Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sąd Apelacyjny w Łodzi obniżył karę "Bestii z Wieruszowa" z 25 na 15 lat!

Sąd Apelacyjny w Łodzi obniżył karę "Bestii z Wieruszowa" z 25 na 15 lat!

stevevNie do końca swych dni - o co wnioskowała prokuratura, ani nie 25 lat - co zasądził Sąd Okręgowy w Sieradzu, spędzi w więzieniu 28-letni Steve V., znany jako "Bestia z Wieruszowa" (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10994-obroca-qbestii-z-wieruszowaq-chce-obnienia-kary-prokurator-domaga-si-doywocia-za-gwat-i-zabojstwo-3-latka ). W środę 5 bm. w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi zapadł wyrok w jego sprawie.

 

Pięcioosobowy skład sędziowski uznał jednogłośnie, że ubiegłoroczny wyrok dla Portugalczyka z kanadyjskim paszportem jest zbyt wysoki i obniżył mu karę z 25 lat pozbawienia wolności do lat 15. Sąd zobowiązał też skazanego do zapłaty 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia matce zmarłego chłopczyka. Jak uzasadnił przewodniczący składu sędziowskiego Krzysztof Eichstaedt, wymierzona wcześniej kara 25 lat więzienia była karą o charakterze szczególnym i rażąco niewspółmiernie surową.
- Sąd Apelacyjny nie ma najmniejszych wątpliwości, co do sprawstwa oskarżonego w zakresie przypisanego mu czynu, jednakże uznaliśmy, że kara 25 lat pozbawienia wolności podobnie, jak i kara dożywotniego pozbawienia wolności, jest karą szczególną. Przestępstwo, jakiego dopuścił się oskarżony zasługuje na bardzo duże potępienie, ale można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalny i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne – tłumaczył przed kamerami ogólnopolskich mediów sędzia. Podkreślił także, oskarżony wcześniej nie był karany, a sprawa nie dotyczyła zabójstwa, lecz pobicia ze skutkiem śmiertelnym.
- Uznaliśmy, że nie ma podstaw, żeby przyjąć, że oskarżony dopuścił się zbrodni zabójstwa, czy to z zamiarem bezpośrednim, żeby chciał jej dokonać lub zamiarem ewentualnym. Jeśli ktoś chce dokonać zabójstwa lub godzi się z tym faktem, nie zachowuje się jak oskarżony, nie powiadamia matki dziecka, nie asystuje jej przy udzielaniu pomocy. Mamy też do czynienia z jednym ciosem, gdyby tych uderzeń w głowę było więcej, wtedy mogliśmy rozważać, że mamy do czynienia z zabójstwem z zamiarem ewentualnym - zaznaczył sąd. Prokurator Adrian Sikora poinformował, że decyzja w sprawie wniesienia kasacji wyroku do Sądu Najwyższego zostanie podjęta po otrzymaniu jego pisemnego uzasadnienia.
- Trzeba zauważyć, że sąd nie podzielił w pełni apelacji obrońcy oskarżonego, który wnosił o uniewinnienie. Natomiast oczywiście ten wyrok nie sprostał oczekiwaniom prokuratury – oświadczył Adrian Sikora z Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Przypomnijmy. Steve V. oskarżony był o zgwałcenie i pobicie na śmierć 3-letniego Nikodema z Wieruszowa. Tego czynu dopuścił się w okresie od co najmniej 20 września do 29 września 2017 roku. Do tragedii doszło podczas kilkugodzinnej nieobecności matki trzylatka. Kiedy wróciła do domu zastała malca z poważnymi obrażeniami ciała. Wówczas Kanadyjczyk, który był partnerem matki Nikosia i podczas jej nieobecności opiekował się malcem, tłumaczył, że chłopiec przewrócił się i uderzył w kaloryfer. Lekarze, którzy zajęli się 3-latkiem w to nie uwierzyli i zawiadomili policję. Obrażenia dziecka okazały się tak poważne, że lekarze wezwali helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nikoś trafił do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Mimo wysiłków lekarzy, malec następnego dnia zmarł. Przyczyną zgonu był uraz czaszkowo-mózgowy z obfitym krwawieniem. Oskarżonego, ani jego obrońcy nie było podczas rozprawy w SA w Łodzi.

Więcej o tej sprawie na siewie.tv:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7721-areszt-dla-gwaciciela-i-zabojcy-trzylatka-z-wieruszowa-przeduony-o-trzy-miesice
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7321-oprawca-pobitego-i-zgwaconego-3-latka-z-wieruszowa-usysza-zarzuty
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8381-ledztwo-dotyczce-gwatu-i-zabojstwa-3-letniego-nikosia-z-wieruszowa-zakoczone

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u