Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ,,Karnawału czar'' w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie

,,Karnawału czar'' w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie

„Graj Cyganie”, „Wielka sława to żart”, „Śnić sen” i „Czardasz Sylwii” - te i inne przeboje muzyki poważnej będzie można usłyszeć w niedzielę 26 stycznia w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Tradycyjnie już od kilku lat placówka organizuje pod koniec stycznia kameralny koncert. Tegoroczny odbędzie się pod hasłem „Karnawału czar”. Będzie można usłyszeć brzmienia sopranu, tenoru, basu i fortepianu. Są jeszcze bilety w cenie 25 złotych. Początek o godzinie 17 - informuje Radio Ziemi Wieluńskiej.

Na wyjątkową ucztę muzyczną w karnawałowym klimacie tak zapraszał na antenie RZW kierownik ożarowskiego muzeum, Jarosław Eichstaedt:: -Będzie można posłuchać najsławniejszych arii z takich oper, jak “Cygańska miłość”, “Hrabina Marica”, “Księżniczka Czardasza”, “Zemsta nietoperza” czy “Baron cygański”. To tylko przykładowe, najbardziej znane arie z najbardziej znanych oper światowych. Tym razem będziemy gościć artystów łódzkich, przede wszystkim z Teatru Muzycznego z Łodzi: sopranistki – panie Agnieszkę Gabrysiak i Sylwię Strugińską-Wochowską, tenora Szymona Jędrucha oraz pana Lesława Białeckiego, który nie pracuje w Teatrze Muzycznym, ale jest z nim związany i z łódzką sceną. Akompaniować będzie pani Bogna Dulińska, która na stałe jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Łodzi. Tytuł tegorocznego koncertu to “Karnawałowy czar”. W operach i operetkach ta aura karnawału jednak, co by tu nie mówić, bezustannie krąży wokół perypetii kobiecych czy kobieco-męskich, tak więc miłość, ból, troska to są główne tematy tych oper. Oczywiście takie arie będzie można usłyszeć. Karnawał tutaj ma swoje prawa i swoje oczekiwanie. Nasza publiczność jest przyzwyczajona do tego, że to będzie repertuar, który będzie miał służyć przede wszystkim zabawie, wytchnieniu, nasyceniu się jakąś radosną muzyką. Wszystkich melomanów serdecznie zapraszamy.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy,,Wisienki sobie jem...''

Koń w pełnym galopie ucieka przed stadem wygłodniałych wilków! Co chwilę obraca się za siebie i widzi że wilki są coraz bliżej.
W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że nie zdoła im uciec i że jedynym ratunkiem będzie ucieczka na drzewo.
W ostatniej chwili udaje mu się tam wdrapać. Zdyszany siedzi na gałęzi, a tu - ku jego zdziwieniu - obok siedzi krowa.
Zaskoczony pyta:
-Co ty tutaj robisz?
-Wisienki sobie jem!
-Jak to? Przecież to jest grusza?
- A w słoiczku sobie przyniosłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u