menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Najmłodsi zawodnicy Klubu Tenisa Stołowego Sieradz wśród najlepszych w województwie

20200201_133529-2Zawodnicy KTS Sieradz górą sobotnim Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetów. Alek Pakuła zdobył drugie miejsce a Julek Wille był czwarty. Obaj zgrali świetny turniej, choć po drodze mieli bardzo trudnych, często starszych od siebie przeciwników. Julek sensacyjnie ograł zawodnika rozstawionego z numerem drugim w województwie!

1 lutego w Moszczenicy odbył się Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetów. Wystąpiło w nim dwóch młodych zawodników KTS w Sieradzu. W turnieju mieli prawo startu najlepsi zawodnicy rocznik 2005 i młodsi, wyselekcjonowani we wcześniejszych Międzypowiatowych Turniejach Kwalifikacyjnych. Spośród najlepszych 32 reprezentantów klubów województwa łódzkiego zawodnicy KTS Sieradz uplasowali się w czołówce: Aleks Pakuła (2009 r.) zajął miejsce II ulegając w finale Marcelowi Błaszczykowi z Rawy Mazowieckiej, a Juliusz Wille zajął IV miejsce wygrywając w ćwierćfinale wysoko plasowanego Oskara Lipę.
Zawodnicy KTS Sieradz to czołówka krajowa. Aleks Pakuła przed dwoma tygodniami wygrał w swojej kategorii Grand Prix Polski Żaków a w kategorii starszej - młodzików sklasyfikowany jest na 10 miejscu w rankingu (na 750 zawodników). Również Juliusz Wille należy do krajowej czołówka kraju, jest 30. w Polsce. Osiągnięcia te nie byłyby możliwe bez niewątpliwego talentu chłopców oraz ich ciężkiej codziennej pracy; w tygodniu zawodnicy tenisa stołowego przepracowują na treningach ponad 20 a czasem 30 godzin. Treningi odbywają się po dwa razy dziennie.