Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Bekną za cofnięte liczniki

Bekną za cofnięte liczniki

policja114 stycznia policjanci z wieluńskiej drogówki 14 stycznia zatrzymali do kontroli drogowej dwa samochody, w których nie zgadzały się stany liczników. Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów, jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wieluniu zatrzymali do kontroli drogowej w tym mieście osobowego forda. Działając w ramach nowych uprawnień skontrolowali aktualny stan drogomierza. Po zweryfikowaniu danych w systemie informatycznym okazało się, że przebieg podczas ostatniego badania technicznego był większy o ponad 2300 kilometrów. To nie jedyny taki przypadek na terenie powiatu wieluńskiego. Tego samego dnia policjanci zatrzymali w Widoradzu motocykl Romet. W tym przypadku licznik motocykla mógł zostać „cofnięty” o ponad 880 kilometrów. W obu przypadkach funkcjonariusze wyjaśniają jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypominamy!

Od 25 maja 2019 r. zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru to przestępstwo z art. 306a kodeksu karnego i zagrożone karą nawet do lat 5 więzienia. Z kolei od 1 stycznia 2020 r. dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u