunikat o jakości wody do spożycia"."

A to poprzedni komunikat sanepidu z 20 grudania 2019 roku:

"KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W ZDUŃSKIEJ WOLI Z DNIA 20.12.2019 R. skierowany do odbiorców wody wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Rembieszów gm. Zapolice ( miejscowości: Rembieszów, Branica, Jelno, Jeziorko, Kalinowa, Pstrokonie, Woźniki). Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli po zapoznaniu się z wynikami badań wody w ramach kontroli wewnętrznej przedsiębiorcy pobranych w dniu 16.12.2019 r. z punktów poboru zlokalizowanych na sieci wodociągu publicznego Rembieszów gm. Zapolice i po rozpatrzeniu sprawozdań z badań: Nr 28129-12-19P, Nr 28133-12-19, Nr 28127-12-19P, Nr 28131-12-19, Nr 28126-12-19P, Nr 28130-12-19, Nr 28128-12-19P, Nr 28132-12-19 z dnia 19.12.2019 r. wykonanych przez Łódzkie Centrum Jakości Sp. z o.o., ul .I. Daszyńskiego 116 w Aleksandrowie Łódzkim stwierdza przydatność wody do spożycia z Wodociągu Publicznego Rembieszów gm. Zapolice w zakresie wykonanych badań." Było w miarę dobrze, znów jest źle. Niestety z wójtem Witoldem Oleszczykiem 13 bm. nie udało nam się do godz. 20.40 skontaktować, aby skomentował, jakie są ponowne przyczyny zanieczyszczenia gminnego wodociągu i tym samym kolejnych uciążliwości dla odbiorców wody z tegoż wodociągu.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u