Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Od 1 lutego utrudnienia dla pieszych i rowerzystów w Uniejowie

Od 1 lutego utrudnienia dla pieszych i rowerzystów w Uniejowie

kladka2Przetarg na przebudowę kładki i zagospodarowanie skweru przy ul. Tureckiej w Uniejowie został rozstrzygnięty. Gmina zawarła już umowy z wykonawcami, a to oznacza okresowe zamknięcie kładki na czas prowadzenia prac remontowych.

 

Zgodnie z wyznaczonym terminem realizacji inwestycji do czerwca, konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie prac, tym bardziej, że warunki pogodowe są wyjątkowo – jak na tę porę roku – sprzyjające. W związku z tym, podjęto decyzję, aby już od początku lutego rozpocząć remont kładki. Na czas trwania całego remontu kładka będzie wyłączona z użytkowania, a jedyną przeprawą na drugą stronę rzeki będzie pobliski most. Utrudnienia będą kłopotliwe szczególnie dla osób pracujących w strefie uzdrowiskowej, niemniej są konieczne dla prawidłowego i płynnego procesu remontowego. Przewidywany zakres prac obejmuje kompleksową przebudowę i modernizację kładki, z uwzględnieniem naprawy istniejących elementów, zwiększeniem bezpieczeństwa i poprawą estetyki. W istniejącym obiekcie, jak podaje specyfikacja przetargowa, zostaną wykonane następujące prace: naprawa istniejących podpór, zabezpieczenie antykorozyjne belek, wykonanie nawierzchni z żywicy epoksydowej i poliuretanowej oraz wykonanie balustrad z wypełnieniem szklanym. Inwestycja jest realizowana z projektu „Budowa infrastruktury turystycznej oraz zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Warty w Uniejowie” i jest jego pierwszym etapem. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Opr. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy,,Wisienki sobie jem...''

Koń w pełnym galopie ucieka przed stadem wygłodniałych wilków! Co chwilę obraca się za siebie i widzi że wilki są coraz bliżej.
W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że nie zdoła im uciec i że jedynym ratunkiem będzie ucieczka na drzewo.
W ostatniej chwili udaje mu się tam wdrapać. Zdyszany siedzi na gałęzi, a tu - ku jego zdziwieniu - obok siedzi krowa.
Zaskoczony pyta:
-Co ty tutaj robisz?
-Wisienki sobie jem!
-Jak to? Przecież to jest grusza?
- A w słoiczku sobie przyniosłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u