Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czy elektromobilność w Zduńskiej Woli ma przyszłość?

Czy elektromobilność w Zduńskiej Woli ma przyszłość?

elektromobilSamorząd Zduńskiej Woli przystąpił do opracowania „Strategii rozwoju elektromobilności dla Miasta Zduńska Wola do roku 2035”. Zamierza opracować cele i kierunki rozwoju nowoczesnego transportu i komunikacji w mieście, a także ochrony środowiska i podnoszenia jakości życia mieszkańców.

 

Aby założenia strategii były nie tylko zgodne z wytyczonymi i ogólnoświatowymi trendami, ale też odpowiadały potrzebom społeczności lokalnej samorząd poprosił mieszkańców o pomoc w jej opracowaniu. Swój głoś mogą dać w specjalnej, krótkiej ankiecie. Jej wyniki wpłyną na kształt opracowywanego dokumentu: https://forms.gle/g5jrPtSW5CzJGM9J6 Ankieta ma charakter całkowicie anonimowy i dobrowolny. Link do niej będzie aktywny do 2 marca, do godz. 23:59.
Elektromobilność stanowi jeden z kluczowych tematów rozwoju współczesnych miast i dotyczy zagadnień związanych ze stosowaniem pojazdów z napędem elektrycznym. Rządy wielu państw prowadzą od lat działania mające zachęcać obywateli do nabywania pojazdów napędzanych prądem m. in. system dopłat, który funkcjonuje już w siedemnastu europejskich krajach. Również Polska podjęła od roku 2017 działania zmierzające do stworzenia warunków dla rozwoju elektromobilności oraz paliw alternatywnych (prąd, gaz skroplony/sprężony) w sektorze transportowym.

Opr. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy,,Wisienki sobie jem...''

Koń w pełnym galopie ucieka przed stadem wygłodniałych wilków! Co chwilę obraca się za siebie i widzi że wilki są coraz bliżej.
W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że nie zdoła im uciec i że jedynym ratunkiem będzie ucieczka na drzewo.
W ostatniej chwili udaje mu się tam wdrapać. Zdyszany siedzi na gałęzi, a tu - ku jego zdziwieniu - obok siedzi krowa.
Zaskoczony pyta:
-Co ty tutaj robisz?
-Wisienki sobie jem!
-Jak to? Przecież to jest grusza?
- A w słoiczku sobie przyniosłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u