Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Obrońca "Bestii z Wieruszowa" chce obniżenia kary. Prokurator domaga się dożywocia za gwałt i zabójstwo 3-latka

Obrońca "Bestii z Wieruszowa" chce obniżenia kary. Prokurator domaga się dożywocia za gwałt i zabójstwo 3-latka

zgwalcil-i-zabil-3-letniego-nikosia_28372336Sąd Apelacyjny w Łodzi 22 stycznia zajął się sprawą karną związaną ze zgwałceniem i skatowaniem na śmierć 3-letniego Nikodema z Wieruszowa. O ten bestialski czyn, do którego doszło w okresie od co najmniej 20 września do 29 września 2017 roku został oskarżony Steve V.

Ponadto oskarżono mężczyznę o przestępstwo posiadania środków odurzających w postaci suszu roślinnego, konopi innych niż włókniste. 25-letni wówczas Portugalczyk z kanadyjskim paszportem mieszkał wówczas w Wieruszowie z 23-letnią matką chłopczyka w wynajmowanym mieszkaniu. Poznali się przez internet. Oboje uczyli języka angielskiego. Do tragedii doszło podczas kilkugodzinnej nieobecności matki. Kiedy wróciła do domu zastała malca z poważnymi obrażeniami ciała. Wówczas Kanadyjczyk, który był partnerem matki Nikosia i podczas jej nieobecności opiekował się malcem, tłumaczył, że chłopiec przewrócił się i uderzył w kaloryfer. Lekarze, którzy zajęli się 3-latkiem mu nie uwierzyli i zawiadomili policję. Obrażenia dziecka okazały się tak poważne, że lekarze wezwali helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nikoś trafił do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Mimo wysiłków lekarzy malec następnego dnia zmarł.
Przyczyną zgonu był uraz czaszkowo-mózgowy z obfitym krwawieniem. Od tamtej pory zwyrodnialcowi V. nadano ksywę "Bestia z Wieruszowa". 18 lutego ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Sieradzu skazał go na karę 25 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna o przedterminowe zwolnienie z więzienia będzie mógł starać się dopiero po 20 latach odsiadki. Proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Od nieprawomocnego wyroku istniała możliwość odwołania. I strony z niej skorzystały.
Apelacje od wyroku Sądu Okręgowego w Sieradzu złożyły wszystkie strony. Matka Nikosia, Żaneta K. domaga się od zabójcy synka odszkodowania. Prokuratura wnosi o zmianę przyjętej kwalifikacji na zbrodnię zabójstwa i zmianę kary 25 lat pozbawienia wolności na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Obrońca oskarżonego, zdaniem którego nie ma dowodów na złe relacje Steve'a V. z Nikodemem domaga się obniżenia wyroku z lutego 2019 roku. Przypomnijmy, że przez cały okres śledztwa, jak i podczas rozprawy Steve V. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, tj. o popełnienie zbrodni zabójstwa ze zgwałceniem oraz znęcania się nad 3-letnim chłopcem.

Więcej o tej sprawie na siewie.tv:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7721-areszt-dla-gwaciciela-i-zabojcy-trzylatka-z-wieruszowa-przeduony-o-trzy-miesice
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7321-oprawca-pobitego-i-zgwaconego-3-latka-z-wieruszowa-usysza-zarzuty
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8381-ledztwo-dotyczce-gwatu-i-zabojstwa-3-letniego-nikosia-z-wieruszowa-zakoczone

KaMi S

Fot. arch. KPP Wieruszów

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy,,Wisienki sobie jem...''

Koń w pełnym galopie ucieka przed stadem wygłodniałych wilków! Co chwilę obraca się za siebie i widzi że wilki są coraz bliżej.
W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że nie zdoła im uciec i że jedynym ratunkiem będzie ucieczka na drzewo.
W ostatniej chwili udaje mu się tam wdrapać. Zdyszany siedzi na gałęzi, a tu - ku jego zdziwieniu - obok siedzi krowa.
Zaskoczony pyta:
-Co ty tutaj robisz?
-Wisienki sobie jem!
-Jak to? Przecież to jest grusza?
- A w słoiczku sobie przyniosłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u