Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Gala MMA po raz pierwszy w Wieluniu

Gala MMA po raz pierwszy w Wieluniu

mmaTakiego wydarzenia w Wieluniu jeszcze nie było! Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, 9 maja odbędzie się Gala MMA. W ubiegłym roku Husaria zorganizowała taką imprezę w Rząśni, a w tym roku organizatorzy, a jednocześnie zawodnicy: Przemysław Karkowski, Mateusz Strzelczyk i Damian Strzelczyk postanowili zorganizować Galę MMA w hali WOSiR w Wieluniu. Zdobyli już przychylność burmistrza, Pawła Okrasy, który objął imprezę honorowym patronatem.

- Chcieliśmy spróbować w jakiejś innej miejscowości. Wieluń jest taką miejscowością, nie mamy daleko i tutaj nigdy takiego wydarzenia nie było – mówił w RZW Przemysław Karkowski. – Miejmy nadzieję, że nam się uda i wyjdzie wszystko dobrze. Najpierw są wstępne walki, powiedzmy dwie. Później jest wielkie otwarcie Gali i wywoływanie każdej walki. W klatce walczą i dziewczyny, i chłopaki. W połowie gali jest licytacja na dziecko, które potrzebuje pomocy. W ubiegłym roku na licytację dostaliśmy piłkę od Kuby Błaszczykowskiego, rękawice od Marcina Różalskiego i kilka innych gadżetów, które świetnie się sprzedały, bo osiągnęliśmy, z tego co pamiętam, około 13 tys. zł. Oprócz pomocy dla chorej dziewczynki zebraliśmy również ponad tonę karmy dla psów. Miejmy nadzieję, że tutaj będzie podobnie – mówił w RZW trener, Mateusz Strzelczyk. - Chcemy pomagać, aby ludzie nie myśleli, że chcemy się tylko bić – podkreślał w RZW Damian Strzelczyk. Wybierzemy potrzebujące pomocy dziecko z Wielunia i licytacja będzie na jego rzecz. A jeżeli chodzi o walkę, to jest duży stres, bo nie wiemy, czego się spodziewać po przeciwniku. Czy walka pójdzie po naszej myśli, czy na przykład przeciwnik nam nie „zgasi światła” i obudzimy się poza ringiem.
Organizatorzy podkreślają, że ważną rolę w organizacji takiej Gali odgrywają sponsorzy, na których liczą i mają nadzieję, że wielu z nich dołoży się do pierwszej takiej imprezy sportowej w Wieluniu.

 

(opr. KJB)

Foto: RZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy,,Wisienki sobie jem...''

Koń w pełnym galopie ucieka przed stadem wygłodniałych wilków! Co chwilę obraca się za siebie i widzi że wilki są coraz bliżej.
W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że nie zdoła im uciec i że jedynym ratunkiem będzie ucieczka na drzewo.
W ostatniej chwili udaje mu się tam wdrapać. Zdyszany siedzi na gałęzi, a tu - ku jego zdziwieniu - obok siedzi krowa.
Zaskoczony pyta:
-Co ty tutaj robisz?
-Wisienki sobie jem!
-Jak to? Przecież to jest grusza?
- A w słoiczku sobie przyniosłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u