Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zduńskowolanie posprzątają Las Paprocki

Zduńskowolanie posprzątają Las Paprocki

smieciW ubiegłym roku zduńskowolanie skrzyknęli się na portalach społecznościowych i posadzili drzewa, krzewy w okolicach zbiornika Kępina. Blisko 170 roślin (więcej na: --> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10340-zduska-wola-daa-przykad-caej-polsce-mieszkacy-posadzili-166-drzew). Teraz zamierzają skorzystać z przyjaznej pogody i posprzątać śmieci w sąsiadującym z Kępiną Lesie Paprockim.

 

Ten leśny teren stał się, po podwyżce cen za wywóz nieczystości z posesji w mieście oraz gminie Zduńska Wola, ponownie wielkim, nielegalnym wysypiskiem. A jest też od lat ulubionym miejscem dla osób, które z dala od centrum miasta uprawiają tam nordic walking, jogging, czy po prostu lubią sobie pospacerować. Niestety, zalegające wzdłuż ścieżek odpady, czasem nawet wielkogabarytowe psują radość z uprawiania sportu i rekreacji. Do uczestnictwa w akcji sprzątania zapraszają. Stowarzyszenie Biegam bo lubię Zduńska Wola oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli. Sprzątanie w niedzielę, 16 lutego. Zbiórka uczestników o godz. 9 na parkingu przy Kępinie, tuż przy "Rondzie Miłości".
Las Paprocki to nie jedyne w mieście i okolicach Zduńskiej Woli śmietnisko. Jak informuje na swoim profilu na FB radna powiatu zduńskowolskiego Joanna Pawłowska wraz z Anną Rafalak, w miniony weekend posprzątały kawałek lasu między Porębami a Polkowem w gminie Zduńska Wola. I apeluje do podrzucających tam nieczystości: "Wiecie, ten po lewej stronie, bliżej Polkowa, gdzie zostawiliście potężny syf. Zrobiłyśmy to drobiazgowo i przekonałyśmy się, że nie ma zbrodni doskonałej. Pośród resztek kosmetyków niezłych marek, wacików, jedzenia i picia, instrukcji, biletów komunikacji zbiorowej znalazłyśmy pewną karteczkę ... Dokumentacja jest w moim posiadaniu. Dajemy wam szansę. W 48 godzin, licząc od 9.02, godz. 14, mają zniknąć nasze worki z waszymi śmieciami. Później zainteresujemy nimi kogo trzeba." Post miał ponad 900 udostępnień. Śmieciarze mieli czas na usunięcie swych odpadów we wtorek 11 bm. do godz. 14.

KaMi S

Fot. Z posta Joanna Pawłowska/FB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u