Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Samorządy z Sieradzkiego na polskiej mapie nietolerancji - w tak zwanym "Atlasie Nienawiści"

Samorządy z Sieradzkiego na polskiej mapie nietolerancji - w tak zwanym "Atlasie Nienawiści"

atlasWojewództwo Łódzkie, a w nim między innymi powiat wieluński i gmina Wieluń znalazły się na tak zwanym "Atlasie Nienawiści". To wirtualna, aktualizowana na bieżąco mapa samorządów, które są nieprzychylne środowiskom LGBT.

 

Na mapie (https://atlasnienawisci.pl/) zaznaczone zostały te, które przyjęły już własną lub opartą na Samorządowej Karcie Praw Rodzin uchwałę "anty-LGBT". Za jej przyjęciem opowiedziało się blisko sto samorządów z całego kraju. Najwięcej z nich zatwierdzonych zostało przez jednostki z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i... łódzkiego.
Aktywiści, którzy stworzyli tę mapę nietolerancji kolorem czerwonym zaznaczyli na niej gminy, powiaty bądź województwa, gdzie takie uchwały już obowiązują. Kolorem żółtym, gdzie projekty uchwał w tej kwestii są lobbowane i planowane jest wkrótce głosowanie nad nimi. I takim kolorem oznaczono m.in. powiat wieruszowski oraz samorządy Wieruszowa i Lututowa oraz powiat poddębicki. Kolor zielony przypisano do samorządów, które uchwały anty-LGBT odrzuciły. Zamieszczenie Wielunia i powiatu wieluńskiego w "Atlasie Nienawiści" odbiło się szerokim echem także poza granicami Polski. Wieluń od lat współpracuje w dwoma miastami w Niemczech: Adelebsen i Osterburgiem.
Ich samorządy też już mają wiedzę o działaniach polskich partnerów i - jak informuje siewie.tv Polka mieszkająca w okolicach Adelebsen - temat ten ma być omawiany w marcu przez tamtejszych radnych. Nie wykluczają nawet zerwania stosunków partnerskich z Wieluniem.

KaMi S

Fot. FB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki tam zbieg okoliczności...

Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby: mąż i jego młoda żona oraz dziadek żony.
- Przepraszam, panie kierowco, poproszę pańskie dane, ponieważ jest pan tysięcznym kierowcą, który właśnie przejechał niedawno oddany do użytku odcinek tej drogi.
Firma budowlana, która drogę wykonała, ufundowała nagrodę pieniężną; tysiąc złotych dla tysięcznego kierowcy!
Zanim kierowca ochłonął, pojawił się reporter radiowy z pytaniem:
- Jeśli można wiedzieć, na co wyda pan te wygrane pieniądze?
Po chwili zastanowienia kierowca odpowiada;
- No cóż, chyba wreszcie zrobię prawo jazdy...
Na to jego żona: - Nie słuchajcie go panowie, on tak zawsze lubi głupio żartować kiedy za dużo wypije!
W tym momencie budzi się dziadek i widząc policjanta zauważa:
- A mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u