Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ferie w Sieradzu. Propozycje od 16 do 24 stycznia

Ferie w Sieradzu. Propozycje od 16 do 24 stycznia

ferieSIERADZW sieradzkim muzeum też właśnie trwają ferie zimowe! Placówka zachęca wszystkie dzieci do aktywnego wypoczynku, ale jednocześnie przypomina, że warto też odwiedzić wraz z rodzicami Muzeum Okręgowe. Warto też odwiedzić Sieradzkie Centrum Kultury oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną czy Miejską Bibliotekę Publiczną w Sieradzu.

 

A jest z czego wybierać w Muzeum Okręgowym: - 21 stycznia, o godzinie 17 na wykład Jana Pietrzaka sieradzkiego regionalisty “Sieradzkie ścieżki mistrza Antoine’a”. - 28 stycznia, o godz. 17 na otwarcie wystawy czasowej z Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie "ŚWIAT BURSZTYNU".
Ofertę feryjną przygotowało też Sieradzkie Centrum Kultury: - 16 stycznia. Ferie 2020 w kinie. Godz. 11, projekcja filmu Misiek i chiński skarb. Bilety w cenie 10 zł. - 17 stycznia. Centrum Informacji Kulturalnej, od godz. 10, zabawy plastyczne dla dzieci. - 20 stycznia, godz. 10. Centrum Informacji Kulturalnej - COOLOWE kule do kąpieli. - 21 stycznia, godz. 10. Centrum Informacji Kulturalnej- BRELOKI PYSSLA. Stworzymy ciekawe, oryginalne breloki z małych elementów - 22 stycznia, godz. 10, Centrum Informacji Kulturalnej - FIGURKI Z GIPSU. - 22 - 24 stycznia, Ferie w Kinie. Godz. 11. Projekcja filmu Miś Bamse i Super Miód. Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na zajęcia feryjne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11 - 12. Zaplanowano zajęcia plastyczne, zabawy z książką oraz projekcje filmów. Szczegóły na plakacie.

Zajęcia feryjne przygotowała także Miejska Biblioteka Publiczna. Oto oferta:
W pierwszym tygodniu ferii na zajęcia MBP zaprasza w godz. 10 – 13.
- Czwartek (16.01) – głośne czytanie baśni (głównie klasyków, ale nie tylko)
—- Piątek (17.01) – laurki dla Babci i Dziadka.

Drugi tydzień ferii. Na zajęcia MBP zaprasza w godz. 13 – 15.
- —Poniedziałek (20.01) – Warsztaty z Historii książki. Dowiemy się na czym i jak ludzie kiedyś pisali, jak wyglądały kiedyś książki, a następnie zrobimy wspólnie swoją własną książkę. Przekonamy się czy łatwo jest stworzyć książkę.
—- Wtorek (21.01) – Wspólne gotowanie najlepszej zupy na świecie. A co potrzeba do takiej zupy? Garść przyjaciół, kosz opowieści, pęczek uśmiechów, szczypta ciepła, woda i warzywa. Zajęcia inspirowane książką Najlepsza zupa na świecie Susann Isern.
- Środa (22.01) – Zajęcia w oparciu o książkę Marii Kownackiej Plastusiowy pamiętnik. A następnie zajęcia kreatywne Plastusiowo czyli ugniatamy plastelinę.
- Czwartek (23.01) – Balonowe cuda czyli jak skręcać balony. To warsztaty, na których będziemy wykonywać różne kształty z balonów.
- Piątek (24.01) – Podsumowanie ferii. Samodzielne wykonanie masek karnawałowych, karaoke i zabawa przy muzyce.

Zajęcia przeznaczone są głównie dla dzieci w wieku 5 – 10 lat.

UWAGA! Do 26 stycznia dla dzieci i młodzieży z gminy i miasta Sieradz, codziennie w godz. 11 - 16.30 jest darmowy wstęp na lodowisko SIRKA!! Bezpłatny bilet wstępu wydawany jest po okazaniu ważnej legitymacji szkoły podstawowej oraz dla dzieci młodszych (przedszkola). Wejścia tylko wedle harmonogramu !!! Przypominamy, że dzieci do 7 roku życia mogą przebywać na lodzie jedynie pod opieką rodzica lub pełnoletniego opiekuna. Zebr.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u