Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Najpierw ankieta, potem projekty ekologiczne

Najpierw ankieta, potem projekty ekologiczne

deszzczZachęcamy mieszkańców Sieradza do wypełnienia zamieszczonej poniżej krótkiej ankiety, która pozwoli na ocenę możliwości udziału mieszkańców miasta w projekcie ekologicznym. Na taki projekt można uzyskać dotację do wysokości 5000 zł lub do 70 proc. dofinansowania do budowy proekologicznych budowli.

 

A mogą być nimi: przydomowe ogrody deszczowe, studnie chłonne, naziemne i podziemne zbiorniki na wody opadowe;, muldy chłonne. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi planuje uruchomienie programu mającego zwiększyć efektywne i oszczędne wykorzystywanie zasobów wód opadowych.
W programie uczestniczyć będą mogli mieszkańcy będący właścicielami, użytkownikami wieczystymi lub innymi użytkownikami nieruchomości posiadającymi tytuł prawny umożliwiający dysponowanie nimi na cele budowlane, na okres realizacji zadania nie krótszy niż 3 lata od jego zakończenia. Zmiany klimatu wymuszają poszukiwanie rozwiązań wpływających na poprawę środowiska w mieście i pozwalających na tworzenie przyjaznego mikroklimatu, a jednocześnie odciążających miejskie kanalizacje deszczowe poprzez magazynowanie wody opadowej lub spowolnienie jej odpływu do kanalizacji, bądź ponowne wykorzystanie (recykling wody opadowej). Efektywne gromadzenie i wykorzystywanie wód opadowych i roztopowych będzie również zapobiegać nasilającym się w regionie skutkom suszy i stepowienia regionu. Ankieta dostępna jest tutaj https://sieradz.eu/efektywne-wykorzystanie-wod-opadowych-ankieta

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy,,Wisienki sobie jem...''

Koń w pełnym galopie ucieka przed stadem wygłodniałych wilków! Co chwilę obraca się za siebie i widzi że wilki są coraz bliżej.
W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że nie zdoła im uciec i że jedynym ratunkiem będzie ucieczka na drzewo.
W ostatniej chwili udaje mu się tam wdrapać. Zdyszany siedzi na gałęzi, a tu - ku jego zdziwieniu - obok siedzi krowa.
Zaskoczony pyta:
-Co ty tutaj robisz?
-Wisienki sobie jem!
-Jak to? Przecież to jest grusza?
- A w słoiczku sobie przyniosłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u